Odštartovala nová sezóna tímov ŠBK Handlová
25 September 2019
V uplynulom týždni sa v troch zápasoch predstavili tri naše tímy. Víkendové zápasy kadetov v Trnave a na Karlovke boli odložené kvôli chorobe v mužstve, proti družstvu trénera Maroša Minárika nenastúpil v nedeľu súper z Bratislavy z rovnakého dôvodu. Výsledky, ako aj jednotlivé vyjadrenia trénerov k zápasom vám ponúkame v nasledujúcich riadkoch.


Staršie žiačky U15

Prípravný zápas:
ŠBK Handlová - ŠKP 08 Pumy Banská Bystrica 44:74
Rozhodoval: Morvay
Telocvičňa v areáli ZŠ Mierové námestie, HandlováPrvý zápas sa odohral vo štvrtok, kde naše staršie žiačky preveril minuloročný finalista z Banskej Bystrice. Dievčatá odohrali solídne celý zápas, počas ktorého sa dokázali presadiť aj proti skúsenejším súperom. V riadnom hracom čase nestačili na súperky, prehrali o 17 bodov. K tomu si pridali ešte jednu desaťminútovku a prehrali o 30 bodov, pomerom 44:74.

Povedali po zápase:

Jaroslav Daubner, tréner ŠBK: „Odohrali sme priateľský zápas proti minuloročnému finalistovi z majstrovstiev SR, s dievčatami z Banskej Bystrice. V bojovnom zápase dostali príležitosť všetky hráčky. Súper bol lepší v premieňaní šancí a zaslúžene zvíťazil.“


Mladšie žiačky U12

Prípravný zápas:
ŠBK Handlová – AKAPO Lučenec 26:73
Rozhodoval: Morvay
Telocvičňa v areáli ZŠ Mierové námestie, HandlováDružstvo mladších žiačok pod vedením nového trénera Ondreja Haviara nastúpilo proti tímu z Lučenca. Tréneri preverili všetky zverenkyne, ktoré odohrali po dohode až šesť štvrtín. Dostatočná minutáž pre každú hráčku vypovedala o tom, že nešlo o výsledok, ale o to, aby si zahrali do sýtosti. Výsledok 26:73 sa možno zdá krutý, ale pre niektoré hráčky to bol prvý zápas v živote. Skúsenosti z neho môžu pretaviť do ďalšej práce.

Povedali po zápase:
Ondrej Haviar, tréner ŠBK: „Pre pár našich dievčat to bol úplne prvý zápas v živote. Výkonnostný, ako aj vekový rozdiel bolo cítiť na ihrisku už od prvej minúty. Účel však tento prípravný zápas splnil. Pre nás je to momentálne hlavne o získavaní skúseností a o poctivej robote v tréningovom procese.“

Žiaci U14
1. liga - žiaci
ŠBK Handlová – BK Junior Komárno 44:71 (polčas 27:49)
Najlepší strelci za ŠBK: Bartuš 18, Geleta 12
Telocvičňa v areáli ZŠ Mierové námestie, HandlováRozhodovali: Uhrin, Vrška

Prvý ligový zápas tejto sezóne majú za sebou aj žiaci pod taktovkou trénera Maroša Minárika. O deviatej hodine začali zápas proti družstvu BK Junior Komárno. Domáci nastúpili v mierne oklieštenej zostave, ale to neuberá na výkone celého tímu. Na zápase nechýbal DJ, tanečná škola Volcano, a samozrejme, naši verní diváci.

Povedali po zápase:

Maroš Minárik, tréner ŠBK: „Chlapci plnili moje pokyny do bodky. Výbornou tímovou hrou v útoku a vďaka skvelými protiútokom sme držali krok so súperom. Jediným mínusom bola fyzická prevaha súpera, mali sme problémy so zastavením súperových prienikov, ako i s obranným doskokom. Aj napriek prehre vidím na chalanoch pokrok a verím, že keď nastúpime v plnej sile, budeme viac konkurencieschopní. Chcel by som sa ešte poďakovať divákom, ktorí zas a znova hnali chlapcov počas celého zápasu vpred. Ďakujeme!“

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová!

Autor: Ivan MorvayGaléria článku
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk