Dúfam, že pôjdem po stopách svojich kolegov
1 September 2020
v rubrikách: Správy, Novinky
Trénera Tomáša Ihringa veľa z vás nepozná, ale už rok pôsobí ako tréner v radoch ŠBK. Aké boli jeho povinnosti v uplynulej sezóne a čo ho čaká v sezóne ďalšej?

Tomáš, v uplynulej sezóne ťa na palubovkách vo vyšších súťažiach nebolo vidieť. Venoval si sa mladším kategóriám alebo si skôr pôsobil ako kondičný tréner?
Asistoval som hlavne trénerovi Haviarovi, pracoval som pri jeho tímoch a prípravke. Počas sezóny som pár tréningových jednotiek odtrénoval aj ja sám.

Nedávno sa objavila informácia, že si sa stal novým trénerom prípravky. Ako si na túto ponuku zareagoval? Prekvapila ťa?
S predsedom klubu, Jánom Beránekom, sme sa už dlhšie pohrávali s myšlienkou stať sa trénerom prípravky. Nedávno som bol na trénerskom seminári, z ktorého som si odniesol veľa užitočného.Keďže budeš novým trénerom prípravky, aký prístup zvolíš na tréningoch? Tešíš sa na novú výzvu vo svojej trénerskej kariére?
Posledný rok som sledoval prístup mojich trénerských kolegov, od ktorých som sa dosť naučil. Dúfam, že pôjdem po ich stopách, budú mi nápomocní pri tréningoch a dajú mi mnoho užitočných rád.

Už rok si súčasťou trénerského tímu ŠBK. Ako sa ti páči tvoja doterajšia práca v klube?
So svojím miestom som spokojný, páči sa mi tu, máme dobrý kolektív. Hlavné je, že chalani sú zapálení pre to čo robia. Dúfam že tá zapálenosť preskočí aj na mňa.Krátky profil trénera
Meno: Tomáš
Priezvisko: Ihring
Vek: 31
Stupeň licencie: prvý

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová. Má to zmysel!
Autor: Ivan M.
Korekcia: Michaela Ňochová
Foto: Milan Geleta
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2021 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk