S Piešťanmi víťazne, proti Seredi prehra po výbornom výkone
30 Október 2019
V sobotu a v nedeľu sa predstavili v prvých domácich zápasoch naši starší žiaci, ktorí si zmerali sily najskôr s Piešťanmi, v nedeľu ich čakal nepríjemný súper zo Serede. Prinášame vám krátky náhľad k víkendovým zápasom, pridávame výsledky, mená strelcov, ale aj komentár trénera.

Sobota, 26. 10. 2019
Telocvičňa v areáli ZŠ, Mierové námestie, Handlová

Prvý zápas doma. Prvá možnosť ukázať, že predošlé výsledky neboli náhodné. Chalani sa do Piešťan pustili s veľkou vervou. Prvá štvrtina bola ešte ako- tak vyrovnaná, no v druhej sa spustila ofenzíva domácich na plné obrátky. Handlová, povzbudená fantastickými divákmi, išla za svojím cieľom, a tým bolo vyhrať sobotňajšie stretnutie. Zápas mal pasáže, v ktorých boli aj výpadky, zle nahrávky, zbytočné fauly, ale domáci vedeli, v ktorom momente treba zabrať. Dosiahli už druhé víťazstvo v sezóne.

ŠBK Handlová 90:33 TJ Družba Piešťany
(20:13, 38:4, 20:10, 12:6)
Rohodcovia: Marek Matejka, Daniel Bigoš
Body za družstvo:
Murcin 16, Máčai 10 (10 doskokov), Ondrejka 5, Peprík 4, Kotian 1 ( Škvarenina 14(4- trojky), Geleta 12, Radovič 11, Porubčan 6, Minárek a Hrebíček po 4, Vaigl 3, Chríbik, Maruniak a Németh po 0)

Povedali po zápase
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Vedeli sme, že hráme proti nie až tak vyspelému mužstvu. Priestor dostala široká lavička a chlapci predviedli naozaj veľmi pekný bojovný výkon. Zaslúžene sme v tomto zápase zvíťazili a zabojovali. Ukázali sa aj mladší hráči, s ktorými môžeme v najbližších rokoch počítať.“Nedeľa, 27. 10. 2019
Telocvičňa v areáli ZŠ, Mierové námestie, Handlová

V nedeľu čakal mladých Handlovčanov súper iného rankingu, BK Lokomotíva Sereď. Družstvo hostí je pospájane z troch miest, z ktorých sú vybraní práve najlepší hráči. Zápas začal úvodnou nervozitou na oboch stranách. Potom sa však hostia oklepali a pridali pár bodov navyše. V druhej štvrtine sa zlepšila hra, nestrácali sme toľko lôpt, nenechali sme hosťujúcich hráčov vo veľkej miere tvoriť hru. V tretej štvrtine sa nám dokonca podarilo otočiť stav stretnutia a vyhrávať. V piatej minúte tretej štvrtiny sa stalo niečo, čo bližšie nechceme komentovať. Tréner musel po dvoch technických chybách opustiť telocvičňu a naši chlapci museli dohrať zápas bez trénera. Ešte pred odchodom do šatne stihol povedať asistentovi taktické pokyny k záveru tretej štvrtiny, ako aj k poslednej štvrtine. Po tomto okamihu sa nám súper vzdialil, dal ľahké koše a dobre bránil. Poslednú časť zápasu sme hrali vyrovnanú partiu, nepadlo však pár otvorených striel a niektorí hráči mali na svojom konte už 4 fauly. Na posledné dve minúty vybehli na palubovku aj hráči z lavičky, konkrétne Hrebíček a Chribík. Chalani ešte napumpovali energiu do svojich spoluhráčov a sami sa pričinili o tri koše. Tento zápas má veľa pozitívnych okamihov, netreba sa vzdať, nech je stav akýkoľvek.

ŠBK Handlová 58:68 BK Lokomotíva Sereď
(9:17, 23:18, 16:17, 10:16)
Body za družstvo:
Murcin 24, Máčai 11, Ondrejka 7, Minárik 6, Kotian 2 (Radovič 4, Chríbik a Vaigl po 2, Hrebíček, Škvareninaq, Geleta, Porubčan, Peprík, Németh a Maruniak po 0)Povedali po zápase
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Vedeli sme, že nastupujeme proti azda najlepšiemu tímu v celej lige, keďže je tam výber viacerých hráčov z viacerých tímov. Myslím si, že sme na nich boli dobre pripravení, hľadisko nás hnalo k nadpriemernému výkonu, čo sa nám darilo plniť do polovice tretej štvrtiny, kde sme sa v zápase ujali vedenia. Potom nastali veci, ktoré nechcem radšej bližšie komentovať, ale chlapci ukázali, že môžeme aj tento rok hrať o špicu tabuľky a pevne verím, že to v najbližších zápasoch dokážeme. Chcem sa touto cestou poďakovať naozaj fantastickým fanúšikom Handlovej, ktorých prišlo do haly opäť enormné množstvo. Myslím si, že takú atmosféru, akú vytvárajú ľudia počas mládežníckych basketbalových zápasov v Handlovej, nemajú nikde na Slovensku. Sme im za to nesmierne, nesmierne vďační.“

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová.

Autor: Ivan Morvay

comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk