Dve výhry v dôležitých zápasoch ostali v Handlovej
19 December 2019
V telocvični na mierovom námestí sa odohrali dva zápasy, a čo je najlepšie oba úplne rozdielne. Ako dopadli a čo to k zápasom už v najbližších riadkoch.

ŠBK Handlová – B.S.C. Bratislava
Prvým súperom z hlavného mesta bol B.S.C, ktorý do Handlovej prišiel sťažiť našim chlapcom boj o prvú osmičku. Zápas začal z oboch strán opatrne, a po zhruba dvoch minútach viedli mladý handlovčania 20:7. potom však prišla strata koncentrácie, súper sa dotiahol a prvá štvrtia sa skončila za stavu 23:23. Po prestávke prišli tí handlovčania z prvých troch minút zápasu. Súpera k ničomu nepúšťali a dovolili mu len 13 bodov a na polčas odchádzali do šatní s pohodlným pätnásťbodovým rozdielom. Po zmene strán sa toho veľa nezmenilo. Handlovčania svojho súpera opäť do veľa šancí nepúšťali a sami ťažili z rýchlych protiútokov. Aj v tejto štvrtine fungovala skvelá obrana čoho dôkazom bol výsledok štvrtiny 26:14 z pohľadu Handlovej. V poslednej štvrtine zasiahla aj široká lavička a zahrali si všetci hráči. Posledné dve minúty sa handlovské body zastavili na čísle 96 a pohodlne došli do víťazného konca 96:71. Prvý krok dopadol úspešne. Pár viet mal po zápase na srdci aj tréner Ján Beránek.

Konečný výsledok- 96:71 (23:23, 28:13, 26:14, 19:21)
Strelci ŠBK:
Máčai 24, Ondrejka 22, Murcin 19, Minárik 15, Radovič 5 ( Škvarenina 5, Kotian 4, Maruniak 2)
Hrali: Hrebíček, Majdlen, Vaigl, Geleta, Chríbik, Németh, Porubčan
Rozhodovali: Veronika Obertová, Marek Matejka

Povedali po zápase:

Ján Beránek, tréner ŠBK: Proti bratislavskému B.S.C sme nastúpili s veľkým odhodlaním, za naozaj fantastickej a úžasnej atmosféry, ktorú nám vytvorili handlovčania v domácom zápase, kde padol divácky rekord. Chlapci sa mi odvďačili tou najlepšou hrou a zaslúžene v tomto zápase, opakujem aj vďaka skvelej podpore Handlovčanov, sme zvíťazili.

ŠBK Handlová – BK Inter Bratislava
Druhý súper z hlavného bol ťažšieho ranku, majster 2019 bratislavský Inter. Zápas sa začal a mladi handlovčania už za stavu 4:0 prinútili po 26 sekundách zobrať hosťujúceho trénera oddychový čas. Ten zjavne zabral a mladý Interisti si začali opäť veriť. Prvá štvrtina bola ako na kolíske, raz vyhrával o bod Inter, raz zas Handlová. V poslednom útoku bol stav 28:28 a zodpovednosť za strelu prebral mladý Sebastián Rančík, ktorý premenil pokus s poza perimetra a prestávka začala tesným trojbodovým vedením Interu. Mladí handlovčania sa oklepali a držali s hosťami krok. Stav štvrtiny hovorí za všetko skončil 22:22 a za stavu 50:53 sa išlo do šatní za stavu 50:53. Nástup do polčasu mali lepší hráči handlovského ŠBK, ale po chybách na oboch stranách sa zas hral zápas ako na hojdačke. Viac z hry mali hráči ŠBK, ktorý sa po tretej štvrtine dotiahli na majstra na jediný bod 76:77. Handlová hrala poslednú štvrtinu opäť veľmi vyrovnaný basketbal a robila problémy majstrovi, ktorý v polovici zápasu mal minuté všetky oddychové časy. Domáci hráči nabudení fantastickým publikom sa nadýchlo a išli vyhrať zápas nech to stojí, čo to stojí. Za stavu 89:89 sa začal tuhý boj nie len o každú loptu, ale aj o každý centimeter palubovky. Inter mal na svojom konte už štyri fauly a každý faul znamenal dva trestné hody pre domácich bojovníkov. A práve tie trestné hody boli kľúčové v posledných dvoch minútach zápasu. Posledných 30 sekúnd do konca hádzal za stavu 97:97 dva trestné hody Samuel Murcin, ktorý jeden premenil a druhý nie. Inter z následného protiútoku neuspel a mladý bojovníci z Handlovej sa mohli tešiť z veľkého víťazstva nad majstrovským Interom.

Konečný výsledok – 98:97 (28:31, 22:22, 26:24, 22:20)
Murcin 35, Ondrejka 26, Máčai 19, Minárik 12, Kotian 1 ( Radovič 5, Geleta a Németh po 0)
Rozhodovali: Ladislav Bartoš, Eduard Uhrin

Ján Beránek, tréner ŠBK:
Vedel som, že nás čaká asi najnáročnejší zápas tohto roka a ak chceme pomýšľať na tie najvyššie priečky, z ktorých nás už mnoho ľudí a „odborníkov“ nenasadzovalo tak tým sme dnes dokázali, že aj malé mestečko kde sú chlapci pospájaný z dvoch tried dokážu zázraky. Opäť bola skvelá atmosféra a kto bol na zápase si myslím, že mohol vidieť exkluzívnu najvyššiu kvalitu mládežníckeho basketbalu akú na Slovensku môžeme zatiaľ vidieť, podľa mňa, a pevne verím, že to všetkých našich chalanov nakoplo do ďalšej intenzívnej práci. Verím, že tento zápas videli aj chlapci, ktorý začínajú, alebo chcú začať s basketbalom a táto partia bude aj pre týchto mladých začínajúcich basketbalistov, ktorý len začínajú naberať skúsenosti určitým vzorom. Diváci majú možnosť vidieť konečný výsledok, všetko je to ale o neustálej drine, o zladení školy a veľmi kvalitných a tvrdých tréningov, takže tento tlak nezvládne každý a preto majú títo chalani u mňa veľký rešpekt a obdiv. Naozaj ďakujeme vedeniu mesta Handlová, ktorý nás prišli podporiť na zápase osobne, všetkým našim partnerom, samozrejme obrovskému počtu divákov, ktorý nás podporujú a ženú nás dopredu. Opäť sme dokázali, že aj keď sme malé mesto, ale máme obrovské športové srdce.

Ďakujeme všetkým, ktorý prišli na tieto dva zápasy, bolo Vás cez 500 tento víkend. ĎAKUJEME! Ďalej chceme poďakovať mestu Handlová, našim parterom ako aj pomocníkom, ktorý boli tento víkend nápomocný. Bez Vás by sme neboli tam kde sme.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová.

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Ňochová