ŠBK Handlová získal viacero ocenení !
19 Február 2020
V piatok 7. februára mesto Handlová ocenilo dvadsaťjeden športovcov a kolektívov. Opäť nechýbali ani ceny pre Školský basketbalový klub Handlová a nebolo ich málo. Ceny odovzdávali primátorka mesta Silvia Grúberová, predseda športovej komisie Martin Uríček a športový hosť večera, paralympionik Jakub Krako.

Kategória Mládež kolektív: ŠBK Handlová­ mladší žiaci U14
V historickej premiére v CEYBL tento tím vybojoval bronzové medaile a ro-bil fantastickú reklamu slovenskému basketbalu, Handlovej a v neposled-nom rade aj Základnej škole Mierové námestie. Tímu pod vedením trénera Beráneka sa po tretíkrát podarilo us-pieť na európskom turnaji v Prahe a vybojovali pre naše mesto zlatý hetrik. Tento tím si po druhý krát v rade vybojoval miestenku vo finálo-vom turnaji Majstrovstiev Slovenska v kategórií U14. Celkovo v lige z 21 tímov skončil tento tím na 5. miesteKategória Mládež ­ Tréner: Mgr. Ján Beránek
Tréner Beránek bol pri všetkých úspechoch tímu chlapcov U14 v úlohe hlavného trénera. Pod jeho vedením sa chlapcom po tretí krát podarilo uspieť na európskom turnaji v Prahe a vybojovali pre naše mesto zlatý hetrik. Na vysokej úrovni orga-nizuje basketbalové kempy, ktoré sú veľmi populárne v Handlovej. Robí výbornú reklamu mládežníckemu basketbaluKategória Mládež jednotlivec:  Samuel Murcin
Basketbalista Samuel bol najlepším strelcom celej stredoeurópskej ligy ako aj najužitočnejším hráčom jed-notlivých európskych turnajov. Patrí medzi slovenských lídrov najvyššej slovenskej ligy žiakov v sezóne 2018/2019. Je veľkou nádejou pre slovenský basketbal.Trénerská legenda : Zvláštne ocenenie si odniesol Jaroslav Daubner.

S basketbalom začal v roku 1972. Okrem basketbalu reprez-entoval v mladosti mesto Handlová aj v zjazdovom lyžovaní a šachu. V roku 1976 bol v zostave družstva mužov Baníka Handlová, ktorý v tom čase hral 1. československú basketba-lovú ligu mužov. Ako hráč pôsobil v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a zase v Handlovej. Trénerskej činnosti sa venuje od roku 1985 na rôznych úrovniach od mládeže až po mužov v Baníka Handlová. Je zakladateľom basketbalového turnaja “O kôš mes-ta Handlová”, a zakladateľom a orga-nizátorom prvej Mestskej basketba-lovej ligy dospelých v Handlovej.V roku 2001 stál pri založení Školského basketbalového klubu Handlová, ktorý bez prestávky funguje dodnes s veľmi dobrou perspektívou. Počas trénerskej kariéry vychoval viacero reprezentantov a reprezentantiek Slovenska. Mnoho bývalých mladých basketbalistov a športovcov sú dnes fanúšikovia, sponzori, rozhodcovia, funkcionári v basketbale, alebo len tak si spomenú na krásne časy prežité pri športe. Jaroslav Daubner je dnes trénerská legenda v Handlovej s 35 ročnou aktívnou prácou v športe.
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk