Maroš Minárik: Po zraneniach, ktoré som mal, sa budem viac venovať trénovaniu detí.
19 August 2019
v rubrikách: Správy, Družstvá, O klube
V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme mladú trénerskú krv. Reč je o trénerovi, Marošovi Minárikovi, ktorý pôsobí pri mládeži už tretí rok. Má 22 rokov, pochádza z Handlovej, basketbalu sa venuje od piatej triedy jeho štúdia na Základnej škole, Mierové námestie v Handlovej. Aké úlohy dostane v nasledujúcom ročníku tento dvadsaťdvaročný nádejný tréner, sa dozviete z jeho odpovedí.


Kedy a ako si sa dostal k basketbalu?

K basketbalu som sa dostal cez športovú triedu na Základnej škole, Mierové námestie v Handlovej, no dôležitá bola aj podpora a motivácia od mojich rodičov.

Počas štúdia na strednej škole si už mal jasnú predstavu o štúdiu trénerstva na vysokej škole?

Už v tretom ročníku na strednej škole som začal o tom uvažovať, a keďže som chodil na športovú školu, kde sa vyučovala aj teória športu, tak som sa v mojom rozhodnutí pomaly utvrdzoval. Vo štvrtom ročníku som už s istotou vedel, že budem pokračovať v štúdiu trénerstva na vysokej škole.

Budeš popri trénerstve stíhať aj zápasy za prvoligovú Banskú Bystricu?

Budem sa snažiť stíhať prvú ligu, ako sa len bude dať, ale po zraneniach, ktoré som mal, sa budem viac venovať trénovaniu detí a úspešnému ukončeniu štúdia.

Čo ťa najviac napĺňa pri trénovaní mládeže?

Najviac ma napĺňa skutočnosť, že im môžem odovzdať niečo, čo ich posunie nielen v športovej, ale aj v ľudskej oblasti. Som rád, že deti chcú športovať a nie sedieť doma.

Za aké tímy budeš v nasledujúcej sezóne zodpovedný? Aké máš s nimi ambície a ciele?

Trénovať budem kategóriu chlapcov U14. Našim cieľom je hlavne postúpiť, ale to bude závisieť od našej práce v celej sezóne. Som rád, že chalani „makajú“ a verím. že sa nám to môže podariť.

Čo bude pre teba prioritou v tréningovom procese a v zápasoch?

Na tréningoch beriem každého hráča ako individualitu. Musíme si vysvetľovať a opravovať chyby, ktoré robia a následne ich odstraňovať. Na zápasoch sa snažím, aby si zahral každý, hoci nie vždy je to možné.
V posledných sezónach si pôsobil ako asistent trénera Beráneka. Budeš ním aj naďalej?

Áno, budem naďalej pôsobiť ako asistent trénera Beráneka, teraz už aj u kadetov. Práca asistenta ma veľmi baví, a hlavne sa od neho naučím veľa vecí, ktoré ma ako trénera posúvajú ďalej. Presne tak, ako sa učím celý život od všetkých „mojich“ trénerov.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová!
Autor: Ivan M.
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk