Starší žiaci víťazne proti Pezinku, mini na Prievidzu nestačili
27 Január 2019
V sobotu sa odohrali v telocvični ZŠ, Mierové námestie ďalšie ligové zápasy. Starší žiaci U15 v 2.lige st. žiakov západ odohrali dôležité zápasy, ktoré budú rozhodovať o ďaľšom priebehu súťaže v kategórii st. žiakov. Minibasketblisti zbierali skúsenosti v lige ml. žiakov proti Prievidzi Starší žiaci  prehrali v Pezinku o 2 resp.4 body a potrebovali doma vyhrať vyšším rozdielom, čo sa im aj nakoniec podarilo. Minibasketblisti podla očakávania zatial nestačili na Prievidzu, ale predviedli bojovný výkon hlavne v druhom zápase.

Španielka 1,Porubčan a Helbich 0.

Tréner U15 žiaci Jaroslav Daubner: "Po veľmi zlom výkone v 1. štvrtine /Beláň,Oboňa,Novosádek,Španielka a Tóth/ sme súpera tzv. posadili na koňa. Vďaka mimoriadnemu výkonu Paťa Ficela chlapcov roč. nar. 2004 sme zápas dokázali otočiť. Aj v tomto tvrdom zápase chlapci roč. nar. 2003 nepodali adekvátny výkon, ale v poslednej štvrtine sme už priebeh kontrolovali. Súper dal 2 šťastné trojky skoro z polovice ihriska, ktorými len upravil výsledok. "

/ML. ŽIACI /

ŠBK Handlová - MBA Prievidza 14:86
/2:19, 6:23, 1:17, 5:27/
ŠBK Handlová - MBA Prievidza 29:76
/12:13, 5:14, 6:28, 6:21/

Tréner U13 Maroš Minárik :
,,Nekoncentrovamý a  slabý výkon v prvom zápase nás stal výsledok. Prievidza vyhrala vysoko. V druhom zápase diametrálny rozdiel. Chlapci začali viac bojovať, čo sa odzrkadlilo na ich výkone a polčas prehrali len o 10 bodov. Aj keď sme drúhy zapas tiež prehralim  chlapci ukázali, že vedia bojovať a hrať dobrý basketbal ."

Za krásne fotky z oboch zápasov ďakujeme p. Milanovi Geletovi a Marekovi Fontánymu!

Pripomíname, že veľké DERBY a súboj minuloročných finalistov HANDLOVÁ vs PRIEVIDZA sa odohrá už v stredu /31.1./ o 17:00 h v telocvični ZŠ, Mierové námestie v Handlovej !!!