Ján Beránek:„Chlapci sa konečne zomkli ako tím a hrali srdcom.“
3 Október 2019
V uplynulý víkend malo ŠBK na palubovkách len jedno družstvo, a to starších žiakov, ktorí odohrali svoje zápasy proti bratislavským celkom. Pár viet k zápasom, ako aj vyjadrenie trénera Beráneka nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Inter Bratislava – ŠBK Handlová 75:61 (27:11, 16:21, 22:9, 10:20)
Eurovia aréna na Pasienkoch, Bratislava, sobota 28/9/2019
Rozhodovali: Hančík, Jančár

Najlepší strelci za ŠBK: Máčai 19, Murcin 17, Minárik 11, Kotian a Németh po 2 (Radovič 7, Geleta 3, Chríbik, Hrebíček, Maruniak, Škvareniana a Porubčan po 0)

V sobotu sa starší žiaci predstavili na pôde Eurovia arény, kde si zmerali sily s majstrovským Interom. Zápas sa pre družstvo ŠBK neodvíjal tak, ako by tréner očakával, mierna nekoncentrácia a zbytočné chyby v útoku i obrane vyústili do stavu 27:11 pre domácich. Tréner si vzal prestávku medzi štvrtinami, hráčom vysvetlil, čo od nich očakáva. Slová padli na úrodnú pôdu a po zlepšenej hre sa išlo do šatní za stavu 43:32. Po polčase prišli mladí Handlovčania ako vymenení, opakovala sa repríza z prvej štvrtiny, Inter dovolil svojmu súperovi len 9 bodov. Po tretej štvrtke tak svietil na svetelnej tabuli stav 65:41. V poslednej štvrtine chceli hráči odčiniť zaváhanie z tretej štvrtiny, opäť to bolo to družstvo, ktoré chcelo hrať basketbal. ŠBK vyhralo štvrtinu 20:10, ale na zvrat v zápase to nestačilo. Po záverečnom hvizde odchádzali naši hráči s prehrou proti Interu Bratislava 75:51.

B.S.C. Bratislava – ŠBK Handlová 57:79 ( 23:9, 15:25, 12:33, 7:12)
ŠH Domkárska, Bratislava, nedeľa 29/9/2019
Rozhodovali: Kubík, Galádová

Najlepší strelci za ŠBK: Murcin 43, Máčai 17, Kotian 8, Németh 2, Minárik 0 (Radovič 5, Geleta a Maruniak po 2, Hrebíček, Chríbik, Porubčan a Škvarenina po 0)

V nedeľu mali hráči možnosť odčiniť zápas s Interom, chceli si napraviť chuť po nevydarenom zápase. Úvod stretnutia zachytili lepšie hráči B.S.C. a už po troch minútach siahol tréner Beránek po oddychovom čase. Žiaľ, ani ten nepomohol, prvú štvrtinu ovládol domáci tím pomerom 23:9. Tréner opäť prehovoril svojim zverencom do duše a znova sa to odzrkadlilo na výkone. Tri minúty do konca druhej štvrtiny utrpeli hráči ŠBK dvojakú stratu, keď si 5. faul pripísal Christián Minárik a po nešťastnom nájazde sa zranil aj náš kapitán, Marek Máčai. Zlepšený výkon v obrane, väčšia obetavosť a túžba strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa ukázala, na polčasovú prestávku sa išlo za stavu 38:34 pre B.S.C. Bratislava. Tretia štvrtina v prospech Interu sa nezopakovala, pridala sa lepšia streľba spod koša, obrana opäť fungovala oveľa lepšie a tímovou hrou sme si vytvorili sľubný výsledok do poslednej časti, 67:50 z pohľadu Handlovej. Posledná štvrtina bola bodovo chudobnejšia, bojovalo sa o každý centimeter palubovky. Handlovčania však opäť mohli ťažiť z dobrej obrany, po 40 minútach si berú premiérové víťazstvo v novej sezóne, po výsledku 79:57.

Vyjadrili sa k zápasom

Ján Beránek, tréner ŠBK: „Zápas na Interi sme začali veľmi ustráchane a nehrali sme taký kolektívny basketbal, na aký sme zvyknutí. Chýbali nám aj dvaja podkošoví hráči, na čo sa nemôžeme vyhovárať. Inter v tomto zápase zaslúžene vyhral. V nedeľu sme mali proti B.S.C. katastrofálny vstup do stretnutia, kde nám súper odskočil na 20 bodov. Dokonca sa nám zranil kapitán tímu, Marek Máčai, s ktorým nám chýbali štyria kľúčoví hráči do druhého polčasu. V ňom sa chlapci konečne zomkli ako tím, hrali srdcom, ako to poznáme z posledných sezón. Zápas sa im podaril otočiť.“

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová!

Autor: Ivan Morvay