Nemám rád nedokončenú robotu
28 August 2020
v rubrikách: Správy, Novinky
V minulej sezóne sa vrátil do známeho prostredia, kde už raz pôsobil. S Ondrejom Haviarom sme sa pozreli na predošlú nedokončenú sezónu a poodhalil nám aj zopár plánov do tej nasledujúcej. Počas letnej sezóny sa začal aktívne venovať aj reprezentácii v 3X3 basketbale. Aj o tomto sa dočítate viac v našom rozhovore.Minulú sezónu si začal opäť s trénovaním mládeže u nás v ŠBK. Ako hodnotíš svoju prvú sezónu z pohľadu trénera a čo ti táto sezóna priniesla?
Jediné, čo ma mrzí, je predčasný koniec kvôli korona situácii, inak som s uplynulou sezónou veľmi spokojný.

Pracoval si s chlapcami z U12 a dievčatami z U13, z ktorých mnohí odohrali svoje prvé zápasy. Ako si spokojný s výsledkami družstva a výkonmi svojich hráčov?
Na začiatku sme si povedali, že výsledky v prvom roku nie sú dôležité. Snažil som sa vo svojich zverencoch zapáliť vášeň pre basketbal, ktorá by ich motivovala k dlhodobej práci. Ešte musíme zapracovať na niektorých nedostatkoch a budeme spokojní aj v tomto smere.Pokračuješ so svojimi zverencami a zverenkyňami z predošlej sezóny alebo dostaneš iné tímy?
Nemám rád nedokončenú robotu, preto zostavám pri oboch družstvách.

V minulej sezóne si išiel filozofiou krok za krokom a cieľom bolo získavať skúsenosti zo zápasov. Zmenilo sa niečo na tejto filozofii alebo cieľoch do ďalšej sezóny?
Veľa sa toho nezmení, akurát nejdeme úplne od nuly. Ja poznám svojich zverencov a oni zas mňa, takže vedia, čo od nich vyžadujem a očakávam.

Okrem toho, že trénuješ mládež v ŠBK, sa aktívne venuješ aj mužskému basketbalu v Žiari nad Hronom. Budeš pokračovať v aktívnej hráčskej kariére aj ďalšiu sezónu v prvoligovom klube?
Na túto otázku momentálne ešte ani ja nepoznám odpoveď, ale je to v štádiu riešenia. Viem však, že sa ako hráč budem podieľať na premiérovej Česko-slovenskej lige v 3X3 basketbale, ktorá sa spustí už túto jeseň.Cez leto neleníš a venuješ sa 3X3 basketbalu, kde si hral dokonca aj za reprezentáciu Slovenska. Na poslednom turnaji v Handlovej si z pozície trénera viedol reprezentačný tím U16 v 3X3. Prekvapila ťa táto ponuka? Aké ciele máš v 3X3 ako hráč a tréner?
Áno, ponuka pozície trénera mužskej zložky Slovenska v 3x3 basketbale má trošku prekvapila, na druhej strane u nás nie je veľa ľudí, ktorí by sa tejto hre venovali dostatočne dlho a zároveň by o nej rozmýšľali aj z trénerského hľadiska. V Handlovej sme v spolupráci s SBA urobili prvý prípravný kemp pre kategórie U17 a U23. Akcia dopadla na výbornú a v tomto trende spoločných sústredení plánujeme pokračovať. Moje hráčske i trénerské ambície v 3x3 basketbale sú dosť podobné - pomôcť  lovensku posúvať sa v celosvetovom rankingu smerom hore a dostať tento nový olympijský šport do väčšieho povedomia ľudí u nás.Krátky profil trénera:
Meno: Ondrej
Priezvisko: Haviar
Vek: 34
Stupeň licencie: FIBA licencia
Trénerské motto:„Budúcnosť patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov.“

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie
z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová. Má to zmysel!
Autor: Ivan M.
Korekcia: Michaela Ňochová
Foto: Milan Geleta
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2021 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk