KOLEKTÍV, TALENT, TRÉNER A ŠPORTOVEC ROKA 2018 !
21 Máj 2019
v rubrikách: Správy
V sobotu 18.mája podvečer ocenili najúspešnejších handlovských športovcov za rok 2018.

KATEGÓRIA TALENT ROKA:
Kristián Kúdela
Kristián je všestranne nadaný športovec, ktorý reprezentuje Mesto Handlová nielen v plávaní, ale je aj nadaným basketbalistom. Plavecký klub Handlová a Mesto Handlová reprezentoval v roku 2018 na 8 celoslovenských a 1 medzinárodnom preteku, kde v individuálnych štartoch vyplával 15 medailí, z toho 4 zlaté 5 strieborné a 6 bronzových. Na Majstrovstvách v stredoslovenskej oblasti, v kategórii 9 ročných získal 6 medailí je dvojnásobným majstrom stredoslovenskej oblasti v disciplínach 50 m prsia a 100 m polohový pretek. Kristián je členom Školského basketbalového klubu Handlová. V minibasketbalovej lige, čo je najvyššia slovenská súťaž, hrá aj za vekovo starších žiakov a patrí medzi ich výrazné posily. Na turnajoch Mikroligy basketbalových prípraviek patrí medzi najlepších hráčov.

KATEGÓRIA MLÁDEŽ JEDNOTLIVEC:
Marek Máčai
Marek Máčai sa narodil v roku 2005. S basketbalom začal len pred piatimi rokmi a už teraz patrí k veľkým basketbalovým talentom Handlovej. Je kapitánom úspešnej bronzovej partie basketbalistov z Majstrovstiev SR 2018. Patrí k lídrom tímu, ktorý vie podporiť svojich spoluhráčov nielen na ihrisku ale aj mimo neho. Marek je vzorom aj pre viacerých dospelých. Patrí k najlepším študentom na ZŠ Mierové námestie v Handlovej. Je tou správnou inšpiráciou pre mladých športov a dôkazom toho, že keď si jasne stanovíte cieľ a budete na sebe neustále pracovať, môžete dokázať čokoľvek.

KATEGÓRIA MLÁDEŽ KOLEKTÍV:
ŠBK Handlová- mladší žiaci
V roku 2018 naši mladí handlovskí basketbalisti robili opäť svojimi výkonmi veľkú reklamu mládežníckemu športu v Handlovej. Partia okolo trénera Jána Beráneka sa prebojovala spomedzi 24 tímov v najvyššej lige mladších žiakov na záverečný finálový turnaj medzi najlepších 6 tímov Slovenska v danej kategórií /U13/. Za skvelé výkony počas celej sezóny, ktorú odohrali chlapci bez jedinej prehry, dostala Handlová možnosť organizovať MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA po dlhých rokoch na domácej palubovke. Preplnené hľadisko v telocvični na ZŠ Mierové námestie hnalo domáci tím za veľkým snom. Chlapci po úžasnom kolektívnom výkone získali bronz, ktorý mal pre Handlovú cenu zlata.
Mladí basketbalisti sa svojimi výkonmi postarali aj o viacero diváckych rekordov. Počas sezóny bola priemerná návšteva na zápasoch ŠBK Handlová 290 divákov, čo sa v mládežníckych súťažiach na Slovensku len tak nevidí. Divácky rekord padol aj počas Majstrovstiev SR, na ktorých bol priemer na zápas dokonca 350 divákov.
Majstrovstvá Slovenska nebol ich jediný úspech. V roku 2018 obhájili chlapci prvenstvo aj na veľkom medzinárodnom turnaji v Prahe a svojimi výkonmi dostali pozvánku aj do STREDOEURÓPSKEJ LIGY, čo sa v histórií kolektívnych športov v Handlovej ešte nikomu nepodarilo.

KATEGÓRIA MLÁDEŽ TRÉNER:
Mgr. Ján Beránek
Ján Beránek sa narodil v roku 1986 v Handlovej, kde hrával basketbal za mládežnícke kategórie a za kategórie mužov. V súčasnosti pôsobí ako učiteľ a tréner na ZŠ Mierové námestie v Handlovej. Pod jeho vedením napreduje mládežnícky basketbal v Handlovej veľkým tempom, čoho dôkazom sú aj úspechy s mladými basketbalistami. Minulú sezónu, tím okolo trénera Beráneka získal na Majstrovstvách Slovenska mladších žiakov bronzové medaile a zvíťazil na viacerých významných medzinárodných turnajoch. Tréner Beránek je organizátorom viacerých športových akcií pre deti v našom meste. Za všetky spomenieme skvelé letné a zimné kempy. V minulom roku zorganizoval viaceré úspešné turnaje pre všetky vekové kategórie vrátane nového projektu Basketbalová škola ŠBK Handlová. Aj vďaka trénerovi Beránekovi sa klub ŠBK Handlová môže pochváliť obrovským záujmom nielen detí, ale aj širokej verejnosti o basketbal. Prezradíme vám, že aj tento rok sa partia okolo trénera Beráneka zúčastni na finálovom turnaji o titul Majstrov Slovenska v basketbale.


Galéria článku
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2019 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk