Po roku opäť boj o titul MS-R !
28 Máj 2019
v rubrikách: Správy, Družstvá, Podujatia
Hráčom ŠBK Handlová sa po roku opäť podarilo dostať medzi šesť najlepších tímov. Popri základnej časti sezóny 2018/2019 začali stredoeurópskym turnajom CEYBL, v ktorom obsadili aj napriek veľkej konkurencii fantastické tretie miesto. Museli sa popasovať s tímami z Poľska, Česka, Rakúska, Nemecka a Slovenska. Ďalší úspech na seba nenechal dlho čakať. Počas veľkonočných prázdnin sa objavili na turnaji Easter Euro Basket 2019, ktorý sa odohral v Prahe. Tretí rok po sebe získali tretie zlato. Na záverečný turnaj sa kvalifikovali po výborných výsledkoch, keď stratili len 4 zápasy. Spomedzi 17 účastníkov si mladí Handlovčania opäť vybojovali právo štartovať na tohtoročnom finále vo Svite. Porazili v ich skupine také tímy, akými sú Banská Bystrica, Prievidza, Považská Bystrica, Žilina a Žiar nad Hronom. Tohtoročné Majstrovstvá Slovenskej republiky sa odohrajú v meste Svit, v Iskra Aréne. Handlovčania a päť ďalších tímov odohrajú dokopy 15 zápasov, ktoré rozhodnú o novom majstrovi SR vo vekovej kategórii do 14 rokov.

Handlovčania si postupne zmerajú sily s Iskrou Svit, BKM SPU Nitra, MBA Prievidza, RIM Basket Košice a BK Inter Bratislava.

Prinášame vyjadrenia hráčov a trénera.Marek Máčai, kapítán družstva:

„Myslím si, že základnú časť sme zvládli dosť dobre, až na niektoré zápasy, ktorých bola škoda. Mohla za to najmä nekoncentrovanosť a zlý prístup k zápasu, najmä keď sme podcenili súpera a mysleli sme si, že to pôjde príliš ľahko. Pred turnajom M-SR tvrdo trénujeme a poriadne sa pripravujeme na ťažkých súperov, ktorí nás tento rok budú čakať vo Svite. Veľmi by sme chceli tohtoročné majstrovstvá vyhrať. Budeme sa o to snažiť od prvej sekundy do poslednej. Na tento turnaj sa veľmi tešíme, ďakujeme fanúšikom za ich podporu, v dobrých aj v zlých časoch!. Práve ich podpora zohrávala nemalú rolu počas celej sezóny a dodávala nám energiu vo všetkých zápasov.“

Samuel Murcin, hráč:

„Základnú časť hodnotím z môjho pohľadu veľmi pozitívne. Počas dlhodobej základnej časti sme prehrali len štyri zápasy, ktoré nás mrzia, ale aj prehra nás posúva ďalej. Počas celej sezóny sme poctivo „makali“, a zaslúžene sme postúpili do záverečného turnaja, v ktorom budeme hrať o titul majstra republiky. Na M-SR sa dôkladne pripravujeme a sústredíme sa teraz výlučne iba na basketbal. Nakoniec by som chcel veľmi poďakovať ľuďom, ktorí nás neustále podporujú, naším rodičom a trénerom.“

Ján Beránek, tréner družstva:

„V prvom rade je pre nás veľkým úspechom už to, že sme sa vedeli druhý rok po sebe prebojovať do záverečného turnaja, do boja o majstra Slovenska. Naša skupina bola tímami nabitá. Bolo ich tam viac ako minulý rok, vynikajúce zápasy hrala Banská Bystrica, Žiar nad Hronom a postupujúca Prievidza, ktorá v tejto sezóne ukazuje vynikajúci a kvalitný basketbal, išli výkonnostne hore. Na záverečný turnaj sa neprebojovali tímy, ako sú Levice, Žilina, Považská Bystrica, Komárno, Žiar nad Hronom, čo sú všetko obrovské tímy v daných kategóriách. Postup si preto nesmierne vážime Na turnaj sa veľmi tešíme, samozrejme chceme uspieť, ale už samotná účasť je pre nás veľkým úspechom, a ako to na týchto veľkých turnajoch chodí, budú rozhodovať maličkosti, detaily, zranenia hráčov. Medzi jednotlivými tímami z celého Slovenska sme takí „outsideri“, ale už neraz sme dokázali, že vieme hrať s akýmkoľvek súperom, samozrejme k tomu potrebujeme podporu od našich skvelých divákov, a trošku športového šťastia. Pevne verím, že nás do Svitu príde povzbudiť aspoň časť našich handlovských fanúšikov, a postaráme sa o ďalšiu radosť pre basketbalovú Handlovú.“Program našich chlapcov na M-SR vo Svite (Iskra aréna):

Piatok:
8:45 ŠBK Handlová - Iskra Svit
10:30 Slávnostné otvorenie turnaja
19:00 BKM SPU Nitra – ŠBK Handlová

Sobota:
13:00 ŠBK Handlová – MBA Prievidza
19:00 RIM Basket Košice – ŠBK Handlová

Nedeľa:
13:00 ŠBK Handlová – BK Inter Bratislava
14:30 Vyhodnotenie turnaja

Dúfame, že nás budete aj naďalej podporovať! Informácie o výsledkoch zápasov, prípadne o živom prenose nájdete na FB stránke: ŠBK Handlová. Všetky zápasy M-SR sú zaznamenané aj pomocou LIVE štatistík, ktorých odkaz nájdete TU.
Podporme našich chlapcov v ceste za snom! Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová!

Autor: Ivan Morvay

Pozrite si minuloročné FINÁLE, ktoré sa konalo v Handlovej.
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk