Výsledky a zhrnutie piateho kola MBL
26 November 2019
Vo štvrtok 21.11.2019 sa nám klasicky odohrali tri ďalšie zápasy, voľno malo na programe RIP City. Ponúkame vám prehľad všetkých zápasov s drobnými štatistikami, ako aj vyhlásenie najlepšieho strelca kola a MVP kola.

Najlepší strelec
Piate kolo bolo výnimočné. Až trom strelcom sa podarilo dosiahnuť rovnaký počet bodov. Číslo 21 si našlo troch hráčov, konkrétne spoluhráčov Petra Ondra, Viliama Ridzoňa a hráča Bublle Wafle PD team, Petra Záhradára.

MVP kola
Ocenenia najlepšieho hráča kola získal hráč tímu Okolo pol druhej, Tibor Jány. Pričinil sa o to dobrým prehľadom, dôležitými asistenciami, bodmi a organizáciami v hre. Kto videl zápas, mohol sa presvedčiť, že Tibor Jány bol jeden zo základných pilierov úspechu pri ďalšej výhre svojho družstva.

Buble Waffle PD team – Fish Five Ráztočno

Mladí hráči Bublle Waffle chceli predĺžiť svoju bodovú sériu na tri zápasy, naopak Fish Five chcelo predĺžiť svoju sériu výhier. Prvá štvrtina bola vcelku vyrovnaná, ale mierne navrch mali hráči hostí. Hostia postupne ušli súperovi na dvojciferný počet bodov a druhá štvrtina sa skončila za stavu 27:37. Po zmene strán sa veľa nezmenilo. Hostia si udržiavali náskok. Vždy, keď sa domáci dotiahli, našli si cestičku pod kôš. V poslednej časti hry kontrolovali zápas hostia a pomaly dokráčali za ďalším víťazstvom.

Konečný výsledok – 52:66 (12:18, 15:19, 14:13, 11:16)
Bublle Waffle PD team:
Záhradár P. 16, Kováč 8, Pipíška 7, Riška 5, Záhradár I. 3 (Barniak 8, Kielar 5)
Fish Five Ráztočno:
Nedeliak, Jonas a Holúbek po 10, Ďurčovič 4, Rumpli 2 ( Hájsky 12, Klátik J. 9, Meliško 5, Matejček 4, Ficel 0)
Trojky: 6 - 6 Fauly: 12 – 16 TH: 15/5 (33%) – 15/5 (33%)
Rozhodovali: Uhrin

Pro A-team – Okolo Pol druhej

Pro A-team chcel odčiniť posledné prehry a prerušiť sériu prehier. Okolo pol druhej vyhralo tri zápasy za sebou a chcelo pokračovať vo svojej sérii. Prvá štvrtina bola klasická „oťukávačka“ a skončila nerozhodne výsledkom16:16. V druhej štvrtine začalo Okolo pol druhej ofenzívu, troma trojkami naklonili misky váh na svoju stranu a štvrtinu vyhrali 10:16. Po zmene strán sa hra výrazne nezmenila, pridalo sa zopár nepresností a do poslednej časti hry sa išlo za stavu 43:49. Posledná štvrtina nedopadla podľa predstáv Pro A-teamu, dosiahli len šesť bodov a nedarilo sa im v ofenzíve. Naopak, Okolo pol druhej predvádzalo spoľahlivú obranu a pridalo dôležité body.

Konečný výsledok – 49:63 (16:16, 10:16, 17:17, 6:14)
Pro A-team:
Kubovič 14, Krč 12, Lukačka 6, Bartuš a Papp po 2 (Papp 10, Ondriš 2, Bartoš 0)
Okolo pol druhej:
Jány 18, Demeter 13, Kováčik 15 Hliva 12, Matias 0 ( Fulajtár 2)
Trojky: 1 - 9 Fauly:12 – 11 TH: 13/10 (77%) – 10/8 (80%)

Lastovičky – Alpia Reality

Alpia si pripísala v poslednom kole prvú výhru v tomto ročníku a chce pokračovať v tabuľke smerom nahor. Ich súperom boli Lastovičky, ktorí smoliarsky prehrali posledné tri zápasy. Alpia vkročila do zápasu rázne a prvú štvrtinu Lastovičky k ničomu veľmi nepúšťala. Neutíchajúca ofenzíva dostala Alpiu do laufu, keď nasúkala 26 bodov a dostala len šesť bodov. Tretia časť hry bola vyrovnaná, na oboch stranách padli koše, ale bolo tu vidieť aj veľa strát a nepresností. V poslednej časti držali tímy nastolené tempo z tretej štvrtiny. Alpia si dokráčala za druhým víťazstvom v sezóne a Lastovičky predĺžili svoju negatívnu sériu.

Konečný výsledok – 44:74 (8:19, 6:26, 13:13, 17:16)
Trojky: 2 - 7 Fauly: 12 – 13 TH: 21/11 (52%) – 10/3 (30%)
Lastovičky:
Mátych 18, Beránek 6, Daubner 5, Moravčik a Lukašík po 2 (Sýkora 5, Kaán 4, Gašpierka, Košičár a Chlpek po 0 )
Alpia Reality:
Ondro 21, Fabiš 8, Popelka 6, Rais 4, Ďurčo 0 (Ridzoň 21, Polerecký a Drozd po 5, Keller 4)

Pohľad na kolo
Mestská basketbalová liga sa čoraz viac zamotáva, čoho dôkazom je tabuľka. Opäť sme zaznamenali veľa trojbodových pokusov a dokopy padlo 348 bodov. Poradie sa opäť okrem prvého a posledného miesta menilo. Fish Five, rovnako ako družstvo Okolo pol druhej, ktoré sa posunulo na druhú priečku a ešte v tejto sezóne nepocítilo chuť prehry, si pripísalo štvrtú výhru za sebou. Alpia Reality sa otriaslo zo začiatku sezóny a posunulo sa až na tretiu priečku. Prepad tabuľkou zaznamenalo Bublle Waffle, ktoré prehralo zápas s aktuálnym lídrom. Lastovičky podali opäť sympatický výkon, ale na výhru to nestačilo a so štyrmi prehrami sú momentálne štvrté. Teraz na tímy čaká týždeň voľna a my pre vás pripravujeme zaujímavý článok. O čom bude? Sledujte nás aj naďalej.

Všetky informácie o MBL nájdete na stránke www.sbkha.sk, Facebooku: ŠBK Handlová a na Instagrame: ŠBK Handlová, kde nájdete vždy tie najčerstvejšie novinky.

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Ňochová