ŠBK Handlová do novej sezóny 2018/2019 s ešte vyššími cieľmi
24 August 2018
Školský basketbalový klub ŠBK Handlová sa za posledné tri roky teší zvýšenému záujmu detí o basketbal. Výkony basketbalistov prilákali počas celej sezóny 2017/2018 rekordný počet divákov.


            Veľký záujem verejnosti o mládežnícky basketbal v Handlovej

Práve táto sezóna bola ukončená bronzovým úspechom basketbalistov na MS-R, ktoré sa konali v Handlovej. (viď. video)Basketbalisti zo ZŠ, Mierové námestie v Handlovej, sa nestratili ani v medzinárodnej konfrontácii a na medzinárodnom turnaji v Prahe obhájili majstrovský titul.


                                    Medzinárodný turnaj PRAHA 2018


V Handlovej ožíva aj dievčenský basketbal. Dievčatá odohrali v sezóne 2017/2018 celoslovenskú ligu žiačok, v ktorej naberali potrebné skúsenosti.


          Skvelá partia dievčat ŠBK Handlová, o ktorej budeme ešte počuť

Asi najväčší záujem o basketbal majú malí basketbalisti v prípravke, ktorí odohrali v sezóne 2017/2018 mikroligu prípraviek. Klub musel pre veľký záujem detí vytvoriť až dva tímy.


       Veľký zaujem prípravkárov a dva tímy ŠBK Handlová v mikrolige prípraviek

Letná príprava ŠBK Handlová začala pre všetky kategórie 13. augusta 2018, a to pod vedením trénerov Jána Beráneka, Maroša Minárika a Jaroslava Daubnera.


                   Trénerov teší počas letnej prípravy skoro 100 % účasť

Aké sú plány do novej sezóny?


Odpovedá tréner, Mgr. Ján Beránek:

,,Budem sa opakovať, ale dlhodobá a koncepčná práca s mládežou nám po troch rokoch poctivej práce prináša prvé “ovocie“. Teší ma veľký záujem o mládežnícky basketbal, a to nielen zo strany detí, ale aj širokej verejnosti. Dôkazom bola neskutočná atmosféra počas celej sezóny a veľká podpora fanúšikov, ktorú nám môžu závidieť aj väčšie kluby. Plány do budúcej sezóny máme ešte väčšie, nemôžeme sa uspokojiť s dosiahnutým, chceme pre deti vytvárať stále lepšie a lepšie podmienky. V slovenskej najvyššej basketbalovej súťaži mládeže sa predstaví šesť tímov v piatich kategóriách, spolu s dievčatami. Ďalším krokom vpred bude účasť našich chlapcov U14 v EURÓPSKEJ LIGE, ktorá zaručí deťom opäť ďalšie získavanie potrebných skúseností do budúcnosti. Nebudú chýbať ani medzinárodné turnaje vo viacerých kategóriách. Čo sa týka marketingu, aj v tejto oblasti pripravujeme pre divákov viaceré novinky, ktoré si zatiaľ necháme pre seba."


Zaujímavosťo budúcej sezóny bude aj účasť našich basketbalistov v STREDOEURÓPSKEJ LIGE, o ktorej Vám prienesiem podrobný článok už čoskoro...
Zaujímavé videá z minulorcnej sezóny nájdete na našom kanály YOUTUBE ŠBK Handlová OFFICIAL
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk