Preview pred 14. kolom MBL Handlová
4 Marec 2020
v rubrikách: Správy, Novinky, MBL
Čaká nás posledné kolo základnej časti a máme tu tri zápasy. Ako pred každým kolom, tak aj teraz sme pre vás pripravili krátky náhľad s drobnými štatistikami. Voľno má na programe Pro A-team, ktorý už zasiahne do bojov o piate až siedme miesto.19:00 hod.
Alpia Reality - Fish Five Ráztočno
forma: V skóre: 772:653 - forma: V Skóre: 718:659
Telocvičňa v areáli ZŠ, Mierové námestie, Handlová
Prvý duel večera bude rozhodujúci, určí poradie tímov do Play off. Alpia aj Fish Five majú v tabuľke troch tímov s RIP City lepšie skóre. Ak RIP City prehrá, umiestnia sa na druhej a tretej pozícii. Oba tímy zaznamenali v poslednom zápase mierne kolísavé výkony, ale obaja vstupujú do duelu s výhrou v poslednom zápase. V prvom meraní síl mala jasne navrch Alpia Reality, ktorá výsledkom 86:55 porazila svojho súpera. Odvtedy však ubehlo šesť kôl, Fish Five povolalo pod kôš Marcela Madaja, svoju istotu pod košom. Bude to najnapínavejší zápas sezóny, ktorý nám rozpletie tabuľkové umiestnenie. Buďte pri tom!20:00 hod.
RIP City - Lastovičky
forma: V skóre: 746:699 - forma: 4V Skóre: 643:737
Telocvičňa v areáli ZŠ, Mierové námestie, Handlová
RIP City v prvom zápase svojho súpera porazilo, ale Lastovičky prešli obmenou kádra, po prvej polovici základnej časti by nik neveril, že tím bude mať štvorzápasovú šnúru výhier. Vojtek, Mátych a Javurek sú základom úspechu, s nimi vstúpili Lastovičky do MBL od začiatku ligy. Posledný vzájomný zápas vyznel lepšie pre RIP City, ktoré bralo výhru po výsledku 63:43. RIP City je v zaujímavej situácii, ktorú sme opísali v prvom zápase. Ak prehrá, skončí na štvrtom mieste, ak však vyhrá, bude im patriť tretia priečka. I v tomto zápase sa môžeme tešiť na plno zvratov, nakoľko sa hrá sa o veľa.21:00 hod.
Okolo pol druhej - Buble Waffle PD team
forma: P skóre: 826:678 - forma: 8P Skóre: 591:776
Telocvičňa v areáli ZŠ, Mierové námestie, Handlová
Jasný líder prvého ročníka si zmeria sily s posledným tímom ligovej tabuľky. V poslednom meraní síl, ktoré skončilo 86:61, zvíťazili hráči tímu Okolo pol druhej. Tí môžu odohrať zápas v pokoji, nakoľko iba čakajú, ako sa vyvinú prvé dva zápasy, ktoré im poodhalia, na koho sa treba pripraviť v Play off. Wafle budú hrať naopak skupinu o piate až siedme miesto, kde môžu zabojovať o lepšie umiestnenie. Ak by vyhrali tento zápas, pôjde o veľkú dávku motivácie do ďalších bojov, v ktorých sa môže stať čokoľvek.Povedali pred 14. kolom
Ondrej Haviar, organizátor MBL:
„V predošlom kole sme videli veľmi zaujímavé zápasy, hlavne, čo sa ofenzívy týka. Padol veľký počet bodov, ktoré boli posilnené úspešnosťou streľbou trojok od všetkých tímov. Hlavne posledný zápas bol vyrovnaný až do záveru, kde družstvo Lastovičiek potvrdilo skvelú formu. Prvé miesto máme jasné, ale zaujímavé budú súboje o druhé až štvrté miesto, v ktorom sa rozhodne o nasadení družstiev do vyraďovacej časti súťaže. Verím, že nás opäť čakajú napínavé a atraktívne zápasy.“Výsledky 13. kola MBL Handlová
Pro A-team – RIP City 60:89 (16:30,10:20,14:22,20:17)
Bublle Waffle PD team – Alpia Reality 46:78 (13:17,6:13,14:22,20:17)
Lastovičky – Okolo pol druhej 95:87 (19:23,26:21,27:14,23:29)
Program 14. kola MBL Handlová
19:00 h Alpia Reality – Fish Five Ráztočno
20:00 h RIP City - Lastovičky
21:00 h Okolo pol druhej – buble Waffle PD team

Všetky informácie o MBL nájdete na stránke www.sbkha.sk, Facebooku: ŠBK Handlová a na Instagrame: ŠBK Handlová, kde nájdete vždy tie najčerstvejšie novinky.
Autor: Ivan Morvay
Foto: Milan Geleta
Korekcia: Michaela Ňochová
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk