Výsledky a zhrnutie prvého kola
19 Október 2019
v rubrikách: Správy, MBL2019, MBL
Vo štvrtok sa troma zápasmi oficiálne rozbehol ligový kolotoč MBL. Každé kolo vyhlasujeme najlepšieho strelca uvedenej ligy. Tentokrát ním bol hráč Pro A-teamu, Daniel Krč, ktorý súperovo konto zaťažil 26 bodmi. Prinášame krátky návrat k zápasom, ako aj výsledky strelcov a drobné štatistiky.

1. kolo MBL Handlová 2019/2020

Pro A-team – Lastovičky

Víťaz nultého ročníka nastúpil proti nováčikovi súťaže a očakával sa zaujímavý zápas. Predzápasové predpoklady sa splnili. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, ale lepšiu mušku v prvom polčase mali domáci. Lastovičky vytiahli po polčase agresívnejšiu obranu a podarilo sa im mierne skresať náskok súpera. V poslednej štvrtine zavelil dvoma trojkami do útoku na prvé víťazstvo Daniel Krč. Pro A-team zlepšil obranu a súperovi dovolil dať v poslednej štvrtine len 6 bodov.

Výsledok zápasu: 66:34 (19:8, 19:5, 10:15, 18:6)
Pro A-team:
Krč 26, Lukačka 14, Kubovič 13, Papp a Kouřimský po 4 (Lacko 3, Bartoš 2)
Lastovičky:
Lukašík 11,Moravčík a Gašpierka po 5, Košičár 7, Kán 0 ( hráč s č. 88 - 4, Sýkora 2)
Trojky: 6 - 3 Fauly: 7 - 11 TH: 10/5 (50%) – 10/3 (30%)
Rozhodovali: Uhrin

Okolo pol druhej – Fish Five Ráztočno

Premenovaný tím Okolo pol druhej sa postavil známym Fish Five Ráztočno. Už v minulej sezóne mali tieto zápasy lesk a bojovalo sa o každú loptu. Prvý polčas lepšie zachytilo Ráztočno, keď za stavu 21:28 vstupovali do tretej štvrtiny so sedembodovým náskokom. To sa nepáčilo trojici Hliva, Jány a Demeter, ktorý zápas postupne otočili a v polovici tretej štvrtiny bolo vyrovnané na 33:33. V poslednej štvrtine nasledoval boj o každý centimeter ihriska, čomu odpovedala nervozita na ihrisku. Záver bol ako vystrihnutý z minulej sezóny. Fish Five vyhrávalo 4 minúty pred koncom o tri body, ale domáci ubránili tri útoky súpera, sami dali šesť bodov a otočili stav stretnutia. V poslednej minúte padla dôležitá trojka z ruky Demetera a jedným trestným hodom pretavil výsledok do konečnej podoby.

Konečný výsledok: 51:46 (11:15, 10:13, 16:10, 14:8)
Okolo pol druhej:
Demeter 13, Hliva 12, Jány 11, Haviar 6, Kováčik 0 (Dolinský 4, Daubner a Fulajtár po2)
Fish Five Ráztočno:
Ďurčovič 14, Ficel 10, Klátik J. a Jonas po 9, Rumpli 2 (Matejček 2,Klátik M., Meliško, Kaniansky a Krnčok po 0)
Trojky: 5 - 2 Fauly: 11 – 16 TH: 10/3 (30%) – 10/8 (80%)

RIP City – Bublle Waffle PD team

Prvá štvrtina sa niesla v duchu nepresností a faulov. Zápas pokračoval druhou štvrtinou, počas ktorej sa ale stala nepríjemná vec. Jeden z hráčov hostí sa zranil. Dúfame, že sa čoskoro uzdraví a opäť vybehne na palubovku MBL-ky. Hra sa mierne spomalila a možno práve pre to si domáci prvýkrát vytvorili desaťbodové vedenie. V druhej polovici tretej časti hry nastal zlom. Domáci zefektívnili obranu, nedovolili dať súperovi veľa šancí a nastrieľali im štrnásťbodovú šnúru. V poslednej štvrtine sa hostia pozbierali, ale po sympatickom výkone náskok z tretej štvrtiny už nedokázali zmazať.

Konečný výsledok: 77:51 (20:13, 17:12, 23:10, 17:16)