Koronavírus ovplyvnil aj sezónu ŠBK
5 Apríl 2020
v rubrikách: Správy
Športový život sa na Slovensku, rovnako, ako aj na celom šírom svete zastavil kvôli neviditeľnému súperovi. Je čas na doterajšie bilancovanie sezóny. Tím ŠBK Handlová nastúpil skoro v každej kategórii, pribudli nové tváre do trénerského tímu. To najdôležitejšie nám v rozhovore zhrnul predseda klubu a tréner v jednej osobe, Ján Beránek. Všetko, čo sa týka sezóny ŠBK, nájdete v jeho odpovediach.

Ako by ste zhodnotili doterajší priebeh sezóny, ktorú ste nemali možnosť dohrať?
Čo sa týka doterajšieho priebehu sezóny, hodnotíme ho veľmi pozitívne. Po mnohých rokoch sme zapojili do súťaží veľký počet kategórií - od prípraviek až po kadetov. Do nášho tímu nám pribudli aj noví tréneri - Tomáš Ihring a Ondrej Haviar, ktorými sa rozrástla naša veľká basketbalová rodinu. Pevne verím, že ak budeme pokračovať tak, ako v tejto sezóne, tak aj tá budúca bude pre nás úspešná. Prajem si, aby sa odohrala od začiatku až do konca. Diváci, ako aj deti sa môžu tešiť na ďalšie skvelé zápasy a tréningy.Ako vnímate vzniknutú situáciu okolo koronavírusu?
Nakoľko prepukla pandémia koronavírusu, nastali opatrenia v každej oblasti života. Ani náš klub nebol výnimkou, musela byť pozastavená jeho činnosť, celý chod klubu - tréningov a všetkého, čo k tomu patrí. S deťmi sa snažíme komunikovať cez internet a sociálne siete, prostredníctvom ktorého im poskytujeme rôzne tréningové plány na domáce cvičenie, aby sa mohli udržiavať v kondícii aj v karanténe. Samozrejme, tento čas využívame v klube na dolaďovanie detailov na projektoch, ktoré sme chceli spustiť v mesiacoch marec, apríl, máj. Týkajú sa konkrétne turnajov, basketbalových, ale aj streetbalových. Kvôli vzniknutej situácii sa neuskutočnia, ale v budúcnosti budú súčasťou našich plánov. Samozrejme, chápeme všetky opatrenie spojené so znížením šírenia, ktoré vláda odsúhlasila a aj pre nás je zdravie na prvom mieste. Touto cestou chcem popriať všetkým obyvateľom Handlovej hlavne veľa zdravia, buďme k sebe ohľaduplní a tolerantní. Pevne verím, že začiatkom školského roka odštartujeme aj ďalšiu basketbalovú sezónu 2020/2021 a opäť sa všetci stretneme na domácich zápasoch - na palubovke alebo v hľadisku. Ešte raz prajem pevné zdravie a buďme zodpovední!


Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová.
Autor: Ivan Morvay
Foto: Milan Geleta
Korekcia: Michaela Ňochová
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2021 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk