Výsledky a zhrnutie 4. kola MBL
17 November 2019
v rubrikách: Správy, Družstvá, MBL
Vo štvrtok, 14.11.2019, sa nám klasicky odohrali tri ďalšie zápasy, voľno mal na programe tím Bublle Waffle. Zaujímavé kolo plné pekných kombinácií, troch buzzer beatrov, blokov a krásnych streleckých výkonov. Ponúkame vám prehľad všetkých zápasov s drobnými štatistikami, ako aj vyhlásenie najlepšieho strelca kola a MVP kola.
Najlepší strelec

O najlepšom strelcovi kola sa rozhodlo v poslednom zápase, o ďalších skvelých strelcoch sa môžete dočítať v nasledujúcich riadkoch. Najlepšie si viedol Jozef Kubovič, ktorý túto métu ovládol druhýkrát. Dal 29 bodov, čo je druhý najlepší výkon v sezóne, ale bohužiaľ, na výhru to nestačilo. Lukáš Demeter pridáva od zápasu k zápasu body, teraz sa zastavil až na čísle 27. Tak ako Lukáš, tak i Matúš Haviar zlepšuje výkonnosť. Svojmu tímu dopomohol 23 bodmi k tretej výhre za sebou. Na rovnakom čísle sa zastavil aj jeho tímový kolega, Ján Hliva. Na prvej výhre svojho tímu sa 22 bodmi podieľal hráč Alpia Reality, Peter Ondro. Nemôžeme nespomenúť ani Karola Ďurčoviča, o jeho kvalitách sa presvedčili Lastovičky, ktorým nasúkal 25 bodov.

Za všestrannosť, naštartovanie ofenzívy svojho družstva sa po dohode stal MVP kola Matúš Haviar. Ten svojimi ďalekonosnými trojkami dopomohol k tretej výhre v rade. Ukázal, že vie odvádzať aj kvalitnú robotu v obrane. K 23 bodom pridal dôležité zisky, doplnil ich mnohými obrannými doskokmi a pripísal si aj plusové fauly. Aj keď svoj tím nedotiahol k výhre, aj tak musíme spomenúť všestranného Martina Tragora, ktorého bolo opäť vidieť na oboch koncoch palubovky. Posledný, kto ešte bojoval o MVP kola, bol nepochybne aj Peter Holúbek. Ten svojím prehľadom v hre posúval spoluhráčom dobré lopty a pripísal si aj zopár ziskov či doskokov.

Okolo pol druhej – RIP City

Neporazený tím proti aktuálnemu lídrovi. Ten kto prišiel na zápas, neoľutoval. Tímové, ako aj individuálne výkony v tomto zápase boli výnimočné. Prirátajme k nim až pätnásť premenených trojkových pokusov. Zápas by sme mohli zhrnúť ako najofenzívnejší zápas sezóny, padlo v ňom dokopy až 156 bodov. Prvý polčas bol vyrovnaný, tými sa na začiatku striedali vo vedení, ale v prvej aj druhej štvrtine vždy boli o kúsok lepší hráči Okolo pol druhej. Po polčase sa obraz hry nezmenil, ale v polovici tretej časti hry mali bodovo navrch hráči domácich, ktorých v ofenzíve ťahal Matúš Haviar, ako aj Lukáš Demeter a Ján Hliva. Poslednú štvrtinu začali s deväťbodovým náskokom, ale takú ofenzívnu smršť, akú sme videli, sme ešte nezažili. Okolo pol druhej sa nadýchlo a v poslednej štvrtine dovolili dať hosťom len 11 bodov. Sami zaťažili ich konto 30 bodmi. RIP City padlo a Okolo pol druhej má zatiaľ 100-percentnú úspešnosť zápasov.

Konečný výsledok – 92:64 (21:25, 20:22, 17:10, 30:11)

Okolo pol druhej:
Demeter 27, Hliva a Haviar po 23, Jány 13, Kováčik 4 (Fulajtár 2)
RIP City:
Švec 16, Tragor 14, Helbich 9, Suja 6, Chríbik 2 (Kundla 7, Čeho a Michalka po 4, Fodor 2, Hájek 0)
Trojky: 9 - 6 Fauly: 10 – 10 TH: 14/10 (70%) – 3/1 (33%)
Rozhodovali: Uhrin

Fish Five Ráztočno – Lastovičky

Fish Five sa nakoplo poslednou výhrou nad obhajcom titulu z nultého ročníka a postavila sa im ďalšia výzva v podobe nováčika, ktorým boli Lastovičky. Už v poslednom zápase bol vidieť progres v hre Lastovičiek a k ešte lepšiemu výkonu ich mal nabudiť nový hráč, Miroslav Mátych, ako i hráč, ktorý prestúpil, Matúš „Cica“ Daubner. Úvod zápasu lepšie zachytili Ráztočania, ktorí si rozumnou hrou a kvalitným posúvaním lopty vybudovali náskok o 6 bodov. V druhej štvrtine pokračovali v nastavenom trende, kde sa výraznejšie presadzovali Peter Holúbek, Karol Ďurčovič a mladý Patrik Ficel. K úžasnej štvrtine prispel prvým buzzer beaterom Karol Ďurčovič za tri body. Po polčase sa hra nezmenila, domáci dobrou hrou držali Lastovičky na 20 bodov a už si kráčali po ďalšiu výhru v sezóne. Ako v závere druhej štvrtiny, tak aj v tretej štvrtine padol buzzer beater, jeho autorom bol Hájsky z Fish Five Ráztočno. Lastovičky sa zas snažili prekvapiť a chceli zápas zdramatizovať, ale obrana Fish Five bola pozorná. Ako sa vraví, do tretice všetko dobré, buzzer beater padol aj v záverečnom dejstve. Poslednú strelu vystrelil za zvuku klaksóna hráč Lastovičiek s č. 9, Kaán, ktorý dal definitívnu bodku za stretnutím.

Konečný výsledok – 69:51 ( 13:7, 19:10, 25:13, 12:21)

Fish Five Ráztočno:

Ďurčovič 25, Holúbek 17, Ficel 13, Meliško 4, Jonas 0 ( Matejček 6, Klátik J. 4, J, Klátik M. a Hájsky po 0 )

Lastovičky:

Mátych 18, Daubner 13, Moravčík 3, Kôstka 2, Lukašík 0 ( Chlpek 7, Patriček a Kaán po 4 )
Trojky: 4 - 6 Fauly: 5 - 9 TH: 9/5 (55%) – 10/4 (40%)

Alpia Reality – Pro A-team

Alpia prišla zabojovať o prvú výhru v sezóne a Pro A-team chcelo odčiniť dve prehry po sebe. Lepší úvod do stretnutia, aj napriek tomu, že prišla bez opory v podobe Viliama Ridzoňa, mala Alpia. V druhej štvrtine mladíci z Pro A-teamu zabojovali, ale nakoniec prehrávali znova o päť bodov. Tretia štvrtina sa niesla v znamení vyrovnaných obrán a pod košom nikto nič nikomu nedaroval zadarmo. Pro A-team zlepšil výkon na oboch koncoch palubovky, dostal sa do vedenia a do poslednej časti si odniesli jednobodové vedenie. V polovici poslednej štvrtiny to začalo na ihrisku iskriť a pomaly, ale isto sa stav vyrovnával. Tri minúty do konca sme mali dvakrát vyrovnané skóre, konkrétne 54:54 a 60:60. V tomto bode sa zápas zlomil, Alpia zastrela roletu a nedovolila Pro A-teamu ani kôš. Dobrou obranou i ziskami premenili dôležité strely a dokráčali za premiérovým víťazstvom.

Konečný výsledok – 71:60 (20:15, 12:12,13:19, 26:14)

Alpia Reality:
Ondro 22, Ďurčo 15, Drozd 9, Popelka 7, Reis 4 ( Fabiš 8, Polerecký 6, Keller 0)
Pro A-team:
Kubovič 29, Krč 12, Kouřimský 5, Lacko 4, Lukačka 2 (Papp 5, Ondriš 3, Bartoš 0)
Trojky: 3 - 9 Fauly: 15 - 14 TH: 16/6 (60%) – 6/5 (50%)

Pohľad na štvrté kolo

Štvrté kolo je za nami. Je príjemné, že sa nám liga čoraz viac zamotáva. Kolo plné pekných akcií, padli nám tri strely zarovno s klaksónom a až neuveriteľných 37 trojbodových pokusov. Toto kolo bolo zároveň najofenzívnejšie. Oproti 335 bodom, ktoré padli v minulom kole, toto kolo sa zastavilo až na čísle 407 bodov. Tím Alpia Reality si pripísal prvú výhru, Lastovičky sa zlepšujú od zápasu k zápasu, Fish Five pripísalo tretiu výhru v rade a Okolo pol druhej má zatiaľ status neporazených. Menšie sklamanie teraz zažíva RIP City, ktoré má výkony ako na hojdačke. Raz vyhrá, potom zas prehrá. Pro A-team zvládol úvodný súboj, ale odvtedy si pripísali na konto 3 tesné prehry. Pevne veríme, že sa zomknú a podarí sa im vyhrať v ďalšom kole.

Všetky informácie o MBL nájdete na stránke www.sbkha.sk, Facebooku: ŠBK Handlová a na Instagrame: ŠBK Handlová, kde nájdete vždy tie najčerstvejšie novinky.

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Ňochová