Ján Beránek: ,,O dva roky môže mať Handlová po dlhom čase konkurencieschopné juniorské družstvo.“
11 September 2019
ŠBK Handlová sa v uplynulý víkend predstavil na dvoch turnajoch. Dievčatá sa prvýkrát objavili na medzinárodnom turnaji v Ostrave a nové družstvo kadetov sa vydalo do neďalekého Žiaru nad Hronom. Vystúpenie oboch tímov si zhrnieme v nasledujúcich riadkoch.

Staršie žiačky

Cesta začala pre naše dievčatá už vo štvrtok, kedy sa v doprovode trénerov Ondreja Haviara a Maroša Minárika vydali na cestu do Ostravy. V piatok ich čakal prvý zápas proti domácej Ostrave, ktorá preverila ich schopnosti. Výsledok možno znel kruto 40:84, ale žiadaný efekt v podobe nových skúseností sa dostavil. Druhý zápas ich čakal večer o 20tej hodine proti poľskému tímu ISWJ Wisla. Zlepšenie oproti prvému zápasu bolo viditeľné, no na víťazstvo to zatiaľ nestačilo. Po výsledku 27:45 začalo svitať na lepšie zajtrajšky. V sobotu dievčatá čakali dva zápasy. Prvý odohrali proti basketbalistkám z Hradce Králové. Zlepšenie výkonov bolo badať aj v tomto dueli, kde naše dievčatá odohrali zápas s výsledným skóre 36:64. Po troch prehrách sa išlo do semifinále, kde sme narazili opäť na domáci tím z Ostravy. Tento zápas našim dievčatám vôbec nevyšiel a po výsledku 21:84 nás čakal nedeľný zápas o bronz. V tomto dôležitom zápase sa stalo niečo, čo očakával málokto. Po štyroch prehrách si dievčatá v poslednom zápase, kde porazili tím ISWJ Wisla 49:43, napravili chuť z turnaja víťazstvom a úspechom v podobe bronzových medailí.

Dievčatám gratulujeme.

Výsledkový servis:

ŠBK Handlová 40:84 NH Ostrava
ŠBK Handlová 27:45 ISWJ Wisla
ŠBK Handlová 36:64 Hradec Králové

Semifinále:
NH Ostrava 86:21 ŠBK Handlová
Boj o tretie miesto:
ŠBK Handlová 49:43 ISWJ Wisla

Vyjadrenie po turnaji:
Ondrej Haviar (tréner ŠBK): Pre dievčatá to bola prvá väčšia medzinárodná skúsenosť a konfrontácia. České tímy nám ukázali o koľko zaostávame, a koľko práce nás ešte čaká. Veľmi ma ale teší víťazstvo nad Poľským tímom. V poslednom zápase bolo to povestné handlovské srdce a bojovnosť. Verím , že táto výhra dievčatám prinesie ešte väčšiu energiu a chuť do ďalšej práce.

Kadeti
V piatok o 19tej hodine mali naši kadeti nastúpiť na prvý zápas proti AŠK Slávia Trnava. Bohužiaľ súper nedorazil, ale našla sa alternatíva, odohrať zápas s domácim družstvom. Nakoľko na zápase nebol žiadny rozhodca, píšťalky sa musel chopiť vedúci družstva ŠBK, Ivan Morvay. Po úvodnom rozskoku boli mladší Handlovčania vyrovnaným súperom, pre o dva roky starších protihráčov. Po úvodných minútach prišli chyby a tým zmena skóre. Handlovčania sympaticky odohrali zápas so Žiarom pomerom 68:51. V sobotu sa išlo naostro, s rozhodcami a s odhodlaním k lepšiemu výkonu. Prvý polčas dopadol opäť nad očakávania, a s vidinou dobrého výsledku sme vstúpili do druhej časti. Tam sa ale bohužiaľ začali kopiť zbytočné chyby a malé okienka v obrane súper využíval na protiútoky. Po pokazenom druhom polčase teda svietil konečný stav 80:60 pre domáci tím MŠK BK Žiar nad Hronom. Posledný zápas odohrali kadeti v nedeľu proti tímu SSC Karlsruhe. Výšková, veková, ale aj váhová prevaha hrala proti našim mladým hráčom. V zápase sme mali možnosť vidieť aj svetlé momenty, ktoré určite potešili trénera Beráneka. Výsledok zápasu o 33 bodov vyznel možno kruto, no dodal potrebné skúsenosti.


Výsledkový servis:

ŠBK Handlová 51:68 MŠK BK Žiar nad Hronom
ŠBK Handlová 60:80 MŠK BK Žiar nad Hronom
ŠBK Handlová 55:88 SSC Karlsruhe

Vyjadrenie po turnaji:

Ján Beránek (tréner ŠBK): Pôsobenie na turnaji v Žiari hodnotím veľmi pozitívne. Slúžil nám aj ako malý výber hráčov, ktorí budú naberať skúsenosti v kadetskej súťaži aj na medzinárodnej konfrontácií v CEYBL. Každý zápas sme odohrali s 20 hráčmi, ktorí boli na lavičke, kde bolo vidieť fyzickú vyspelosť tímu, keďže sme boli vekoví outsideri. Môžem s radosťou povedať , že ak tento tím vydrží pokope nasledujúce obdobie, tak o dva roky môže mať Handlová po dlhom čase konkurencie schopné juniorské družstvo.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová.

Autor: Ivan Morvay

Galéria článku
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk