Začína 1.ročník MESTSKEJ BASKETBALOVEJ LIGY HANDLOVÁ !
13 Október 2019
v rubrikách: Správy, MBL2019
Už vo štvrtok, 17.10.2019, sa začína dlhočakávaná Mestská basketbalová liga v Handlovej. V nultej edícii sa zo zisku titulu tešil Pro A-team, ktorý vo finále porazil tím Fish Five Ráztočno. S oboma tímami pokračuje aj RIP City a iba zmenou názvu prešiel tím Baník Handlová, ktorý je po novom Okolo pol druhej. Jediný tím, ktorý nepokračuje, je tím z minulej sezóny, Zelená bistro STEIGER. Pozitívom novej sezóny MBL bude väčší počet družstiev, konkrétne sa pridali Bublle Waffle PD team, Alpia Reality a Lastovičky. Ďalším veľkým plusom pre ligu sú kvalifikovaní muži v pruhovanom. Prinášame vám krátky prehľad zápasov a dopĺňame krátky komentár od dlhoročného basketbalistu Baníka, Juraja Klátika.

Komentár Juraja Klátika:
„Prečo hrám MBL? Odpoveď je jednoduchá. Milujem basketbal. Hneď, ako som sa minulý rok dopočul o spomínanej lige, zhodnotil som ju ako skvelý projekt. Raz týždenne sa s chalanmi z Ráztočna stretneme v telocvični a zahráme si. Tak som si povedal: „Prečo nie?“ Je tu možnosť posunúť nás na vyššiu úroveň. Chalani boli týmto projektom nadšení, oslovil som pár známych tvárí, s ktorými som kedysi hrával, a tak bol tím tím Fish Five na svete. Takto majú chalani, ktorí nehrávali súťažne, možnosť zažiť tú atmosféru, emócie a radosť z hry. Ako príklad uvediem minuloročného víťaza, chalanov z Pro A-teamu. Myslím si, že po vyhratom finále sa museli cítiť ako svetoví šampióni. Tieto emócie môže zažiť každý jeden účastník, ktorý sa pridá do MBL. Mrzí ma jedna vec. V takom basketbalovom meste, akým Handlová je, sa do súťaže nezapojilo viac Handlovčanov. Pevne verím, že sa to v ďalšom ročníku zmení, že bude viac rivality v zápasoch a viac ľudí dostane chuť a energiu nakopať „Rybke“ alebo niekomu inému zadok (smiech). V nultom ročníku sme skončili druhí, preto verím, že tento rok to bude minimálne rovnako dobré umiestnenie (úsmev).
Štvrtok 17/10/2019 – telocvičňa v areáli ZŠ Mierové námestie, Handlová

V prvom zápase štvrtkového večera sa predstaví minulosezónny víťaz Pro A-team s Lastovičkami. rozskok je naplánovaný na devätnástu hodinu. Uvidíme, či sa tímový výkon proti nováčikovi súťaže zopakuje.

Ďalší duel, v ktorom sa stretnú starí známi, bude tiež zaujímavý. V premenovanom tíme, teraz už Okolo pol druhej, nastúpi najlepší strelec minulej sezóny, Lukáš Demeter, ktorý mal priemer 23,5 bodu na zápas. Proti nim sa postaví Fish Five Ráztočno na čele s Jurajom Klátikom, Marekom Jonasom a Martinom Nedeliakom. Tento zápas začne o dvadsiatej hodine.

Záverečný duel si zahrá aj posledný tím kvarteta z minulej sezóny. RIP City čaká nová neznáma, ktorá nesie názov Bublle Waflle PD team. Posledný súboj začne o 21:00 hod.

Povedali pred prvým kolom


Ján Beránek, zakladateľ MBL: „Neskutočne sa teším na prvé kolo MBL. Pozeral som súpisky, sú tam veľmi známi hráči, bývalí extraligisti, takže uvidíme aj kvalitu. Teším sa na úvodný rozskok a touto cestou pozývam všetkých fanúšikov handlovského basketbalu, ktorí chcú vidieť staré známe osobnosti Baníka Handlová na palubovke, aby prišli. Vstupné je zdarma, tešíme sa na Vás!

1. kolo MBL 2019/2020

19:00 Pro A-team – Lastovičky
20:00 Okolo pol druhej – Fish Five Ráztočno
21:00 RIP City – Bublle Waflle PD team
Voľno Alpia RealityVšetky informácie o MBL nájdete na stránke www.sbkha.sk, Facebooku: ŠBK Handlová a na Instagrame: ŠBK Handlová, kde nájdete vždy tie najčerstvejšie novinky.

Autor: Ivan Morvay
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk