Pred turnajom v Seredi
11 September 2020
v rubrikách: Správy
Pomaly, ale isto sa vraciame do zabehnutých basketbalových koľají. Po dlhej a náročnej príprave je potrebné odohrať zápas. Tím chlapcov pod vedením trénera Minárika má na programe prípravný turnaj v Seredi. S kým sa na turnaji stretnú, aké budú ciele a mnoho ďalšieho, sa dozviete v rozhovore.Začneme úplne zľahka. Akú ste mali letnú prípravu? Aký bol prístup hráčov?
Letná príprava, ako som už vravel, prebieha od začiatku krízy spojenej s koronou. Celé leto sme trénovali vonku aj v halách a prístup hráčov bol viac ako prekvapivý. Keďže sa veľmi necestovalo na dovolenky, 90 percent družstva bolo stále na tréningu, čo ma veľmi tešilo.
Dostali ste pozvánku na turnaj do Serede. S akými očakávaniami idete na tento turnaj?
Na turnaj si ideme po dlhej dobe zahrať basketbal. Myslím, že posledný zápas sme hrali naposledy vo februári. To znamená, že vyše pol roka sme bez zápasu. Tento turnaj nám ukáže, čo mame zlepšiť a ako sme na tom v porovnaní s ostatnými družstvami.Koľko tímov sa predstaví na turnaji. S akými súpermi budete hrať?
Na turnaji budú štyri tímy. Okrem nás je to tím Komárna, Trnavy a domáca Sereď. Sú to tímy, s ktorými sme sa stretli zatiaľ iba raz, s Trnavou dokonca ešte nikdy, a preto sa tešíme na konfrontáciu či nových súperov.
Je to dvojdňový turnaj, budete musieť niekde prespať?
Je to dvojdňový turnaj a vedenie klubu lokomotíva Sereď nám zabezpečuje ubytovanie v športovej hale, za čo by som sa touto cestou chcel srdečne poďakovať. Na oddych ani spoznávanie mesta čas nebude. Celý deň budeme v hale a v nedeľu hráme prvý zápas. Ideme predsa hrať basketbal a nie na výlet.Pár slov sa nám podarilo zistiť aj od jedneho z hráčov ŠBK, Adriána Pepríka.
Máš za sebou letnú prípravu. Myslíš si, že splnila svoj účel? V čom vidíš tvoje zlepšenie a na čom by si ešte potreboval zapracovať?
Letná príprava splnila svoj účel. Dva týždne z nej „sme makali“ na kondícii a ďalšie týždne sme opäť začali hrať basketbal. Myslím, že som sa celkovo zlepšil, no stále je na čom popracovať, najviac však na streľbe. Na prípravný turnaj v Seredi sa s chalanmi tešíme hlavne kvôli tomu, že sme už dávno zápas nehrali. Už skoro štyri mesiace ste nehrali žiaden zápas kvôli pandémii. Myslíš, že takáto dlhá prestávka sa odzrkadlí na výkone na ihrisku?
Pandémia nám prerušila tréningový proces, no nemyslím, si že sa to vo veľkej miere
odzrkadlí na ihrisku. Môžeme byť vďační našim trénerom, ktorí sa nám venovali počas
letnej prípravy prebiehajúcej celý august.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová. Má to zmysel!
Autor: Ivan M.
Korekcia: Michaela Ňochová
Foto: Milan Geleta
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk