Tomáš Mrviš:„Odtrénoval som s nimi dva tréningy a vlastne som sa vrátil späť v čase, keď som ja začínal. Ďakujem za túto možnosť.“
7 Január 2020
v rubrikách: Správy, Podujatia
Máme úspešne za sebou už piaty ročník Winter Camp-u. O kemp bol opäť enormný záujem, za necelých šesť hodín neostalo žiadne voľné miesto. Celkovo sa naň prihlásilo 80 detí, žiaľ, kvôli obmedzenej kapacite mohlo prísť len 25 vyvolených. Boli to tí, ktorí mali o kúsok viac šťastia a prihlásili sa skôr. Tak ako vždy, pre kemperov sme pripravili možnosť zatrénovať si so zaujímavou osobnosťou z basketbalového prostredia. Hlavnou osobnosťou bol známy hráč extraligového Baníka a odchovanec ŠBK Handlová, Tomáš Mrviš. „Mrvo“ a kvalifikovaní tréneri pripravili pre kemperov tri dni plné basketbalu. Sú to deti, ktoré radšej počas voľna behajú po palubovke, ako sedia za počítačom či televízorom.Pod taktovkou trénerov Jána Beráneka, Ondreja Haviara, Maroša Minárik, Ericha Štaudingera a Tomáša Ihringa mali možnosť zdokonaliť si herné zručnosti a nechýbali ani obľúbené súťaže, ktoré prebiehali v priestoroch telocvične Základnej školy, Mierové námestie v Handlovej. Víťazom súťaže v skupine starších sa stal Samuel Murcin a v skupine mladších Kristián Kúdela. Touto cestou im ešte raz gratulujeme a chválime ich za zodpovedný prístup.


Nechýbala ani beseda, ktorej sa zúčastnil opäť Filip Halada a „parťáka“ mu robil spoluhráč Tomáš Mrviš. Beseda prebiehala v skvelej atmosfére, otázok bolo veľa a nechýbala ani klasická autogramiáda. Komu sa pošťastilo, spravil si aj fotku so svojím obľúbencom. Prinášame i dojmy účastníkov kempu.


Tomáš Mrviš, hráč MBK Handlová, odchovanec ŠBK Handlová a reprezentant za SR:
„Winter Camp vnímam veľmi pozitívne. Teší ma, že deti na sebe pracujú, a to aj napriek tomu, že majú menšiu pauzu od zápasov a navyše počas prázdnin. Ja osobne rád podporujem a chodím na takéto akcie. Deti sa na nich učia nové veci, ale zároveň sa zabávajú a užívajú si basketbal. Odtrénoval som s nimi dva tréningy a vlastne som sa vrátil späť v čase, keď som ja začínal. Ďakujem za túto možnosť a prajem veľa ďalších podobných akcií pre našu mládež.“Filip Halada, hráč MBK Baník Handlová:
„Na Winter Camp-e bolo super. Počas besedy padlo veľa otázok, ale neboli len o basketbale, ale aj o tom, aké známky sme mali v škole, či máme stres pred zápasmi, ako sa pripravujeme na zápas po mentálnej stránke, jednoducho, z každého rožku trošku. Po besede prišla tá príjemná časť, keď sme „deckám“ popodpisovali karty a kto chcel, tak sa s nami aj odfotil. Som veľmi rád, že ma opäť pozvali a znovu som mal možnosť užiť si pekné dopoludnie s deťmi.“Ján Beránek, organizátor Winter Camp-u 2020:
„Som rád, že sa nám podarilo zorganizovať ďalší pekný kemp počas prázdnin. Vďaka nemu mohli deti zmysluplne tráviť čas aktívnym športom, konkrétne basketbalo.. Veľké ďakujem patrí všetkým trénerom, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli nám s ďalším kvalitným kempom. Špeciálne poďakovanie patrí hráčom MBK Handlová, konkrétne Tomášovi Mrvišovi a Filipovi Haladovi, ktorí prišli počas troch dní medzi deti zatrénovať si. Absolvovali s nimi ďalšiu vydarenú besedu a autogramiádu.. V neposlednom rade ďakujeme aj vedeniu školy za poskytnutie priestorov v telocvični našej basketbalovej školy a takisto za podporu ďakujeme aj nášmu hlavnému partnerovi, mestu Handlová.“Michael Štanga, kemper z rakúskej Viedne, 13 rokov:
„Kemp hodnotím super, nakoľko sem chodím aspoň raz do roka. Minulý rok som stihol aj projekt Basketschool, tu dávam palec hore, pretože tam bola aj imaginácia, ktorá sa na žiadnom kempe ešte neobjavila. V Handlovej sa mi páči prístup k trénovaniu, k hráčom, je tu veľmi dobrý kolektív, a preto sem rád chodím až z Viedne. Keď bude ďalší kemp, veľmi rád sa ho v známom prostredí opäť zúčastním.“Veronika Borošová, kemperka z Prievidze, 9 rokov:
„Na kempe sa mi veľmi páčilo, som tu už tretíkrát a do Handlovej sa rada vraciam. Kemp bol úžasný, tréneri mali pripravené zaujímavé cvičenia, ktoré boli súčasťou súťaže. Páčila sa mi aj beseda s hráčmi, ktorí už niečo dosiahli. Teší ma, že sa niečo takéto organizuje a rada sa zúčastním ďalšieho ročníka.“Aj v novom roku 2020 pre vás ŠBK Handlová pripravuje ďalšie nadčasové projekty, o ktorých vás budeme už čoskoro informovať na našich sociálnych sieťach. Pár slov k tomu povedal aj predseda klubu.

Ján Beránek, predseda ŠBK Handlová:
„Tento rok máme pripravené naozaj veľké projekty. Najbližší nás čaká už 7. februára, kedy sa Handlová opäť predstaví ako organizátor jedného z turnajov v rámci Centrálnej európskej mládežníckej basketbalovej ligy, ktorej sme opäť účastníkom.“Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová!

Autor: Ivan Morvay
Foto: Milan Geleta
Korekcia: Michaela Ňochová
Galéria článku
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2021 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk