História klubu
V roku 2001 vzniklo občianske združenie pod názvom Školský basketbalový klub Handlová, ktorého hlavnou činnosťou je zabezpečovať športovanie detí a mládeže. Následne došlo k odlúčeniu basketbalovej mládeže od Baníka Handlová na základe písomnej dohody štatutárov Baníka Handlová a ŠBK Handlová. Na základe tohto, pre mládežnícky basketbal veľmi dôležitého rozhodnutia, dnes tento šport patrí k najobľúbenejším medzi našimi deťmi a mládežníkmi.

Krátky dokument z HISTÓRIE klubu a PLÁNOV do budúcnosti. Video bolo natočené 10.10.2019.
V klube sa angažovalo viacero trénerov:
Peter Vantech, Dušan Moravčík, Karol Kučera, Peter Prokein,
Marek Baláž, Jozef Prokein, Anežka Sýkorová, Jana Vantechová,
Dušana Moravčíková, Blažej Ľahký, Jaroslav Daubner, Norbert
Mrviš, Milan Linkeš, Veronika Marková, Pavol Malý, Peter
Kočiško,Vladimír Barniak, Ľudovít Smačko, Ondrej Haviar, Miloš
Červenák, Nikola Goberšicová, Juraj Klátik.

Za tých 10. rokov prešli ich rukami stovky chlapcov a dievčat. Vo všetkých riadiacich a kontrolných orgánoch klubu majú v prvom rade zastúpenie rodičia detí.

Činnosť klubu zabezpečuje výbor v zložení: /Kedže sa menilo vedenie klubu, výbor predstavíme začiatkom NOVEMBRA 2019./
Zloženie Dozornej rady: /Kedže sa menilo vedenie klubu, výbor predstavíme začiatkom NOVEMBRA 2019./

História Školského basketbalového klubu Handlová je od jeho vzniku nerozlučne spätá so Základnou školou Mierové námestie v Handlovej a s basketbalovým hnutím a jeho rozvojom v našom meste. Od otvorenia školy sa v jej telocvični hrala niekoľko rokov federálna 1. liga mužov v basketbale, čo malo pozitívny vplyv aj na záujem školopovinnej mládeže o tento šport.

Počas dlhoročnej práce s mládežou dosiahli aj v minulosti mládežnícke kolektívy celý rad vynikajúcich športových výsledkov v rámci Slovenska a bývalého Československa. Brány ZŠ opustili mnohí vynikajúci športovci: Peter Orgler, Dušan Lukášik, Ľudovít Smačko, Marcela Dušánková (kapitánka majsteriek Európy r. 1989), Katarína Poláková (reprezentantka SR na OH v Soule) a množstvo ďaľších, ktorí našli uplatnenie vo vrcholových súťažiach aj v zahraničí.

Dnes je na škole zriadených 5 športových tried s 10 oddeleniami, kde je sústredených celkom 120 chlapcov a dievčat. (Na 1. stupni ZŠ je zavedený systém pohybovej prípravy v 2. 3. a 4. ročníku, ktorú navštevuje celkom 60 žiakov.) Týmto spôsobom je v súčasnosti do pravidelnej športovej prípravy zapojených viac ako 180 detí.
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk