Preview pred 2. kolom MBL - Handlová
22 Október 2019
v rubrikách: Správy, MBL , O klube
Prvé kolo je za nami, všetci hráči aj diváci čakajú, kedy sa odohrá kolo druhé. Vo štvrtok, 24.10.2019, nás čaká ďalšia porcia 3 zápasov. Pripravili sme pre vás krátky prehľad, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie. Tešíme sa na vás!

19:00 hod.

Alpia reality - Okolo pol druhej
forma: X skóre: X - forma: 1V Skóre: 51:46
Telocvičňa v areáli ZŠ, Mierové námestie, Handlová

Nový prievidzský tím bude mať v MBL. Prvý zápas odohrajú proti tímu Okolo pol druhej, ktorý v ofenzíve ťahá trio Hliva, Demeter a Jány. Z radov nováčika vieme vypichnúť jedno meno, a to Viliam Ridzoň. Bývalý hráč Prievidze, ale aj Handlovej, sa basketbalu venuje už len rekreačne, a veríme že sa mu MBL-ka bude páčiť.

20:00 hod.

Bublle Waffle PD team - Pro A-team
forma: 1P skóre: 51:77 - forma: 1V skóre: 66:34
Telocvičňa v areáli ZŠ, Mierové námestie, Handlová

V druhom zápase večera nás čaká ďalší zaujímavý zápas, v ktorom proti sebe nastúpia dve družstvá s handlovskými hráčmi. Pre Pro A-team to bude nová výzva, pre Waffle šanca siahnuť na prvé víťazstvo. Všetko podstatné sa však rozhodne sa na ihrisku.

21:00 hod.

Fish Five Ráztočno - RIP City
forma: 1P skóre: 46:51 - forma: 1V skóre: 77:51
Telocvičňa v areáli ZŠ, Mierové námestie, Handlová
V poslednom dueli sa proti sebe postavia starí známi. Práve tím z Ráztočna odsunul RIP City do boja o bronz, keď senzačne vyhral semifinále. Teraz je tu nová sezóna, noví hráči na oboch stranách a pre obe družstvá začína boj o dôležité body do ligovej tabuľky. Tento zápas môžeme označiť aj ako zápas kola.

Zhodnotenie prvého kola MBL

Jozef Kubovič, minulosezónny víťaz MBL:
„Zápas hodnotím pozitívne, začali sme rýchlo a presne, odskočili sme súperovi na 15 bodov a postupne si ďalej budovali náskok. Toto nasadenie si musíme udržať aj v druhom zápase, navyše musíme spresniť prihrávky a hrať v lepšom tempe, keďže hráme proti kondične lepšiemu tímu od toho predošlého. Určite stoji za povšimnutie fakt, že tímy sú kvalitatívne lepšie ako v minulej sezóne a niektoré sú doplnené novými tvárami. Takisto aj úroveň je zas o niečo vyššia a myslím si, že aj záujem o túto ligu bude len stúpať. Netreba vynechať ani atmosféru stretnutia, ktorá bola fantastická a vytvárala pocit ozajstného ligového zápasu.“Martin Tragor, najužitočnejší hráč prvého kola MBL:
„Na začiatok MBL sme sa už všetci tešili. Prvý zápas je za nami a sme radi, že pre nás skončil úspešne. Všetky tímy vyzerajú dobre a myslím, že liga bude túto sezónu ešte vyrovnanejšia. Aj my máme v tíme pár nových chalanov, ktorí ukázali, že budú veľkým prínosom. Tešíme sa na ďalšie zápasy.“

Pozvánka na druhé kolo MBL:„
Prvé kolo Mestskej basketbalovej ligy Handlová dopadlo nad očakávania. Zaujímavé zápasy, dobrá atmosféra, radosť z hry, chuť po víťazstve, ale aj divácky záujem nás utvrdil, že sa to uberá správnym smerom. Preto vás chcem touto cestou pozvať na druhé kolo MBL Handlová, ktoré štartuje 24. októbra 2019 o devätnástej hodine v telocvični ZŠ, Mierové námestie v Handlovej. Tešíme sa!

19:00 Alpia Reality – Okolo pol druhej
20:00 Bublle Waffle PD team- Pro A-team
21:00 Fish Five Ráztočno – RIP City

Všetky informácie o MBL nájdete na stránke www.sbkha.sk, Facebooku: ŠBK Handlová a na Instagrame: ŠBK Handlová, kde nájdete vždy tie najčerstvejšie novinky.

Autor: Ivan Morvay
Foto: Milan Geleta
Korekcia: Michaela Ňochová
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk