Záujem detí náš teší, ale čaká nás ešte množstvo práce.
31 August 2020
v rubrikách: Správy, O klube, Družstvá, Novinky
Predseda klubu, tréner kadetov a starších žiakov, Ján Beránek, má po poslednej sezóne, ktorá sa skončila predčasne kvôli korone, ďalšiu sezónu pred sebou. S akými cieľmi ide klub do ďalšej sezóny, aké družstvá budú hrať súťaže a aké ciele má s tímami, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.Práve sa začala letná príprava, ktorá odštartovala 10. augusta. Ako jeden z mála športových klubov na území mesta, ste nepoľavili a snažili ste sa motivovať hráčov, aby nezleniveli počas pandémie. Myslíte si, že tréningy doma a po uvoľnení opatrení, pomohli hráčom v letnej príprave?

V prvom rade sme veľmi radi, že sme mohli odštartovať letnú prípravu v riadnom termíne,
teda od 10. augusta. Veľmi nás spolu s trénermi potešila účasť hneď v prvom týždni prípravy. Poďakovanie patrí aj mestu a vedeniu ZŠ, Mierové námestie v Handlovej, lebo sme mohli po dlhom období trénovať na domácej palubovke ŠBK, ako aj využívať vonkajšie priestory našej školy. Počas leta prebehlo aj viacero rokovaní s MBK Handlová o možnej spolupráci. Kadeti ŠBK odštartovali letnú prípravu v športovej hale, za čo patrí poďakovanie MBK Handlová. Na deťoch je ,samozrejme, vidieť zápasový výpadok, ale keď sa chce, všetko sa dá dobehnúť.

Minulá sezóna sa skončila pre basketbal, nielen u nás, ale aj vo svete, nešťastným spôsobom. Aké plány má klub v novej sezóne po športovej stránke?

Bude to určite ťažké a predpovedať, ako bude vyzerať liga, resp. sezóna 2020/2021, si neodvážim predpovedať. Každopádne, akúkoľvek prekážku sme pripravení zdolať (úsmev). Všetky kategórie budú hrať ligové súťaže vyhlásené SBA, rovnako sú v pláne aj viaceré akcie, turnaje, či už pre najmenších basketbalistov alebo zvyšné kategórie.V klube pôsobíte už päť rokov a dosť vecí sa tu zmenilo. Aké novinky môžeme očakávať v klube? Prichystali ste tento rok opäť zaujímavú spoluprácu?

Pripravených máme pár nových projektov, každopádne všetko bude závisieť od  vývoja
situácie s pandémiou. Môžem prezradiť, že sme v spojení s univerzitou  v Kanade, kde máme pripravenú spoluprácu v rámci výmenných pobytov pre našich hráčov a hráčky. Je ale veľmi ťažké povedať, či sa aj jednotlivé kroky tejto spolupráce budú dať v dnešnej situácii zrealizovať.  Tiež by som bol veľmi rád, keby sme odštartovali perspektívnu spoluprácu aj s MBK Handlová a som presvedčený, že do 2 - 3 rokov by mohla prvá "lastovička" z ŠBK lietať na extraligovej palubovke.

Druhú sezónu po sebe sa v našom meste odohral turnaj Centrálnej európskej mládežníckej basketbalovej ligy, v ktorej Handlová pokorila najvyššiu návštevnosť. Predstavia sa mladí Handlovčania v tejto súťaži aj v nasledujúcej sezóne?

V CEYBL sa máme predstaviť aj v novej sezóne. Budem sa ale opakovať, všetko bude závisieť
od vývoja situácie s COVID-19.Basketbal je v Handlovej fenoménom, svedčí o tom fakt, že v prípravke sa nachádza 120 detí. Ste spokojný so záujmom detí, ako aj rodičov o tento šport?
Záujem detí náš teší, ale čaká nás ešte množstvo práce.

Za ŠBK sa predstavilo v súťažiach dvanásť družstiev. Koľko kategórii a družstiev zasiahne v ďalšej sezóne do hry?
Zatiaľ máme prihlásených 9 tímov. Uvidíme, koľko tímov poskladáme z detí z prípraviek.Okrem hráčov tu máme aj trénerov a ľudí, ktorí sa starajú o chod klubu. Nastanú v ďalšej sezóne zmeny na trénerských alebo funkcionárskych postoch?
Neplánujeme aktuálne žiadne zmeny.

Minulú sezónu ste prihlásili najmladší tím do ligy kadetov, v ktorej nastúpila dosť veľká časť z tímu starších žiakov. Ako hodnotíte tento krok, mal očakávaný účinok pre hráčov?

Tento krok hodnotím len pozitívne. Presne takéto zápasy potrebujete, ak chcete v budúcnosti
niečo dokázať. Aj tento rok nastupujeme v lige kadetov v podstate s mladšími hráčmi, ale o rok by to mohlo byť už veľmi zaujímavé (úsmev).Tím starších žiakov išiel do minulej sezóny, po dvoch účastiach vo finálových turnajoch v predošlých sezónach, s jedným cieľom. Tým bol postup na záverečný turnaj, ale vďaka pár zakopnutiam v zápasoch, sa im tento cieľ nepodaril naplniť. Prečo si myslíte, že sa to stalo? Mohol za to nahustený program alebo niečo iné?

Mohlo za to viacero faktorov a áno jedným z nich bol aj preplnený harmonogram zápasov
tohto tímu. Veľkú radosť mám z toho, že tento tím, okrem 2 hráčov, zostal celý pokope a pevne verím, že pripraví pre handlovských fanúšikov nejeden skvelý basketbalový zážitok.

V posledných rokoch zožalo toto družstvo mnoho úspechov, nielen doma, ale aj za hranicami nášho štátu na turnajoch alebo v CEYBL. Aké ciele ste si s tímom dali do nasledujúcej sezóny?

Naberanie skúseností v lige kadetov a na medzinárodnej scéne, výchova hráčov pre slovenský basketbal.

Posledná otázka na záver. Na čo všetko sa môžu tešiť fanúšikovia mládežníckeho basketbalu v Handlovej?

Môžu sa tešiť na atraktívne zápasy v najvyššej slovenskej basketbalovej lige mládeže,

množstvo športových akcií a pevne verím, že nebude chýbať ani medzinárodná konfrontácia.Krátky profil trénera:
Meno: Ján
Priezvisko: Beránek
Vek: 34
Stupeň licencie: FIBA Licencia
Trénerské motto: „Ak chceš byť úspešný, treba na sebe neustále makať.“

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová. Má to zmysel!
Autor: Ivan M.
Korekcia: Michaela Ňochová
Foto: Milan Geleta
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2021 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk