Ondrej Haviar: Krok za krokom napredovať a zlepšovať sa.
20 August 2019
Sezóna ešte ani nezačala a v ŠBK Handlová máme pre vás veľkú novinku. Trénerského kormidla spolupráce s mládežou sa chytil bývalý hráč Baníka Handlová, Ondrej Haviar. O Ondrejovom nástupe do služieb ŠBK a plánoch do sezóny 2019/2020, si môžete prečítať v našom rozhovore.

Kto sa len trochu zaujíma o basketbal v Handlovej, určite pozná meno Ondrej Haviar. Ondrej, ako sa zrodila tvoja spolupráca s ŠBK?

Posledné dva roky sme boli s Jánom Beránekom v kontakte a rozprávali sme sa o možnej spolupráci. Minulý rok som už vypomáhal pri prípravke, zaskakoval som na pár tréningoch a zúčastnil sa projektu „Basket school“.

Budeš ešte pôsobiť ako hráč alebo sa už budeš venovať naplno len trénovaniu mládeže?

Trénovanie bude mojou prioritou, ale je možné, že si ešte zahrám v nižšej lige.

Stojí pred tebou nová úloha. Aké ciele a očakávania máš od ďalšej sezóny?

Očakávania nemám, ale ciele sú jasné. Motivovať mojich zverencov k tvrdej robote, k láske k športu, k dobrým výsledkom v škole a vychovať z nich dobrých ľudí.

Aké tímy budeš viesť v sezóne 2019/2020 a aké plány s družstvami máš?

Budem viesť chlapčenský tím U12 a dievčenský U13. Plánom je postupne, krok za krokom, napredovať a zlepšovať sa.

Na čo budeš najviac dbať v tréningoch a zápasoch ?

Pre mňa bude najdôležitejší prístup zverencov. Keď ja sám niečo robím, robím to na sto percent. To budem vyžadovať aj od hráčov. Tvrdá a oduševnená robota potom so sebou prinesie aj výsledky.

Ako ty vnímaš pozíciu mládežníckeho trénera v basketbale?

Myslím si, že z pohľadu športového života hráča, a to nielen v basketbale, je práve mládežnícky tréner kľúčovou osobou v jeho vývine. Preto by to mal byť nielen odborník v danom športe, ale aj dobrý pedagóg a psychológ, aby dokázal dostať zo svojich zverencov to najlepšie a naviesť ich na správnu cestu.

Čo nám o novej trénerskej posile prezradil predseda ŠBK Handlová, pán Ján Beránek?

S Ondrom sme boli v kontakte už dlhšiu dobu, rozprávali sme sa o tom, čo chce robiť, keď skončí s profesionálnou hráčskou kariérou. Našou prioritou je obsadzovať post trénera len kvalifikovanými ľuďmi, aj keď je nám všetkým zrejmé, že bez financií to nejde.. V klube spravíme všetko preto, aby mali mladí a ambiciózni tréneri tie najlepšie podmienky pre ich prácu. Za to od trénerov očakávame, že dajú do svojej práce pridanú hodnotu, nielen odtrénovať tréning a ísť domov. Ondrejovi plne dôverujem a pevne verím, že bude prínosom pre stále napredujúci klub ŠBK Handlová.


Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová!

Autor: Ivan M.
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk