Výsledky a zhrnutie deviateho kola MBL
21 Január 2020
v rubrikách: Správy, MBL
Máme za sebou, dovolíme si tvrdiť, najlepšie kolo MBL, ktoré bolo zároveň kolom najofenzívnejším. Voľno mali na programe Lastovičky. Ponúkame vám prehľad všetkých zápasov s drobnými štatistikami, ako aj vyhlásenie najlepšieho strelca kola a MVP kola.

Najlepší strelec

Rekord, a to počet 35 bodov v jednom zápase, doposiaľ držal Miroslav Mátych. Na bod presne, čiže 35, dosiahol rovnaký rekord ďalší hráč, a to bodový líder Okolo pol druhej, hráč s č. 15. Zdatne mu konkuroval Dávid Novosádek, ktorý sa po minulom kole rozohral a dal 26 bodov. Žiaľ, Waffle prehrali ďalší zápas za sebou. Zaujal nás ešte jeden výkon, a to výkon Branislava Hromadu, ktorý práve potopil Waflle a vďaka jeho 24 bodom jeho tím vyhral.

MVP kola

Ak by sme mali vybrať hráča kola, tak by sa z každého tímu našiel niekto, kto by si to určite zaslúžil. Nás však v tomto kole zaujal v poslednom zápase svojím výkonom Martin Tragor. Kapitán RIP City pomohol tímu k štvrtej výhre za sebou a bol dôležitou súčasťou hry. Zdatne mu sekundoval spoluhráč Peter Pipíška a zabudnúť sa nedá na „tvorcu hry“ Okolo pol druhej, Tibora Jányho, ktorý pomohol tímu nastúpiť opäť na víťaznú vlnu.

Okolo pol druhej – Alpia Reality
Po dlhom voľne vybehla Alpia opäť na palubovky. Jej súperom bol líder súťaže, tím Okolo pol druhej. Ten si v tomto zápase chcel napraviť chuť po prvej prehre v sezóne a v prvej štvrtine sa nám naplnili prognózy pred zápasom. Prvá štvrtina bola veľmi vyrovnaná z jednej aj druhej strany a ponúkala divákom rôzne zaujímavé situácie. V druhej štvrtine, hlavne umnou hrou a dobrými nahrávkami Tibora Jányho, ktorý zakladal nejeden úspešný útok, sa domáci odpútali od svojho súpera na 11 bodov. Po polčase sa obraz hry nezmenil. Vždy, keď sa snažila Alpia dotiahnuť na svojho súpera, dostala odpoveď buď to rýchlym protiútokom alebo trojkou v posledných sekundách útoku. Aj vďaka 14 bodom hráča s č. 15 si Okolo pol druhej vybojovalo šestnásťbodový náskok. Alpia sa snažila, ale dobre rozbehnutý domáci tím nedobehla. Nakoniec dokázali znížiť rozdiel o dva body a tímy si po peknej hre podali ruky.

Konečný výsledok - 82:68 (18:17,27:17,22:17,15:17)

Okolo pol druhej:
Hráč s č. 15- 35, Haviar 16, Jány 13, Hliva 10, Dolinský 6 (Fulajtár 2, Kováčik M. 0)
Alpia Reality:
Ridzoň 19, Ondro 16, Ďurčo 12, Fabiš 9, Rais 6 ( Drozd a Keller po 3)
Trojky: 11-5 Fauly: 16–11 TH: 11/7 (64%) – 12/7 (58%)
Rozhodovali: Uhrin

Bublle Waffle PD team – Pro A-team
Súboj dvoch mladých tímov, každý v odlišnej situácii. Oba tímy sa už stretli, „Waflle“ boli v prvom zápase úspešnejší a chceli vyhrať aj druhý zápas. Pro A-team však od úvodu ukázal, že tentoraz to nebude s nimi také ľahké. Vyhrali prvú štvrtinu „sucho o bod“, v druhej predviedli kompaktnú obranu, súperovi dovolili dať 10 bodov a sami dali 19. O tom, že toto stretnutie bolo emotívne, svedčia 4 rozdané technické chyby. Tretia štvrtina nám súboj trošku zdramatizovala, keď sa „Waffle“ dotiahli na svojho súpera len na 5 bodov. To však Pro A-team opäť v poslednej časti hry zmenil, za stavu 62:59 potiahol tím Branislav Hromada. Pro A-team si dokráčal k ďalšej výhre.

Konečný výsledok - 64:71 (14:15,10:19,20:15,25:22)

Bublle Waffle PD team:
Novosádek 26, Záhradar P. 21, Barniak 11, Šauša 3, Pipíška 2( Záhradar I. 1,)
Pro A-team:
Hromada 24, Kubovič 16, Papp, Krč a Lacko po 9 (Lukačka 4, Ondriš, Bartuš P., Kouřimský a Bartoš po 0)
Trojky: 3-8 Fauly: 10–21 TH: 30/12 (40%) – 5/3 (60%)

RIP City – Fish Five Ráztočno
Zaujímavé kolo uzatvoril zaujímavý zápas, ktorý bol plný zvratov. RIP City malo na konte tri výhry a Fish Five zas porazil lídra súťaže. Tento zápas naznačoval drámu do posledných sekúnd, ktorá sa aj vyplnila. Prvá štvrtina bola z pohľadu Ráztočanov katastrofická, nedarilo sa im v útoku ani obrane a najhoršiu štvrtinu zakončili výsledkom 6:16 z ich pohľadu. Druhá časť hry bola zas iná káva, Juraj Klátik prehovoril do duše svojim zverencom. Obraz hry sa výrazne zmenil, keď pod košom začal úradovať Marcel Madaj a na polčas sa išlo za stavu 30:38 z pohľadu Ráztočna. Aktivita „Klátikovcov“ neutíchala ani v tretej štvrtine a pomaly, ale isto odkrajovali z náskoku. No aj tu si hráči RIP City dali veľký pozor a súperovi dovolili znížiť rozdiel opäť len o dva body. Posledná štvrtina bola hra nervov, boj o každú loptu, vypäté situácie a miestami až zápasnícka aréna v podkošovom priestore. Túto štvrtinu zvládlo lepšie RIP City a berie ďalšie víťazstvo do zbierky.

Konečný výsledok - 64:57 (16:6,22:24,14:16,12:11)
RIP City:
Tragor 18, Gális a Pipíška po 14, Helbich 8, Kundla 5 (Čeho 3, Suja 2, Fodor, Hájek a Michalka po 0)
Fish Five Ráztočno:
Madaj 15, Holúbek a Hájsky po 14, Ďurčovič 5, Meliško 0 ( Klátik J. 7, Jonas 2, Klátik M. a Nedeliak po 0)
Trojky: 3-2 Fauly: 23–16 TH: 15/7 (47%) – 33/13 (39%)

Pohľad na kolo

Deviate kolo bolo jedným z najzaujímavejších a najofenzívnejším kôl v doterajšom priebehu MBL. Zároveň v ňom doteraz padlo rekordných 410 bodov. Okolo pol druhej sa vrátilo po jemnom vybočení späť na svoju cestu a v ďalšom kole má voľno. Alpia bola po dlhom voľne bez zápasového rytmu dôstojným súperom, no prehru bude chcieť čo najskôr hodiť za hlavu. Nepomohlo im ani 35 bodov dua Ridzoň - Ondro. Súboj dvoch mladých tímov tentoraz vyhral Pro A-team, ktorý má dve výhry za sebou. Dôležitých 24 bodov nasúkal Hromada, ku ktorému sa pridal Kubovič s 19 bodmi. Ani návrat Dávida Novosádeka, ktorý zaznamenal 26 bodov, ani Petra Záhradara s 21 bodmi nepriniesol pretrhnutie šnúry prehier. RIP City sa dostáva do formy, keď sa im po kolísavých výkonoch konečne podarilo vyrovnať výkonnosť a idú tabuľkou smerom hore. Výhra s Fish Five je povzbudenie do ďalšej práce a nie je vylúčené, že minuloročný víťaz základnej časti nebude opäť na prvom mieste. Fish Five po výhre nad lídrom chcelo podobný výkon zopakovať. Madaj, Hájsky a Holúbek sa snažili nepriaznivý stav zvrátiť. Bohužiaľ, zlá streľba šestiek ich možno stála víťazstvo, čo však neznamená, že by to mali „zabaliť“. Práve teraz prichádza najdôležitejšia časť sezóny a takéto zápasy im ukázali, ako naladiť formu do záveru základnej časti .

Všetky informácie o MBL nájdete na stránke www.sbkha.sk, Facebooku: ŠBK Handlová a na Instagrame: ŠBK Handlová, kde nájdete vždy tie najčerstvejšie novinky.

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Ňochová