Po CEYBL ďalší týždeň plný basketbalu
18 Február 2020
V utorok 11. 02. 2020 sa doma predstavili staršie žiačky, ktoré odohrali zápas so Spišskou Novou Vsou, cez víkend sme stihli až päť zápasov. Priblížme si uplynulý týždeň s klasickými drobnými štatistikami.

Utorok, 11. 02. 2020
Staršie žiačky
Zverenkyne Jaroslava Daubnera narazili na ďalšieho súpera, tentokrát v skupine o 9. – 16. miesto. Zápas bol plný zvratov, ale nakoniec sa z víťazstva tešil domáci tím.
ŠBK Handlová – ŠKBD Spišská Nová Ves
Konečný výsledok: 44:41
Sobota 15. 2. 2020
Mladšie žiačky
Zverenkyne Ondreja Haviara majú za sebou ďalšie zápasy potrebné na naberanie skúseností a herných zručností. Zápasy aj napriek jasnému výsledku ukázali ďalšie zlepšenia a dodali energiu do ďalšej práce.
ŠBK Handlová – MBK Stará Turá
1. zápas 20:87 (6:24, 6:14, 4:22, 4:27)
2. zápas 19:104 (1:38, 4:24, 12:26, 2:16)
Povedali po zápase
Ondrej Haviar, tréner ŠBK:
„Aj napriek absencii pár skúsenejších hráčok sme odohrali dobré zápasy. Kvalitou a skúsenosťami sa ešte našim súperom nemôžeme rovnať, no mňa teší fakt, že v niektorých herných oblastiach je vidieť pokrok, ktorý sme za tých pár mesiacov urobili.“Staršie žiačky
ŠBK Handlová – TYDAM Košice
Druhý zápas starších žiačok z minulého týždňa bol plný nádeje, nakoľko v utorok porazili celok zo Spišskej Novej Vsi. Zápas nezačal podľa predstáv domácich hráčok, veľa striel si nenašlo cestu do koša a súper sa odpútal na dvanásť bodov. Druhú štvrtinu môžeme označiť ako bodovo najchudobnejšiu, padli v nej „len“ štyri body a neukrojili zo súperovho náskoku. Po polčase sa zápas zlomil, súper sa odpútal na šestnásť bodov a do poslednej štvrtiny sa išlo za stavu 18:34. Ani táto posledná štvrtina nedopadla najlepšie, súper zaokrúhlil náskok na dvadsať bodov a pripísal domácim prehru v nadstavbovej skupine.
Konečný výsledok: 28:48 (8:19, 2:2, 8:13, 10:14)
Povedali po zápase
Jaroslav Daubner, tréner ŠBK:
„Po utorkovom zápase nás čakal ďalším tím z východného Slovenska. Prvý polčas sme nezvládli, v prvej štvrtine sme dali len osem bodov, v druhej štvrtine len dva. Po polčase sme nezachytili úvod a tam sa zápas zlomil. Mali sme v ňom veľmi zlú streľbu trestných hodov a nedarilo sa nám hrať to, čo sme chceli.“Kadeti
ŠBK Handlová – TYDAM UPJŠ Košice
Veľký boj! Od začiatku až do konca zápas plný zvratov, ktorý skončil lepšie pre handlovské družstvo. O jeden kôš porazili košické mužstvo a v nadstavbe o 9. – 16. miesto si pripísali prvú výhru. Po tomto zápase ich čakalo voľno a príprava na nedeľný zápas.
Konečný výsledok: 49:47 (12:19, 17:9, 10:9, 10:10)
Strelci ŠBK:
Beláň 20, Bella 13, Zbiták 9, Tóth 5, Németh 0 (Porubčan 2, Španielka a Krpelan po 0)
Povedali po zápase
Maroš Minárik, tréner ŠBK:
„Zápas proti Košiciam bol prvým zápasom skupiny o 9. až 16. miesto medzi kadetmi. Keďže sme do zápasu nastupovali iba s ôsmimi hráčmi a väčšinu zápasu sme odohrali iba so základnou päťkou, vydretá výhra nás o to väčšmi potešila. Pred zápasom sme si povedali, že akokoľvek sa zápas bude vyvíjať, užijeme si ho. Striedali sme zónovú obranu s osobou, darila sa nám streľba spoza trojkového oblúka a v dramatickej koncovke sa nám podarilo udržať rozdiel dvoch bodov.“Starší žiaci
ŠBK Handlová – MBA Prievidza
Konal sa aj posledný zápas základnej časti a pre fanúšika aj slávne hornonitrianske derby, ktorému mierne na atraktivite ubrala prehra s Levicami. Aj napriek lazaretu odohrali chlapci proti regionálnemu rivalovi slušný zápas. Počas neho sme prišli o Marca Ondrejku. Polčas bol veľmi vyrovnaný, skončil výsledkom 30:30 a v druhom polčase bol zápas ako na hojdačke. Raz bola vo vedení Handlová, raz Prievidza. Záver zápasu patril skúsenejším hosťom, ktorým gratulujeme k postupu do prvej osmičky a držíme palce v nadstavbe.
Konečný výsledok: 51:60 (10:21, 20:9, 12:14, 9:16)
Strelci ŠBK:
Ondrejka 17, Minárik 14, Máčai 9, Radovič 2, Németh 1 (Geleta 8, Maruniak a Vaigl po 0)
Povedali po zápase:
Ján Beránek, tréner ŠBK:
„Nastúpili sme v oklieštenej zostave, ale až do posledných sekúnd sme boli vyrovnaným súperom Prievidze. Veľká škoda, že od dnešného dňa budeme hrať o spodnú časť tabuľky, ale chcem Prievidzi aj v mene klubu popriať veľa úspechov v nadstavbovej časti. Držíme palce!“Nedeľa 16. 2. 2020
Kadeti
ŠBK Handlová – Abovia 96 Košice
Na kadetov čakal v oklieštenej zostave, bez dvoch hráčov základnej zostavy, druhý zápas so súperom z východného Slovenska. Zápas začal v domácej réžii a vedenie si domáci udržali od začiatku do konca. Pomohlo im striedanie osobnej a zónovej obrany a hlavne dobrý pressing v druhom polčase na obrannej polovičke súpera. Kadeti tak vstúpili do nadstavby najlepším možným spôsobom, o ich ďalšom postupe vás budeme informovať.
Konečný výsledok: 92:68 (26:18, 22:12, 20:17, 24:21)
Strelci ŠBK :
Beláň 20, Máčai 15, Zbiták 11, Bella 9, Minárik 8 (Geleta 13, Tóth 9, Španielka 7)
Povedali po zápase
Ján Beránek, tréner ŠBK:
„Opäť sme mali v mužstve lazaret, ale chalani sa predstavili v dobrom svetle. Myslím, že sme v zápase zaslúžene vyhrali. Ukazuje sa nám, že aj hráči, ktorí nehrávajú pravidelne, vedia potiahnuť tím aj v tých ťažších chvíľach. Ideme makať ďalej, držte nám palce!“Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová.
Autor: Ivan Morvay
Galéria článku
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk