Európske mládežnícke tímy sa predstavia v Handlovej v rámci CEYBL
24 Január 2019
v rubrikách: Správy, Podujatia
V Handlovej sa v dňoch 15. - 17. februára odohrá pred finálovým turnajom posledné kolo Centrálnej európskej mládežníckej basketbalovej ligy (CEYBL). Tento turnaj hrá celkovo 10 klubov z piatich rôznych krajín v rámci centrálnej Európy. V Handlovej pôjde o malý športový sviatok, aký ešte nemali diváci možnosť vidieť. Európsky mládežnícky basketbal sa tu ešte nehral. Mladí Handlovčania sa predstavili už na turnajoch v Opave a v nemeckom meste Jena. Pred turnajom v Handlovej sme položili pár otázok organizátorovi a zároveň aj hlavnému trénerovi ŠBK Handlová, Jánovi Beránekovi.


V Handlovej sa prvýkrát organizuje európsky mládežnícky basketbalový turnaj. Ako sa naň organizačne pripravujete?
Organizačne je potrebné zabezpečiť veľmi veľa vecí, od ubytovania tímov cez splnenie určitých podmienok od FIBA, až po detailný harmonogram samotného turnaja. Čaká nás množstvo práce, ale pevne verím, že výsledok práce bude stáť za to. Pomocnú ruku nám podalo aj vedenie mesta Handlová, ktorému sa chcem touto cestou veľmi pekne poďakovať.

Kde sa odohrá tento turnaj, koľko zápasov a akých súperov bude mať možnosť divák v Handlovej vidieť v akcii?
Turnaj sa odohrá v športovej hale v Handlovej. Diváci budú môcť vidieť najlepšie tímy v kategórii do 14 rokov z krajín ako je Poľsko, Česko, Rakúsko a  aj minuloročného slovenského finalistu, BK Inter Bratislava.

Zápasy bude možné sledovať aj cez internet?
Vedenie CEYBL zabezpečí aj túto možnosť prostredníctvom stanice www.tvcom.cz . Rovnako budú pripravené aj „live štatistiky“ a po každom zápase budú tlačové konferencie. Pevne verím, že Handlovčania a fanúšikovia basketbalu z okolia dajú prednosť návšteve tohto podujatia pred inými záujmami (úsmev).

Pripravujete počas turnaja aj sprievodný program pre divákov?
Počas turnaja bude viackrát vystupovať tanečná škola Volcano, nebude chýbať slávnostné otvorenie turnaja, ktoré je naplánovane na piatok, 15.2. o 16:30 hod. Po každom zápase privítame vždy jednu známu basketbalovú osobnosť, ktorá odovzdá ceny pre najlepších hráčov zápasu.

Turnaj v Handlovej je pre vás už tretí v rámci CEYBL. Ako pripravujete svoj tím na tieto zápasy?
Žiadna špeciálna príprava na tento turnaj neprebieha. Viac sa sústredíme na naše zápasy v lige, na ktoré sa zodpovedne pripravujeme. 30.1. nás čaká ešte dvojzápas proti regionálnemu susedovi z Prievidze. Potom máme dva týždne príprav na tento turnaj.

Už máte za sebou dve zastávky v rámci CEYBL. Čo vám priniesla konfrontácia so zahraničnými súpermi?
Konfrontácia nám priniesla množstvo nových skúseností. Je to veľká škola do budúcnosti pre hráčov, ako aj pre nás, trénerov. Dodáva nám to motiváciu viac na sebe pracovať a učiť sa stále nové a nové veci.

Mali ste možnosť vidieť, aké sú podmienky basketbalovej mládeže v Česku a v Nemecku. Čo Vás najviac zaujalo počas turnajov v Opave a v Jene?
Na turnajoch ma zaujali najviac podmienky, ktoré sú pre mládež v daných mestách na športovanie vytvorené. Žiaľ, čo sa týka podmienok v českom a nemeckom basketbale, nemôžme sa ani zďaleka porovnávať.

Máte odkaz pre verejnosť a fanúšikov basketbalu na Hornej Nitre?
Chcel by som touto cestou pozvať všetkých basketbalových priaznivcov do handlovskej športovej haly v dňoch 15.2. - 17.2.2019. Bude vás čakať bohatý program a skvelé zápasy.

HARMONOGRAM ZÁPASOV /Športová hala Handlová/


Zároveň vás chceme všetkých pozvať na prvý zápas, ktorý odohrá práve domáci tím ŠBK Handlová proti druhému slovenskému zástupcovi, BK Inter Bratislava. Úvodný rozskok minuloročných finalistov v kategórii do 13 rokov je naplánovaný na 15. 02. 2019 o 11:30 hod. Všetky informácie týkajúce sa turnaja nájdete na známej stránke www.sbkhandlova.sk

Ivan Morvay(IM)
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk