Výsledky a zhrnutie druhého kola
25 Október 2019
v rubrikách: Správy, Podujatia, MBL
Vo štvrtok, 24. októbra 2019, mohli diváci v druhom kole MBL vidieť v zápasoch veľa zvratov. Kvalita, ako aj úroveň zápasov sa zvyšuje, čoho dôkazom sú aj dnešné výsledky. Toto kolo môžeme označiť ako kolo plné prekvapení. Ponúkame vám prehľad všetkých zápasov s drobnými štatistikami, vyhlásenie najlepšieho strelca kola a MVP (najužitočnejšieho hráča) kola.

Najlepší strelec

V tomto prípade musíme povedať, že nás prekvapili dva výkony. Iba jeden bod rozhodol o tom, kto bude strelcom kola. V prvom zápase druhého kola ťahal ofenzívu nováčika z Alpia Reality Viliam Ridzoň, ktorý dosiahol 25 bodov, ale na výhru to nestačilo. Pro A-team v tomto kole zastúpil ďalší hráč s honorom najlepšieho strelca. Jeho tím síce prehral tesným štvorbodovým rozdielom, ale Jozef Kubovič sa blysol 26 bodmi, keď ťahal ofenzívu svojho družstva.

Jozef Kubovič – 26 bodov
Viliam Ridzoň - 25 bodov

MVP kola

Dobrý prehľad v hre, dôležité doskoky a energia, ktorá pomohla k otočeniu zápasu proti RIP City. Honor MVP kola si podľa nás najviac zaslúži hráč Fish Five Ráztočno, Karol Ďurčovič.

Alpia Reality - Okolo pol 2

Nováčik z Alpie sa stretol s tímom Okolo pol 2. Zápas sa začal opatrne na oboch stranách, potom však úradovala ofenzíva tímu Okolo pol 2. Dve minúty sa síce odpútali na šesť bodov, ale v závere dali hráči Alpie kôš a pred koncom prvej štvrtiny aj dôležitú trojku. V druhej štvrtine sa ukázali ofenzívne a obranné schopnosti tímu Okolo pol 2, keď sa prezentovali šnúrou 17:0 a z toho premenili až päť 9-bodových pokusov za sebou! Polčas tak lepšie vyzeral pre hostí, a to výsledkom 19:37. Alpia zmenila po výmene strán taktiku a začala pomaly odkrajovať z náskoku hostí. Od 5. minúty tretej časti hry nepustili domáci protihráča na štyri minúty k ničomu a zaznamenali šnúru 16:0. Na konci tretej štvrtiny svietil stav 47:48. Toto nečakal nik a všetci dúfali, že posledná štvrtina bude veľmi vyrovnaná. Toto tvrdenie sa napokon splnilo, obe družstvá nastúpili so zlepšenou obranou, tímy si nič nedarovali. Po polovici poslednej časti hry sa mierne od svojho súpera odpútalo družstvo hostí. Hostia sa odpútali na 5 bodov a do konca zápasu si udržiavali aj tento náskok. Oba tímy hrali pekný basketbal, musíme pochváliť hráčov Alpia Reality, že sa nevzdali a bojovali až do úplného konca o víťazstvo.

Konečný výsledok: 57:62 (13:14, 6:23, 28:9, 10:4)
Alpia Reality:
Ridzoň 25, Fabiš 10, Reis 9, Drozd 8, Ďurčo 3 ( Popelka 2, Keller 0)
Okolo pol druhej:
Haviar 12, Hliva 11, Demeter a Jány po 10, Fulajtár 4 (Kováčik M. a Daubner po 6, Matias 3, Kováčik J. 0)
Trojky: 3 - 7 Fauly: 10 – 1 TH: 18/6 (33%) – 9/3 (33%)
Rozhodovali: Uhrin

Bublle Waffle PD team – Pro A-team

Tu sa nám stretli dve najmladšie družstva súťaže. Celý zápas bolo na čo pozerať. Zo začiatku sa oba tímy striedali vo vedení, pred koncom sa však domáci odtrhli na tri body. Trend prvej časti sa zopakoval aj v druhej časti hry. Tímy sa doťahovali o vedenie, no v strede štvrtiny sa šnúrou 14:0 dostali do vedenia hráči Pro A-teamu. Domáci si vzali oddychový čas, ktorý im pomohol a prinavrátili si vedenie o jeden bod, 26:25. Po polčase sa obraz hry nemenil. Jednu polovicu štvrtiny ovládli domáci, druhú zas hostia. Stav bol opäť o jeden bod pre domácich, konkrétne 39:38. Domáci sa chytili začiatku štvrtiny a v jej polovici vyhrávali o šesť bodov. To by ale proti nim nemohol hrať Jozef Kubovič, ktorý reagoval na nepriaznivý stav trojkou. Domáci si po koši na 54:51 zobrali oddychový čas a dohodli taktiku na poslednú minútu. Posledná minúta bola plná faulov a zápas rozhodla šestková lotéria, ktorú o trochu lepšie zvládli domáci.

Konečný výsledok: 56:52 (11:8, 15:17, 13:13, 17:14)
Bublle Waffle PD team:
Barniak 18, Novosádek 14, Kováč Marek a Záhradár P. po 8, Šauša 2 (Kielar 6, Záhradár I. Kováč Michal a Miletič po 0)
Pro A-team:
Kubovič 26, Krč 12, Papp 6, Lacko 3 a Kouřimský 0 ( Seleši 5, Bartoš 0)
Trojky: 3 - 6 Fauly: 14 – 18 TH: 22/9 (41%) – 12/8 (67%)

Fish Five Ráztočno – RIP City

Posledný zápas sme označili ako zápas kola a nemýlili sme sa. Tímy ponúkli divákom hru plnú zvratov, pekných akcií, nahrávok, ale aj blokov. Prvú štvrtinu začali lepšie hostia, ktorí využívali dobrú taktiku v útoku a obrane. V druhej časti hry sa domáci nadýchli a zlepšili hru v obrane, vďaka tomu sa dotiahli na svojho súpera na dva body. Po polčase nastal obrat, ktorý režírovala päťka Karol Ďurčovič, Juraj Klátik , Marek Jonas, Milan Nedeliak a Patrik Ficel. Po vyrovnaní na 37:37 sa táto päťka zomkla, tri minúty nedovolila dať súperovi kôš a zaťažila ich konto ôsmimi bodmi. Posledná štvrtina začala dvoma košmi Ráztočna, na ktoré kontrovali hostia ôsmimi bodmi. Domáci si zobrali oddychový čas a dohodli sa, ako zápas dohrať. Posledných päť minút zápasu patrilo Ráztočanom, ktorí dovolili dať súperovi len dva body a berú prvé víťazstvo v tejto sezóne.

Konečný výsledok: 58:47 (10:17 , 17:12, 18:16, 13:10)
Fish Five Ráztočno:
Ďurčovič 11, Ficel 10, Nedeliak 9, Jonas 8, Hájsky 6 ( Klátik J. 10, Holúbek 4, Klátik M. Meliško, Rumpli a Matejček po 0)
RIP City:
Tragor 13, Gális 10, Kundla 5, Suja 3, Švec 2 (Helbich 8, Chríbik, Fodor a Čecho po 2, Michalka 0)
Trojky: 5 – 3 Fauly: 5 – 12 TH: 14/10 (71%) – 6/1(17%)

Pohľad na druhé kolo

Mali sme možnosť vidieť kolo plné zvratov a obratov v zápasoch, pekné akcie, bloky a 17 trojok. V tomto kole padlo dokopy 332 bodov. Vďaka prehrám RIP City a Pro A-teamu sa na prvé miesto vyšvihlo mužstvo Okolo pol 2. Prvé výhry v sezóne si pripísali Bublle Waffle PD team a Fish Five Ráztočno. Vďaka tomu máme štyri družstvá s rovnakým počtom troch bodov. Ešte je priskoro na prognózy. Veríme, že momentálny trend bude pokračovať a budeme sa môcť tešiť na ďalšie vyrovnané súboje.

Všetky informácie o MBL nájdete na stránke www.sbkha.sk, Facebooku: ŠBK Handlová a na Instagrame: sbkhandlova, kde nájdete vždy tie najčerstvejšie novinky.

Autor: Ivan Morvay
Gramatická úprava: Michaela Ňochová