Výsledky a zhrnutie siedmeho kola MBL
1 Január 2020
v rubrikách: MBL
Posledné kolo MBL pred sviatočnými dňami sa odohralo už siedmykrát. A práve siedme kolo nám ukázalo, ako budú tímy počas zimnej prestávky oddychovať. Ospravedlňujeme sa, že sme nepriniesli prehľad siedmeho kola skôr, ale dúfame, že ste prežili sviatky plné pohody v kruhu svojich najbližších. Poďme sa však na spomínané kolo pozrieť.

Najlepší strelec
Aj v tomto kole sa darilo niekoľkým hráčom, a preto sa najlepší strelci našli dvaja. 21, to je číslo, na ktorom zastali dvaja hráči, konkrétne Peter Holúbek z Fish Five a Peter Záhradár, ktorý reprezentuje farby Bublle Waffle. Žiaľ, ani jeden nedoviedol svoj tím k víťazstvu. V tesnom závese s 20 bodmi boli tiež rovnako dvaja hráči. Títo svoje tímy doviedli do víťazného konca. Sú nimi Matúš Haviar z Okolo pol druhej a Viliam Ridzoň, MVP siedmeho kola a hráč Alpie Reality.

MVP kola
Skúsenosti, dobré čítanie hry a vodcovstvo. Toto sú atribúty hráča siedmeho kola, ktorého pozná nejeden fanúšik basketbalu na Slovensku. Reč je o Viliamovi Ridzoňovi, vďaka ktorému Alpia Reality prezimuje počas prestávky na druhom mieste. Vďaka dvadsiatimibodom, výbornému prehľadu v hre, organizácii, ako aj pomoci spoluhráčom, si myslíme, že ocenenie najlepšieho hráča skončilo v správnych rukách.

Fish Five Ráztočno – Alpia Reality
Šláger siedmeho kola, ktorý bol zároveň aj súbojom o druhé miesto, ponúkol divákom výborný basketbal. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, ale už v polovici prvej štvrtiny sa Alpia dostala do desaťbodového vedenia. Po prvej štvrtine prevzala Alpia zápas pod svoju taktovku, rozumnými útokmi a dobrou obranou nanútili Ráztočanom svoju hru. Po polčase sa Fish Five snažili zvrátiť stav stretnutia. Chvíľu sa im to aj darilo, ale Alpia včas zareagovala dobrým výberom oddychového času. Poslednú štvrtinu odohrala Alpia výborne a náskok z prvého polčasu si prinavrátili.

Konečný výsledok - 55:86 (21:30,8:22,19:15,7:19)
Fish Five Ráztočno:
Holúbek 21, Jonas a Nedeliak po4, Ficel a Meliško po 2 (Klátik J. 17, Klátik M. 3, Matejček 2)
Alpia Reality:
Ridzoň 20, Ondro 14, Fabiš 12, Ďurčo a Reis po 9 (Polerecký 8, Popelka a Drozd po 6, Keller 2)
Trojky: 8-4 Fauly: 10–13 TH: 16/11 (69%) – 12/9 (75%)
Rozhodovali: Uhrin

Lastovičky – RIP City
RIP City ma za sebou kolísavé výkony a teraz dostali za svojho súpera Lastovičky. A práve RIP City nedovolilo do šiestej minúty Lastovičkám skórovať, po prvej štvrtine držalo opraty zápasu pevne v rukách. Všetci účastníci si hru užívali plnými dúškami, podaním rúk po zápase spečatili konečný výsledok a popriali si pekné sviatky.

Konečný výsledok - 43:63 (5:19,10:11,10:14,18:19)
Lastovičky:
Mátych 13, Daubner 12, Lukašík 10, Lukačka 4, Kaán 2 ( Beránek 2, Stoličný a Sýkora po 0)
RIP City:
Helbich 18, Gális 16, Švec 15, Tragor 2, Michalka 0 (Kundla 8, Chríbik a Fodor po 2)
Trojky: 3-2 Fauly: 8–7 TH: 8/2 (25%) – 11/5 (45%)

Bublle Waffle PD team – Okolo pol druhej
Posledný zápas roku 2019, v ktorom sa stretol líder súťaže s nováčikom, sa vyvíjal veľmi zaujímavo. Mladíci sa počas prvej štvrtiny držali svojho súpera a prehrali ju iba trojbodovým rozdielom. Do polovice druhej štvrtiny si ešte Waffle postrážili rozdiel, potom však prišla hluchá trojminútovka, ktorú hráči Okolo pol druhej využili. Dvanásťbodovou šnúrou si pred koncom polčasu vybudovali štrnásťbodovú výhodu do ďalšieho pokračovania. Koniec druhej štvrtiny pretavili Ján Hliva a spol. do zväčšenia náskoku, ktorý viac z rúk nepustili. V poslednom dejstve sa Waffle vrhli do útoku „po hlave“ a padlo im až päť trojbodových pokusov. To, bohužiaľ, nezvrátilo ďalší zápis do kolónky prehier.

Konečný výsledok - 61:86 (13:16,13:24,13:27,22:19)
Bublle Waffle PD team:
Zahradár P. 21, Barniak 12, Kováč Mar. A Šauša po 5, Riška 3(Zahradár I. 9,Kováč Mich. 6, Miletič a Pipíška po 0)
Okolo pol druhej:
Haviar 20, hráč s č. 15 – 19, Hliva a Jány po 11, Kováčik J. 5 (Fulajtár a Kováčik M. po 8, Dolinský 5)
Trojky: 9-8 Fauly: 12–7 TH: 6/2 (33%) – 18/12 (67%)

7. Lastovičky 0 6 6 257 398 -141

*V prípade rovnosti bodov rozhoduje najskôr skóre, až potom vzájomné zápasy.

Pohľad na kolo
Máme za sebou polovicu základnej časti. Siedme kolo bolo bohaté na premieňanie trojok, ktorých padlo až 34, čo znamenalo 394 bodov za tento trojzápas. V kole prekonali ďalší traja hráči stobodovú hranicu. Ide o trojicu Martin Tragor z RIP City, Peter Ondro z Alpia Reality a hráč s číslom 15 z tímu Okolo pol druhej. Gratulujeme im a veríme, že im to bude padať aj naďalej. Okolo pol druhej aj naďalej zostalo neporazené a vyhrieva sa na čele ligovej tabuľky. Alpia reality potvrdila stúpajúcu tendenciu výkonov, keď si po dvoch prehratých zápasoch pripísali štyri výhry. V tesnom závese je za nimi RIP City, ktoré zastavilo kolísavú formu, vyhralo dva zápasy za sebou a postúpilo na tretiu pozíciu. S desiatimi bodmi sa nešťastne usídlilo Fish Five Ráztočno, ktoré bolo pred posledným kolom na druhej pozícii a v zápase o druhú priečku podľahlo Alpii. Bublle Waffle predviedli v poslednom zápase sympatický výkon, bohužiaľ, to na výhru opäť nestačilo. Vďaka výhre nad Alpiou a Pro A-teamom sa usídlili na piatom mieste a strácajú len dva body na štvrtú pozíciu, ktorá zaisťuje postup do nadstavby. Pro A-team mal v siedmom kole voľno. Víťaz nultého ročníka však nemôže byť s prvou polovicou základnej časti vôbec spokojný, lebo vyhral len jeden zápas. V druhej časti bude mať možnosť zmeniť nelichotivú situáciu a zabojovať o nadstavbu. Posledný tím tabuľky, družstvo Lastovičiek, nevyhralo ani v jednom prípade a síce vyzerá skóre hrozivo, hrajú zápasy pre radosť z hry. Pevne veríme, že premiérové víťazstvo uvidíme v druhej polovici základnej časti.

V mene tímu MBL chceme popriať všetko dobré v novom roku, veľa zdravia, šťastia, chuti športovať a pevne veríme, že aj naďalej budete sledovať MBL-ku v Handlovej. Uvidíme sa opäť na známej adrese, a to 09. 01. 2020 o devätnástej hodine. Bude nás čakať ďalšie kolo.

Všetky informácie o MBL nájdete na stránke www.sbkha.sk, Facebooku: ŠBK Handlová a na Instagrame: ŠBK Handlová, kde nájdete vždy tie najčerstvejšie novinky.

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Ňochová