Žiaľ, proti Leviciam to nevyšlo, odniesla si to Karlovka a Pezinok
5 Február 2020
Tento týždeň bol opäť pre tímy ŠBK bohatý na zápasy. Starší žiaci odohrali počas štyroch dní tri duely, v stredu doma proti Leviciam, v piatok v Bratislave na Karlovke a v sobotu sa predstavili na palubovke Pezinka. Doma sa v nedeľu predstavili v dvojzápase v nadstavbe žiaci, ktorí si zmerali sily s Považskou Bystricou. Poďme sa pozrieť na hlavný prehľad tohto týždňa.
Starší žiaci
Streda
Najdôležitejší duel pre zverencov trénera Beráneka bol naplánovaný na stred týždňa a čakal nás súper z metropoly Tekova. Junior Levice sa nachádzal na štvrtom mieste, domáci tím na piatom, na postup boli potrebné dva body a vyhrať minimálne o štyri body, aby sme sa posunuli na štvrté postupové miesto. Zápas začal úvodnou oťukávačkou, potom sa domáci osmelili a zavelili do útoku. Prvú štvrtinu sme vyhrali 21:12, začala sa druhá štvrtina, v ktorej začal súper domáci tím doťahovať. Polčas skončil 36:32, čo domácim stačilo na postup, ale nekrič hop, pokiaľ nepreskočíš. Po polčase sa stalo niečo, čo si nevedela vysvetliť necelá stovka divákov v telocvični. Domácim zvlhol pušný prach, dali len sedem bodov a súper im z opakovaných doskokov v útočnej časti dával ľahké koše. Domáci tím sa v poslednej štvrtine chcel pozbierať, ale ani to nezmenilo nič na tom, že podľahol svojmu súperovi.
ŠBK Handlová – ŠBK Junior Levice
61:74 (21:12, 15:20, 7:26, 18:16)
Body za ŠBK:
Máčai 17, Minárik 13, Murcin 12, Ondrejka 11, Németh 0 (Geleta 8, Radovič, Vaigl a Kotian po 0)
Povedali po zápase
Ján Beránek, tréner ŠBK:
„Ťažko sa nám hodnotí takýto zápas. Vedeli sme, že sme v ňom hrali o všetko, hlavne o postup, jednoducho nám tento rok súper z Levíc nezapasoval. V Leviciach sme prehrali o tri body a domáci zápas sme nezvládli, určitú časť pripisujeme aj nervozite a nedodržiavaniu toho, na čom sme sa dohodli. Nechcem to hovoriť, nehovorím to často, ale na tomto dueli sa veľkou mierou podieľal aj jeden z arbitrov, ktorého nebudeme radšej menovať.“

Piatok
Po neúspešnom zápase mali naši chlapci možnosť napraviť si chuť, odčiniť tak zbabranú stredu a naladiť sa správne na domáci turnaj CEYBL. Už v prvej štvrtine položili mladí Handlovčania základ víťazstva, keď vyhrali prvú štvrtinu 24:8. V druhej štvrtine dovolili dať domácim opäť len desať bodov a sami nastrieľali 29 bodov. Po polčase mohli byť všetci hráči spokojní, každý si prišiel na určitú porciu minút a hráči ŠBK si dokráčal po hladké víťazstvo. Basketbal je tímový šport, vďaka poučeniu zo stredy tím doskočil až 59 lôpt a získali 48 lôpt po stratách Karlovky.
MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Handlová
33:117 (8:25, 10:29, 8:34, 7:33)
Murcin 46, Máčai 19, Minárik 16, Geleta 13, Ondrejka 11 ( Peprík 4, Škvarenina 3, Chríbik a Majdlen po 2, Porubčan 1, Kotian, Hrebíček a Maruniak po 0)

Sobota
Necelých 16 hodín po výhre na Karlovke sa starší žiaci opäť vydali na cestu do Pezinka. V hale, kde sa hrali aj zápasy o titul Majstra SR, sa hráči ŠBK Handlová predstavili proti BK Pezinok. Od prvej štvrtiny sa naši chlapci zahryzli do súpera a dovolili im dať len 9 bodov a sami nastrieľali súperovi 42. V druhej štvrtine naši z aktivity upustili, ale súperovi opäť veľa nedovolili. Trénerské duo Beránek a Minárik mohli byť s prejavom hry spokojní, už na konci tretej štvrtiny svietil z nášho pohľadu stav 106:23. Možnosť dostali všetci hráči v tíme a základná zostava mohla oddychovať. Nechceme vypichovať žiadny individuálny výkon, lebo vždy ide o tímový výsledok, ale najviac nás zaujal Milan Geleta, ktorý tím Pezinka potopil 50 bodmi, piatimi ziskami a štyrmi asistenciami.
BK Pezinok – ŠBK Handlová
36:148 (9:42, 10:27, 4:37, 13:42)
Geleta 50, Minárik 24, Ondrejka 21, Máčai 20, Murcin 5 (Majdlen 16, Chríbik 5, Hrebíček 4, Porubčan 3, Kotian, Németh, Peprík, Vaigl, Maruniak, a Škvarenina po 0)

Povedali po zápasoch
„Čo sa týka víkendových zápasoch na Karlovke a v Pezinku, ukázali svoju silu, keď sme obe družstvá rozobrali na drobné. Opäť sa prejavila sila tohto tímu, je veľká škoda, že budeme hrať len o tieto „spodné priečky“ a výsledky z týchto zápasov budú podobného charakteru. Každopádne, máme nové výzvy, ešte pred samotným turnajom CEYBL ide táto partia, pospájaná z dvoch tried, bojovať o postup na Majstrovstvá Slovenska základných škôl. Čo sa týka domáceho turnaja, Handlová sa naň môže tešiť už tento piatok. Bude to pre mesto malý športový sviatok. V lige sa nachádzame okolo tretieho, štvrtého miesta a tešíme sa na fantastickú atmosféru, ktorú dokážu vytvoriť len fanúšikovia, nakoľko basketbal je v Handlovej šport číslo jeden.“

Žiaci
Nedeľné dopoludnie patrilo basketbalu. Na domácej palubovke sme privítali v nadstavbovej časti súpera z Považskej Bystrice. Súper bol mimo súťaž a nastúpil na zápasy so zopár hráčmi, ktorí hrávajú súťaž starších žiakov. Prvý aj druhý zápas sa niesol v podobnom duchu, keďže prvá časť bola vždy vyrovnaná a domáca družina nechcela pustiť perie lacno. V druhej časti sa vždy súper odtrhol na dvojciferné vedenie a pohodlne do konca zápasu náskok kontroloval. Tieto zápasy boli dobrou skúškou pre našich hráčov, ako i možnosťou zahrať si proti skúsenejším hráčom. Tréner Minárik môže byť s predvedenou hrou svojich zverencov spokojný.
ŠBK Handlová – IMC Slovakia Považská Bystrica
1. zápas - 25:71 ( 14:14, 5:14, 4:19, 2:24)
2. zápas – 28:55 ( 9:17, 5:11, 8:16, 6:11)
Povedali po zápase:
Maroš Minárik, tréner ŠBK:
„Zápas splnil presne to, čo sme od neho očakávali a hlavne, čo sme potrebovali. Konfrontácia s tímom, ktorý má v zostave aj starších a skúsenejších hráčov nám ukázala, či ideme tou cestou, ktorou máme ísť. Kto bol na zápasoch, videl, že sme mali veľa svetlých momentov v hre. Ďakujem chalanom za predvedený výkon."

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová.
Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Ňochová