PRICHÁDZA MESTSKÁ BASKETBALOVÁ LIGA 2019/2020
6 Október 2019
v rubrikách: Novinky, Správy, MBL2019
Ondrej Haviar ohľadom MBL: „Teším sa, že liga opäť spojí veľké množstvo basketbalových nadšencov dohromady“

Po dlhšej odmlke máme dobré správy pre nadšencov basketbalu v Handlovej. Po úspešnom reštarte, sa opäť na palubovke v telocvični na ZŠ Mierové námestie v Handlovej predstaví Mestská basketbalová liga. Oproti minulému ročníku máme pár zmien. Aké? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch, kde nám odpovedal na pár otázok Ondrej Haviar a Ján Beránek. Prajeme príjemné čítanie.

Ondrej, ďakujeme, že si si našiel na naše otázky čas. Poďme zostra. Ako si sa dostal do čela projektu MBL?
Projekt obnovenia Mestskej basketbalovej ligy, s ktorým prišiel Ján Beránek a ŠBK, sa mi od začiatku veľmi páčil. Keď som teda dostal ponuku podieľať sa na organizácií, vôbec som neváhal.

Minulú sezónu sa predstavilo v MBL-ke len 5 družstiev. Si spokojný s počtom tímov, ktoré sa prihlásili do tohto ročníku?
Určíte áno! Tajne sme dúfali, že sa prihlási aspoň šesť družstiev. Sedem je teda posun vpred a verím, že časom bude toto číslo narastať.

To je určite pozitívna správa, že sa prihlásil väčší počet tímov. Akou formou sa bude hrať tento ročník MBL?
Dvojkolová základňa časť, ktorá sa odohrá systémom každý s každým, kde bude každé kolo jedno družstvo stáť. Potom nasleduje nadstavba s play-off pre prvé štyri družstvá. Hrací deň sme ponechali štvrtok.

Aké novinky môžeme očakávať pred štartom nového ročníka?V prvom rade sme chceli dať súťaži kultúru. Všetko je na papieri čierne na bielom, v podobe stanov, hracieho a disciplinárneho poriadku. Ďalej celková úroveň organizácie, ľudí okolo ligy, ale aj samotná kvalita družstiev pôjde o úroveň vyššie.

Na nultý ročník sa prišli pozrieť aj diváci. Plánuješ zlepšiť propagáciu MBL-ky, aby na zápasy chodilo viac ľudí?Áno, zameriame sa aj na propagáciu, nech sa o nás dozvie čo najviac ľudí.

Na čo sa najviac tešíš v novej sezóne MBL?Teším sa, že liga opäť spojí veľké množstvo basketbalových nadšencov dohromady a poskytne ľuďom z mesta športové, aj kultúrne vyžitie.

Ešte máme vyjadrenie na adresu novej sezóny MBL aj od spoluorganizátora Jána Beráneka.

Ján Beránek:
Som veľmi rád, že budeme môcť otvoriť oficiálny prvý ročník MBL v Handlovej. Príjemne ma prekvapil veľký záujem. Veľké poďakovanie patrí Ondrejovi Haviarovi, ktorý sa podujal na samotné organizovanie ligy. Takisto ma teší, že o MBL-ku prejavili záujem kvalifikovaní rozhodcovia. Budeme sa snažiť vytvoriť jednu veľmi kvalitnú mestskú ligu pre Handlovú a okolie.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová.Autor: Ivan Morvay

comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk