ŠBK opäť v tréningovom procese
13 December 2020
v rubrikách: Správy, Novinky
Po letnej príprave a po pár zápasoch nastala pauza v trénovaní, no opäť sa rozbehol kolotoč s tréningami. Za prísnych opatrení sa v telocvični v priestoroch ZŠ, Mierové námestie, Handlová strieda jedna skupina za druhou. S trénermi sme sa porozprávali o tréningovom procese. S predsedom ŠBK, Jánom Beránekom, o tom, ako hodnotí súčasnú situáciu.Ondrej Haviar, tréner ŠBK:
„Neviem, kto sa nevedel dočkať tréningového procesu viac, či my, tréneri, alebo deti. Sme vďační za možnosť znova trénovať, aj keď len v malých skupinkách. Hlavným cieľom týchto dvoch týždňov je zobudiť svaly, ale aj hlavy, znova sa adaptovať na tréningové zaťaženie a skamarátiť sa opäť s loptou.“Maroš Minárik, tréner ŠBK: „Dlhý čas sme sa nemohli stretnúť, jedinou možnosťou boli online tréningy. Mysleli sme, že sa nám trénovanie v telocvični už nepodarí, a preto sme nesmierne šťastní, že sme po dlhom čakaní späť, aj keď vo forme 5+1. Všetci makajú na tréningu tak, ako by mal byť ich posledným. Na deťoch je vidieť, že im pohyb chýbal. Basketbal, telocvičňa, tím, ale hlavne komunikácia s trénermi a spoluhráčmi – to všetko sa na chvíľu vrátilo. Za seba a deti by som chcel poďakovať všetkým, ktorí nám to umožnili.“Rozhovor s Jánom Beránekom

Opäť sa obnovila možnosť trénovať. Ako to vnímate z vášho pohľadu?
V prvom rade som naozaj vďačný, že nám bolo umožnené vrátiť sa aspoň na chvíľku do telocvične a poriadne si zatrénovať v „offline režime“. Deti sociálny kontakt už nevyhnutne potrebovali, a aj preto považujeme možnosť trénovať v telocvični pred Vianocami za malý predvianočný zázrak.

Ako vyzeral cez týždeň tréningový proces? Čo všetko sa muselo zabezpečiť?
Trénovať v tomto období je veľmi náročné aj časovo, keďže sa na jednej tréningovej jednotke môže zúčastniť len päť hráčov plus tréner. Napríklad osemnásťčlenný tím nám za jeden deň odkrojí štyri hodiny. Keďže máme šesť kategórií, je to naozaj náročné, ale vďaka našim fantastickým trénerom stále zrealizovateľné. Z tohto dôvodu sa im chcem poďakovať. Neváhali ani chvíľku, tréningy sme mohli spustiť. Hneď po príchode sa merala teplota, samozrejme, všetci mali zakryté dýchacie cesty rúškom. Priestory šatní a všetky tréningové pomôcky boli po každom tréningu dezinfikované. Tréneri mali počas celého tréningového procesu rúško. Snažili sme sa urobiť všetko pre to, aby sa v našej „bubline“ nič nešírilo.

Tesne pred spustením tréningov sa u vás potvrdil COVID 19. Čo by ste odkázali naším čitateľom?
Áno, môžem potvrdiť, že aktuálne trošku bojujem s menovanou „pliagou“. Chcel by som touto cestou odkázať všetkým, ktorí stále spochybňujú vírus, aby boli, nie kvôli sebe, ale aspoň kvôli svojim blízkym zodpovední a dodržiavali základné opatrenia.


                            Po každom tréningu sa okrem priestorov dezinukujú aj lopty.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová. Má to zmysel!

Autor: Ivan M.
Korekcia: Michaela Ňochová
Foto: Milan Geleta

comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2021 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk