Domáci kemp, cez víkend hrajú žiaci a mladšie žiačky
27 Február 2020
Blíži sa opäť víkend a my prinášame prehľad zápasov, ktoré sa odohrajú. V sobotu sa predstavia tri naše družstvá, konkrétne staršie žiačky budú hrať v Starej Turej, mladšie žiačky v Nitre a žiaci v Bánovciach nad Bebravou. V nedeľu čaká staršie žiačky zápas v Diplomat aréne, v ktorej sú doma Piešťanské Čajočky.ŠBK Handlová neoddychuje, využil týždeň prázdnin na trénovania. Práve tento utorok a stredu malo 24 vybraných hráčov a hráčok šancu skúsiť tréningy, počas ktorých sa venovali hernému zlepšovaniu jednotlivcov. Mali k dispozícii tréning na zlepšenie herných činností, konkrétne obranu, dribling, nahrávky. Hovoríme o tzv. individuálnom tréningu. Zažili dva dni plné nových skúseností, ktoré môžu využiť v ďalšom priebehu súťaží a kariére.
Viac nám povedali Ján Beránek a Ondrej Haviar, ktorí spolu s trénermi Marošom Minárikom, Tomášom Ihringom a Erichom Štaudingerom zorganizovali počas prázdnin spomínaný kemp.Ján Beránek, tréner ŠBK:
„Počas prázdninového obdobia sme sa s trénermi rozhodli pre individuálne tréningy, v ktorých sme sa zamerali hlavne na rozvoj a zdokonaľovanie herných činností jednotlivca. Práve takéto krátke pauzy v lige sú veľmi vhodné na venovanie sa hráčom individuálne s cieľom popracovať na ich zlepšení techniky driblingu, zakončovania streľby, obrany a podobne. Počas dvoch dní absolvovalo kemp 24 hráčov a hráčok, ktorí sa striedali v jednotlivých časových harmonogramoch. Teší nás naozaj veľký záujem o naše kempy, už za pár hodín od pridania informácie o konaní kempu sa prihlásilo 111 kemperov, z ktorých sme, žiaľ, mohli vybrať len prvých 24. Veľké poďakovanie patrí trénerskému kvartetu Haviar, Ihring, Minárik a Štaudinger, ktorí si pre kemperov pripravili naozaj skvelé individuálne tréningy na vysokej úrovni.“Ondrej Haviar, tréner ŠBK:
„Tentokrát sme zvolili trošku iný prístup a formát. Viac individuálny. Stále sa snažíme vytvárať nové veci a meniť spôsoby, a to tak, aby žiaci nevedeli, čo ich čaká. Myslím, že to dopadlo na výbornú, spokojnosť bola na každej strane, decká boli skvelé a „odmakali“ si každú jednu sekundu.“Sobota 29. 02. 2020
Žiaci U14
BBK Bánovce nad Bebravou – ŠBK Handlová
1. zápas: o 9:45 hod.
2. zápas: o 11:45 hod.
ŠH na ulici J. Kačku, Bánovce nad Bebravou
Povedali pred zápasom
Maroš Minárik tréner ŠBK:
„Chalani odohrajú svoje prvé zápasy nadstavbovej časti mimo domácej palubovky. Po domácej prehre s Považskou Bystricou si chceme napraviť chuť a vyhrať v Bánovciach nad Bebravou. Bohužiaľ, budeme hrať bez jednej z našich opôr, Milana Geletu, ktorý sa počas víkendu zúčastní reprezentačného zrazu kategórie U14. Chceme uhrať kvalitný výsledok a ukázať domácim, že s nami to ľahké mať nebudú.“Mladšie žiačky U12
BKM Junior UKF Nitra – ŠBK Handlová
1. zápas: 13:00 hod.
2. zápas: 14:00 hod.
Telocvičňa v areál ZŠ, Hôrka, NitraPovedali pred zápasom
Ondrej Haviar, tréner ŠBK:
„Tešíme sa na ďalší zápasy. Konečne by sme mali byť v plnej zostave a verím, že v sobotu v Nitre budeme pokračovať v dobrých výkonoch z posledného domáceho dvojzápasu.“Fotogalériu z kempu nájdete na našom FB stránke a za fotky ďakujeme našemu dvornému fotografovi, Milanovi Geletovi. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová.
Autor: Ivan Morvay
Foto: Milan Geleta
Korekcia: Michaela Ňochová
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk