Premiéra prípravky v Žiari nad Hronom, turnaj v Prievidzi a dohrávka mladších žiačok v Banskej Bystrici
19 December 2019
ŠBK má za sebou ďalší víkend plný basketbalu, kde sa okrem mužstva CEYBL predstavili najmladšie družstvá nášho klubu. O tom ako sa im darilo sa dočítate v najbližších riadkoch.

Starší mini žiaci
Starší mini žiaci odohrali ďalší turnaj, tento krát v susednom meste spoza kopca, v Prievidzi. V turnaji sme odohrali tri zápasy, najskôr s rovesníkmi s Prievidze , potom ich čakali mladý Levičania a turnaj zakončili zápasom proti Banskej Bystrici. Turnaj v Prievidzi zhodnotil tréner Ondrej haviar.

Turnaj v Prievidzi:

MBA Prievidza – ŠBK Handlová 51:17
ŠBK Handlová – ŠBK Junior Levice 42:30
ŠBK Handlová – ŠKP BBC Banská Bystrica 27:29

Povedali o turnaji:

Ondrej Haviar, tréner ŠBK: Turnaj sme otvárali proti domácemu družstvu, ktoré bolo agresívnejšie v obrane a efektívnejšie v útoku. Ukázali kam sa potrebujeme posunúť aby sme sa mohli porovnávať s tými najlepšími. Zápas s Levicami, ktoré prišli v oslabenej zostav, sme odohrali s miernymi výkyvmi nasadenia a koncentrácie, ale podarilo sa nám zvíťaziť. Naše posledné vystúpenie proti Banskej Bystrici prinieslo vyrovnaný zápas do poslednej sekundy a s ním aj cenná skúsenosti ako maličkosti rozhodujú o víťazstvách, alebo prehrách.Prípravka:

ŠBK Handlová dostalo pozvánku na turnaj prípraviek v neďalekom Žiari nad Hronom a pre chalanov to boli prvé ostré zápasy v živote. Pod trénerskou taktovkou dua Haviar, Ihring sa predstavili v troch zápasoch proti dvom domácim výberom MŠK BK a proti BK Inter Bratislava. Výsledky v tejto kategórií nie sú vôbec podstatne, pretože ide o vybudovanie vzťahu detí k športu. Mladí handlovčania sa na turnaji nedali zahanbiť, vyhrali jeden zápas a dva zápasy prehrali tesným rozdielom.

Vianočný turnaj prípraviek v Žiari nad Hronom:ŠBK Handlová – MŠK BK Žiar nad Hronom U10 58:6
MŠK BK Žiar nad Hronom U11 – ŠBK Handlová 28:25
ŠBK Handlová – BK Inter Bratislava 30:35

Povedali o turnaji:

Ondrej Haviar, tréner ŠBK: Na turnaji sme odohrali tri dobré zápasy v ktorých sme si mohli vyskúšať, čo sme posledné mesiace natrénovali. Pre niektorých hráčov prípravky to boli ich vôbec prvé zápasy. Som rád, že okúsili atmosféru ozajstných zápasov a že na nich bola vidieť radosť z hry.
Mladšie žiačky:

Mladšie žiačky mali v sobotu na programe dohrávku kola v Banskej Bystrici, kde sa predstavili pod vedením Tomáša Ihringa. Pre trénera Ihringa to bol zároveň prvý a druhý oficiálny zápas v role hlavného trénera. Dievčatá zase zahrali o kúsok lepšie, a je vidieť, že sa postupnými krôčikmi posúvajú vpred.BK Pumy Banská Bystrica – ŠBK Handlová 97:4
BK Pumy Banská Bystrica – ŠBK Handlová 115:5

Povedali o zápasoch:

Tomáš Ihring, tréner ŠBK: Do zápasu sme išli s tým, že nás čaká náročný súper. V zápasoch sa jasne ukázali skúsenosti, ako aj výšková a veková prevaha. Dievčatá sa veľmi snažili, bohužiaľ nám nepadlo veľa striel a postrácali sme veľa ľahkých lôpt. Tento dvojzápas im určite dodá ďalšiu motiváciu do tvrdej práce.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová.

Autor: Ivan Morvay
Foto: Milan Geleta
Korekcia: Michaela Ňochová

comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk