ŠKB Handlová obhájila prvenstvo a získala zlatý hettrick
20 Máj 2019
v rubrikách: Správy, Novinky, Družstvá
Hráči z ŠBK Handlová sa opäť po roku predstavili v Prahe na Easter Euro Basket. Dva predošlé turnaje handlovčania vždz ovládli, či tomu bude takto aj tento rok sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. Turnaj začal vo štvrtok, a chlapci odohrali svoj prvý zápas proti tímu zo Španielska C.D. Magec Tias, ktorý začal víťazne 42:16. Nasledujúci deň ich čakal dvojzápas s maďarskými družstvami. Dva zápasy, dva extrémne vyrovnané partie. 10 minút po obede nastúpili chlapci proti ASE Pacs, tento zápas rozhodli posledné sekundy a Handlovčania brali výhru 79:76. Na druhý zápas o 19:30 nastúpili proti doposiaľ najťažšom súperovi, a to Zsiros Academy. Ďalší vyrovnaný zápas s dramatickou koncovkou pre nás, s výsledkom 57:60 sme si pripísali z troch zápasov rovnaký počet výhier. Na obhajobu zlata, a utvorenie „Zlatého hettricku“ bolo treba jedno víťazstvo. V sobotu na našich chlapcov čakal pred obedom tím domáceho zástupcu Sokol Kbely, a posledný zápas nás čakal proti tímu z Nemecka BG 89Hurricanes. Do predposledného zápasu skočili naši hráči s energiou a odhodlaním s motiváciou vyhrať „Zlatý hettrick“. Zápas odohrali všetci hráči, ktorý porazili Sokol Kbely a po výsledku 46:11 boli malé oslavy zisku zlatej medaily. Totálnu dominanciu potvrdili v poslednom zápase proti BG 89 Hurricanes, opory tímu sedeli a priestor dostali mladší hráči. Nesklamali lebo po výhre 51:29 získali hráči ŠBK Handlová zlaté medaile. Zlatý hettrick sa stal skutočnosťou. Do tretice sa nepoučil ani tréner, ktorý sa stavil so svojimi hráčmi a opäť prehral stávku. Príjazd „zlatých“ chlapcov bol nedeľu o 21-ej hodine pred Dom kultúry, kde ich čakali rodičia a fanúšikovia. Po príjazde sme stihli vyspovedať aj trénera ŠBK Handlová, ktorý nám povedal čo to k zápasom a vyjadril sa celkovo k turnaju. Počas turnaja nás do prevádzal aj asistent trénera Maroš Minárik a aj dvorný fotograf Milan Geleta, ktorého fotogalériu nájdete pod výsledkami. Ďakujeme všetkým Handlovčanom za podporu a prajeme krásne Veľkonočné sviatky.

Mgr. Ján Beránek, tréner ŠBK Handlová:

Som veľmi rád že sme sa a po tretí krát mohli zúčastniť tohto obrovského medzinárodného turnaja. Sú to opäť ďalšie veľké skúsenosti pre každého jedného chlapca, ktorý mohol zažiť tento turnaj. Boli pred nami atraktívny súperi z rôznych krajín, ktorý hrajú odlišný štýl basketbalu, a chlapci sa s tým museli trošku popasovať. Asi za najväčšie zápasy tohto turnaja by som onačil súboje proti maďarským družstvám, ktoré boli dramatické až do poslednej sekundy. Chcem sa touto cestou veľmi pekne poďakovať všetkým partnerom ŠBK Handlová , vďaka ktorým môžeme cestovať na takéto veľké turnaje , v neposlednom rade aj mestu Handlová za podporu počas celého turnaja, a som veľmi rád že sa nájdu ľudia, ktorý podporujú mladých športovcov. Lebo si myslím že to je základ, nakoľko na Slovensku máme v športe pyramídu obrátenú úplne naopak a v basketbale to platí dvojnásobne, čo sa týka podpory. Keď si to tak zhrniem tak táto partia hrala basketbal v podstate 4 roky a ak si zoberieme len posledný rok tak patria k TOP tímom danej kategórie na Slovensku. Posledné husle sme nehrali ani vo svojej premiére v centrálnej európskej basketbalovej lige, ktorú sme zakončili tretím miestom, kde chlapci predvádzali úžasné výkony. Tak isto sa vieme konfrontovať aj s európskymi tímami z akejkoľvek krajiny. Je len na nás, na ľuďoch a v podstate na všetkých športových nadšencov ako ďalej budú pokračovať naši hráči.

C.D. Magec Tias (Španielsko) – ŠBK Handlová 16:42

Mgr. Ján Beránek, tréner:

Španieli pricestovali len pár minút pred zápasom, čo sa zjavne odzrkadlilo na samotnom zápase, kde sme si od začiatku vytvorili veľký náskok. Španieli na nás v tomto zápase nemali nárok a zaslúžene sme vyhrali.

ASE Packs (Maďarsko) – ŠBK Handlová 76:79

Mgr. Ján Beránek, tréner:

Tento zápas bol veľmi dramatický, pretože sme vyhrali poslednou strelou v posledných sekundách. A práve v tomto zápase sa ukázala sila tímu, striedali sem sa tam vo vedení počas celého zápasu, raz jeden, raz druhý. Tento zápas nám veľa priniesol do ďalšieho účinkovania nášho tímu v slovenskej lige.

Sziros Academy (Maďarsko) – ŠBK Handlová 57:60

Mgr. Ján Beránek, tréner:
Tu nás čakal výber Maďarska, kde to bol ďalší „infratkový“ zápas, kde sme vyhrali, takisto o jediný kôš o 3 body. Tiež sme sa tam striedali vo vedení, ukázali sme tam sme ukázali slabé chvíľky , s ktorými sme striedali silné a tá šťastena sa nám v závere zápasu priklonila na našu stranu. Za tou šťastenou sme si išli od začiatku zápasu, chalani tam nechávali na tom ihrisku všetko, a majú obrovský rešpekt predo mnou. Tento zápas nás posunul od boja o zlaté medaile a takzvaný „Zlatý Hettrick“na tomto turnaji .

ŠBK Handlová – Sokol Kbely (Česká rep.) 46:11

Mgr. Ján Beránek, tréner:
Od tímu z Česka sme čakali že budú silnejšie pripravený, ale mali aj zopár zranených hráčov. Tento zápas sme zvládli jednoznačne, priestor dostali aj v tomto zápase mladší hráči a ukázali že chcú hrať basketbal, chcú na sebe makať, a odvďačili sa skvelým výkonom. Mzslím si že v Handlovej nám rastie ďalšia partia skvelých a úžasných basketbalistov, s ktorými bude treba do budúcna tvrdo pracovať.

ŠBK Handlová – BG 89 Hurricanes (Nemecko) 51:29

Mgr. Ján Beránek, tréner:
Posledný zápas sme mali nemecký tím, ale nebol to taký tím na aké sme zvyknutý yo súťaže CEYBL. Nemci pôsobili takým už odovzdaným dojmom, že skončili na tom turnaji posledný. Tak isto aj tento zápas dostali priestor hlavne hráči z mladšieho ročníka, ktorý sa tej úlohy zhostili fakt super a predviedli naozaj dobrý výkon a zaslúžene v tomto zápase vyhrali a mohli sme oslavovať.


Autor: Ivan Morvay
Foto: Milan Geleta
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2021 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk