Ján Beránek: Dúfam a pevne verím, že raz sa tá pyramída ........
24 August 2019
v rubrikách: Správy, Družstvá, O klube
Ján Beránek: Pevne verím, že raz sa ta pyramída podpory mládeže na Slovensku otočí a naozaj začneme byť hrdí na to, že sme Slováci.

Novopečený šéf handlovskej mládeže, Ján Beránek, odpovedal na otázky týkajúce sa prípravy, trénerských plánov do budúcnosti, poskytol informácie o CEYBL.

Pred touto sezónou ste sa stali novým šéfom mládežníckeho družstva ŠBK Handlová. Práve prebieha letná príprava. Ako ste spokojný s jej doterajším priebehom?

Letnú prípravu sme začali 5. augusta a od prvého dňa sa tešíme veľmi veľkej účasti detí. V podstate chodí na tréning kompletná zostava starších žiakov či kadetov hrajúcich nasledujúcu sezónu
.

V letnej príprave sa rozšíril trénerský tím o Ondreja Haviara. Tešíte sa na spoluprácu s ním?

Ondrej je môj bývalý spolužiak, spoluhráč a myslím, že ak bude „makať“, tak bude veľkým prínosom pre klub a vychová pár skvelých basketbalistov a basketbalistiek.

V budúcom ročníku budete viesť tímy starších žiakov a kadetov. Aké ciele ste si stanovili s vašimi družstvami?

Čo sa týka starších žiakov, ciele máme tie najvyššie. Opäť chceme hrať finálový turnaj v závere sezóny. Čo sa týka kadetov, máme hráčov mladších o dva až tri roky, čiže budeme v tejto súťaži nastupovať ako veľkí outsideri. Neočakávam nejaké veľké víťazstvá, ale očakávam naberanie naozaj veľkých skúseností do budúcna. Je to vlastne taká predpríprava, začiatok dvojročnej práce na to, aby sme pre Handlovú vybudovali konečne po dlhom čase poriadny dorastenecký tím.

Klub sa opäť predstaví v CEYBL lige, v ktorej ste boli minulý rok úspešní. Máte ambície v nej hrať opäť?

Čo sa týka CEYBL, ide v nej čisto len o medzinárodné skúsenosti, budeme opäť cestovať do Nemecka , Rakúska a Poľska. Veľmi ma teší, že môžeme Handlovčanom priniesť stredoeurópsky mládežnícky basketbal. Taktiež sa môžeme tešiť na tri dni plné basketbalu, vo februári 2020 sa odohrá jeden turnaj práve u nás.

V čom sú podľa vás rozdiely medzi slovenskými a európskymi podmienkami?
Čo sa týka podmienok na Slovensku a podmienok celkovo vo svete v mládežníckom športe, je to diametrálne odlišné. V niektorých štátoch je dokonca šport braný ako náboženstvo, a ja len dúfam a pevne verím, že raz sa ta pyramída podpory mládeže na Slovensku otočí a naozaj začneme byť hrdí na to, že sme Slováci. Budeme mať radi vlastných ľudí, začneme všetci pracovať koncepčne, dlhodobo a nielen na nejakú sezónu.

Na čo sa môžu tešiť fanúšikovia mládežníckeho basketbalu v Handlovej?

Keďže záujem o mládežníčky basketbal v Handlovej za posledné roky vzrástol, čomu sa veľmi tešíme, budeme sa snažiť pripravovať pre divákov, okrem atraktívneho basketbalu aj rôzne súťaže, aby si ten zápas užili. Na zápasoch samozrejme nebudú chýbať DJ-s, máme opäť prisľúbenú spoluprácu s tanečnou školou Volcano, pripravených je viacero domácich turnajov, tak pevne verím, že diváci si nájdu cestu aj na Základnu školu, Mierové námestie v Handlovej. Hrá sa tu ten najlepší mládežníčky basketbal široko-ďaleko.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová!
Autor: Ivan M.
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk