Po 17 rokoch ŠTARTUJE nový ročník MBL Handlová !
6 November 2018
v rubrikách: Správy, Podujatia, Spod košov,
Začiatkom leta odštartovala registrácia tímov na Mestskú basketbalovú ligu v Handlovej. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať rozhovor s jej organizátorom Jánom Beránekom, ktorého sme vyspovedali ešte pred prvým kolom súťaže.

Čo sa týka mestskej ligy v Handlovej nejde o novinku, pretože táto myšlienka už bola v minulosti zrealizovaná. Kde vznikol impulz na znovuzrodenie tejto súťaže?

Mestská liga sa hrávala pred sedemnástimi rokmi, posledný ročník v roku 2001. Na zápasy som sa chodieval pozerať ešte ako chlapec. V tom čase ju organizoval pán tréner Daubner, napokon som si ju stihol zahrať ešte aj ja. Keďže Handlová je basketbalové mesto, podobný projekt mi tu chýbal. Mal som obavy, či sa moja myšlienka ujme. Do nultého ročníka MBL-ky sa napokon ale prihlásilo šesť tímov, čo ma veľmi potešilo.

Čo očakávate od nultého ročníka MBL-ky?

Očakávam skvelé zápasy a pevne verím, že sa pomaly liga rozbehne. Som presvedčený, že s odstupom času si na zápasy nájde cestu viac a viac divákov. V úvode tejto súťaže sa určite nevyhneme drobným chybám, no práve tie by nás mali posúvať ďalej a ja verím, že sa nám podarí vytvoriť súťaž s dlhodobou tradíciou. Našim cieľom je prilákať na zápasy MBL čo najviac divákov a z roka na rok rozšíriť počet prihlásených tímov.

Na čo sa môžu Handlovčania tešiť?

Handlovčania sa môžu tešiť na množstvo známych osobností. Spomeniem súčasného trénera ligového Baníka Peťa Tordu, ktorý si prihlásil vlastný tím. Nebudú chýbať ani družstvá, ktorých súpisky tvoria bývalí ligový hráči, ako napríklad Juraj Klátik. Takže ľudia si určite prídu na svoje. Každý štvrtok sa môžu prísť zabaviť basketbalom do telocvične na základnej škole Mierové námestie v Handlovej.

Pár slov na záver...

Ďakujem všetkým tímom za prejavenú dôveru, že sa prihlásili do nultého ročníka MBL-ky. Bez nich by táto liga nevznikla. Ďakujem ľudom, vďaka ktorým ožila táto myšlienka, ako napríklad zakladateľovi prvého ročníka mestskej ligy Jarovi Daubnerovi, môjmu asistentovi Marošovi Minárikovi a ďalším, ktorí pomáhajú v napredovaní basketbalu v našom meste. Týmto chcem všetkých srdečne pozvať na prvé zápasy, ktoré sa odohrajú už nastávajúci štvrtok o 18-tej hodine, v telocvični základnej školy na Mierovom námestí.

Pripravujeme pre vás MAGAZÍN MBL, v ktorom nebudú chýbať výsledky zápasov, tabuľka strelcov a pozápasové rozhovory. Sledujte nás na sociálnych sieťiach FACEBOOK a YouTube.


HARMONOGRAM 1.kolo MBL - Handlová


Krídla SOVIETOV - Pro A team 19:00 h
Rip City - Banik Handlova 20:00 h

Fish Five a Bistro Staiger - má voľno

Kategória: rozhovory
Autor: Ivan Morvay

comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk