Výsledky a zhrnutie tretieho kola MBL
10 November 2019 Autor: RIP City 2 1 5 186 166 20
v rubrikách: Správy, Podujatia, MBL
Vo štvrtok, 7. novembra 2019, sa v treťom kole MBL odohrali ďalšie tri zápasy. Aj keď je priskoro, môžeme konštatovať, že liga je veľmi vyrovnaná. Potvrdzujú to aj výsledky zo štvrtka. Aj tentokrát vám ponúkame prehľad všetkých zápasov s drobnými štatistikami, ako aj vyhlásenie najlepšieho strelca kola a MVP kola.

Najlepší strelec

Honor najlepšieho strelca v tomto kole si odnáša hráč RIP City, Martin Tragor, ktorý nastrieľal rovných 30 bodov a dopomohol tak svojmu tímu k výhre. Spomenieme aj Joja Kuboviča z Pro A-teamu, ktorý síce nedotiahol svoj tím do víťaznej koncovky, ale zaťažil konto súpera 24 bodmi. Pozornosť pútali aj výkony Krča a Šveca, ktorí nastrieľali zhodne 20 bodov.

MVP kola
Prehľad v hre, dôležité doskoky, asistencie, titul najlepšieho strelca svojho družstva. Reč je o bývalom mládežníckom reprezentantovi a momentálne hráčovi Fish Five Ráztočno, Petrovi Holúbekovi.

Lastovičky – Bublle Waffle PD team

Prvý zápas večera znamenal stret dvoch nových tímov v MBL. Lepší vstup do zápasu mali hráči Bublle Waffle, no koncom štvrtiny svietil na tabuli stav 13:13. Druhá štvrtina bola ako na hojdačke, tímy sa striedali vo vedení. Nakoniec išli do dvojbodového vedenia hostia. Tretia časť vývoj hry nezmenila, opäť nastal boj o každú loptu a do poslednej časti sa išlo za stavu 34:34. Začiatok bol nervózny, prvé body padli po šestkách od domácich. Potom nastal zlom. Hostia sa nadýchli a päť minút pred koncom naštartovali obranu. Nedovolili dať súperovi ani jeden bod a sami dali jedenásť.

Konečný výsledok – 36:44 (13:13, 7:10, 14:11, 2:10)

Lastovičky:
Lukášík 12, Gašpierik 5, Sýkora 4, Chlpek 1, Moravčík 0 (Kôstka 12, Kaán 2,Bulák, Stoličný, Lukačka, Košičák a Bránek po 0)
Bublle Waffle PD team:
Záhradár P. 16, Novosádek 15, Kováč a Kielar po 4, Barniak 1 ( Šauša 4, Miletič a Záhradar I. po 0)
Trojky: 1 - 3 Fauly: 11 - 12 TH: 15/9 (60%) – 10/5 (50%)
Rozhodovali: Uhrin

RIP City – Alpia Reality

Očakávania pred prvým prievidzským derby boli veľké a splnili sa do bodky. V prvej štvrtine sa tímy striedali vo vedení ako na hojdačke. Obraz v druhej časti hry sa nezmenil. Najmä vďaka dobre hrajúcemu Tragorovi z RIP City a Ridzoňovi z Alpia Reality si tímy držali maximálne trojbodový rozdiel medzi štvrtinami. Aj tretia štvrtina skončila dvojbodovým rozdielom a do poslednej časti sa išlo za stavu 45:43. Posledná časť hry prebiehala ako tie ostatné. Alpia sa doťahovala a RIP City si vždy našlo cestičku pod súperov kôš. Zmena nastala asi dve minúty pred koncom. Opraty zápasu vzal do rúk Švec a naštartoval svoj tím trojkou. Pridali sa k nemu Tragor a Suja, ktorí šnúrou deviatich bodov zmenili rytmus zápasu. Hostia sa pokúsili stav zápasu znížiť, ale na výhru to, bohužiaľ, nestačilo.

Konečný výsledok – 62:57 (17:15, 13:12, 15:16, 17:14)

RIP City:
Tragor 30, Švec 20, Suja 8,Gális 2, Chríbik 0 (Michalka 2, Kundla Fodor, Čecho a Helbich po 0)
Alpia Reality:
Ondro 18, Ridzoň 12,Fabiš 9, Ďurčo 3, Reis 2 (Popelka 7,Keller 6)
Trojky: 2 - 4 Fauly: 14 - 11 TH: 13/6 (46%) – 11/7(64%)

Pro A-team – Fish Five Ráztočno

Repríza finále! Tímy, ktoré minulý rok bojovali o prvý titul v MBL, sa stretli opäť. Začiatok stretnutia bol vyrovnaný, potom však začala ofenzíva hostí. Šnúrou 13:0 uprostred prvej štvrtiny naštartovali výkon a na prestávku sa išlo za stavu 13:22. V druhej štvrtine zlepšili domáci obranu, ale veľa voľných striel nenašlo svoj cieľ. Tretie dejstvo sa začalo za stavu 26:39. Mnohí si mysleli, že zápas skončí veľkým rozdielom. Domácim sa k zlepšenej obrane pridala aj streľba a zrazu bol stav 48:49. Koniec štvrtiny však lepšie zvládli hostia a do poslednej časti sa išlo za stavu 54:58. Pro A-team sa povzbudený tretou štvrtinou snažil dohnať štvorbodový rozdiel. Nakoniec nestačilo ani 44 bodov dua Kubovič, Krč. V šestkovej prestrelke zvíťazili hráči Fish Five Ráztočno.

Konečný výsledok – 65:71 (13:22, 13:17, 28:19, 11:13)

Pro A-team:
Kubovič 24, Krč 20, Lacko 12, Lukačka 4, Kouřimský 3 (Papp 2, Ondriš a Bartoš po 0)
Fish Five Ráztočno:
Holúbek a Nedeliak po 16, Hájsky 14, Ďurčovič 13, Klátik J 9 ( Klátik, Meliško, Rumpli, Matejček a Kaniansky po 0)
Trojky: 10 - 4 Fauly: 20 - 13 TH: 9/7 (78%) – 27/21 (78%)

Pohľad na tretie kolo

Toto kolo bolo plné zaujímavých akcií, pekných súhier a padlo až 24 trojbodových pokusov. V kole padlo dokopy o tri body viac ako v kole minulom, to je presne 335 bodov. Nakoľko tím Okolo pol druhej stál, zmenila sa opäť tabuľka. Fish Five zdolal v repríze finále Pro A-team a posunul sa na druhé miesto. Naopak, Pro A-team klesol až na tretiu priečku. RIP City odčinilo prehru a vďaka výhre v prievidzskom derby sa posunuli na predbežne prvé miesto.

Bublle Waffle sa po druhej výhre za sebou posunuli na priečku s poradovým číslom tri, keď zdolali nováčika. Nastolený trend nám naďalej pokračuje a my sa tešíme na ďalšie zápasy. Preview pred štvrtým kolom už čoskoro!

Všetky informácie o MBL nájdete na stránke www.sbkha.sk, Facebooku: ŠBK Handlová a na Instagrame: ŠBK Handlová, kde nájdete vždy tie najčerstvejšie novinky.

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Ňochová