Po týždni, v ktorom malo ŠBK plný program, prinášame opäť prehľad, ako sa našim tímom darilo. Poďme sa na to postupne spolu pozrieť.

Streda
V stredu sa na palubovke predstavili dve naše družstvá. Staršie žiačky cestovali do Rožňavy a kadeti sa predstavili doma v hornonitrianskom derby proti Prievidzi.
Staršie žiačky
Zverenkyne trénera Daubnera vycestovali do Rožňavy a čakal ich prvý duel nadstavby v boji o 9 - 12 miesto. V začiatku zápasu sa darilo našim hráčkam držať krok s ich hostiteľkami, potom však prišiel výpadok koncentrácie, šnúra 0 - 15 a po prvej štvrtine prehrávali o desať bodov. Druhá štvrtina rozhodla o zápase, keď padla jedine trojka z ruky Juríkovej a súperky nám dali 22 bodov. Tréner počas polčasu svojim hráčkam dohovoril a bolo badať viditeľne lepší herný prejav ako v druhej štvrtine. Žiaľ, ani ten nepomohol a v poslednej štvrtine sa zápas dohrával, príležitosť dostali všetky hráčky a po zlepšenom druhom polčase sme nakoniec podľahli súperovi 85:44.
ŽBK Rožňava – ŠBK Handlová
85:44 (23:14, 22:3, 19:13, 21:15)
Body za ŠBK:
Cabaníková a Papáyová po 12, Kartáčová 9, Juríková 3, Kotlárová 0 (Fabianová K. a Ďurčanová po 3, Šimková 2, Fabianová V. Makovínska a Chovanová po 0)
Povedali po zápase
Jaroslav Daubner, tréner ŠBK:
„S predvedeným výkonom v prvom polčase som absolútne nespokojný a vlastne cez polčas bol zápas viac menej rozhodnutý. Cez polčas sme si povedali veci, ktoré by sme mali robiť a aspoň sme začali hrať to, čo sme mali. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Kadeti
Stretli sa so súperom spoza kopca, ktorým nebol nik iný, ako MBA Prievidza. Aj v mládeži má hornonitrianske derby svoj náboj a zápas to len ukázal. Bez dvoch hráčov základnej zostavy sa naši hráči pustili do zápasu. Aj napriek tomu, že súper prišiel v počte siedmich hráčov, bol veľmi nebezpečný, nakoľko skúsenosti boli na jeho strane. Aj keď sú tieto zápasy len o naberaní skúseností, ukázalo sa, že práca počas tréningových jednotiek prináša ovocie. Hráči dali do zápasu všetko a nebyť pokazenej tretej štvrtiny, mohol výsledok vyzerať inak.
ŠBK Handlová – MBA Prievidza
62:72 (10:20,19:15,16:28,17:9)
Murcin 18, Ondrejka 12, Oboňa 7, Máčai 6, Németh 0 ( Tóth 6, Bella a Kotian po 4, Radovič 3, Španielka 2, Geleta a Krpelan po 0)
Ján Beránek, tréner ŠBK:
„Zápas s Prievidzou sme odohrali asi najlepšie v tejto kategórii, aj keď vieme, že hráme s mladšími a menej skúsenými hráčmi. Naozaj sme predviedli skvelý výkon a na niektorých hráčoch, ktorí hrávali po minulé roky menej, vidieť, že napredujú a ide to všetko tým správnym smerom. Naozaj ma tento zápas veľmi potešil a tešíme sa na ďalšie, ktoré nás čakajú.“

Štvrtok
Mladšie žiačky pod vedením trénera Haviara vycestovali do Lučenca, kde si zmerali sily rovesníčkami. Pre dievčatá opäť ďalšie skúsenosti, ktoré v tomto zápase dosiahli.
AKAPO Lučenec – ŠBK Handlová
Prvý zápas 53:20
Druhý zápas 56:20
Povedali po zápasoch:
Ondrej Haviar, tréner ŠBK:
„Po dlhšej prestávke sme sa konečne dostali do zápasového nasadenia. Dvojzápas v Lučenci splnil naše očakávania, ukázal malé zlepšenia v niektorých činnostiach, ale aj naše nedostatky, na ktorých budeme naďalej tvrdo pracovať.“

Piatok
V piatok sa kadetské družstvo vydalo na cestu do hlavného meste, kde mali nastúpiť proti svojmu súperovi z Karlovky. Zápas sme nezachytili tak, ako by sme chceli, ale ani súper nehral práve oku lahodiaci basketbal. Po polčase sme sa trochu pozbierali, začali hrať to, čo tréner nakázal a odohrali opäť celkom slušný zápas.
MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Handlová
76:48 (polčas 34:17)

Sobota
Telocvičňa v areáli ZŠ, Mierové námestie, Handlová bola od rána do večera zaplnená basketbalistami. Najskôr od pol deviatej do štvrtej prebiehal turnaj starších minižiakov a večer nás čakal dôležitý postupový zápas o majstrovstvá Slovenska.
Starší mini žiaci
Od sobotného rána až do neskorého poobedia sa telocvičňa v areáli ZŠ, Mierové námestie, Handlová stala dejiskom ďalšieho turnaja starších minižiakov. Mladí Handlovčania si mohli opäť po dlhom voľne v súťažnom zápase vyskúšať, ako na tom sú. V tejto kategórii nejde primárne o výsledky, ale o naberanie skúseností, zručností a učenie sa na vlastných chybách. Prvým súperom domácich bol Žiar nad Hronom. V tomto stretnutí sa oba tímy naťahovali o víťazstvo od začiatku do konca. Raz boli na tom lepšie domáci, raz hostia. Posledné minúty prvého zápasu boli tou pravou drámou, ktorá ukázala, že turnaj bude veľmi vyrovnaný. S lepšou koncovkou nakoniec zvíťazil náš súper zo Žiaru nad Hronom a mladí Handlovčania si išli oddýchnuť na druhý zápas.
ŠBK Handlová – MŠK BK Žiar nad Hronom
42:46 (7:13,13:10,11:10,11:13)

Náším ďalším súperom bol tím spod Dubňa, basketbalový klub MBK Victoria Žilina. Zápas sa niesol vo veľmi podobnom duchu, ako to bolo v prvom prípade minimálne prvý polčas. Mladí Handlovčania sa cez polčas držali svojho súpera na rozdiel troch bodov. Potom však prišla hluchá minúta a pol, ktorú hráči Žiliny využili a navýšili svoj náskok na osem bodov. Mladé „pušky“ však svoje zbrane neplánovali len tak zložiť. Snažili sa svojho súpera dostihnúť. Žiaľ, opakoval sa scenár prvého zápasu, v ktorom posledná minúta patrila súperovi a po dvoch chybách ostáva výhra v rukách súperov.
ŠBK Handlová – MBK Victoria Žilina
34:39 (4:9,10:8,11:16,9:6)

Po dvoch vyrovnaných zápasoch čakal na našich chlapcov súper spoza kopca, Prievidza. Počas turnaja Prievidza dominovala a v oboch prípadoch pripravila svojim súperom prehry. Prvú štvrtinu držali naši s favoritom krok do tretej minúty, potom sa nevedeli presadiť v podkošovom priestore a súper z rýchlych protiútokov svoje vedenie navyšoval. V druhej štvrtine sa nám podarilo spomaliť prievidzskú lokomotívu, žiaľ, nedali sme viac bodov ako súper. Scenár z druhej štvrtiny sa opakoval aj v tej tretej, súperovi sme stále menej dovoľovali skórovať, ale aj nám akoby zvlhol strelný prach. Posledná časť bola plná nepresností, oba tímy si vyskúšali aj hráčov z lavičky a mladí Handlovčania si odnášajú z turnaja ďalšie cenné skúsenosti.
20:63 (6:24,5:12,4:10,5:7)
Povedali po turnaji:
„Turnaj dopadol veľmi dobre po organizačnej stránke, a tak by som sa chcel touto cestou poďakovať všetkým, ktorí priložili ruku k dielu. Aj keď to výsledkovo nedopadlo podľa našich predstáv, som spokojný. Vieme na čom musíme ešte popracovať a čo zlepšiť.“

Starší žiaci
Starších žiakov čakal náročný duel proti Junioru Komárno, ktorý je jedným z kľúčových zápasov, ak chceme postúpiť na majstrovstvá Slovenska. Pred slušnou kulisou divákov dokázali chalani odčiniť prehru v Komárne už v prvej štvrtine. Hráčov Komárna nepúšťali do rýchlych zakončení a sami sa snažili využívať rýchly protiútok. Polčas domáci vyhrávali pohodlne o 19 bodov a umnou hrou zápas z rúk nepustili. V poslednej štvrtine zaznamenali domáci šnúru 14 – 0 a spečatili tým víťazstvo v zápase. Na konci si zahrali aj hráči z lavičky a misia - vyhrať prvý z dvoch dôležitých zápasov, sa tak naplnila.
ŠBK Handlová – BK Junior Komárno
80:51 (28:17,18:10,20:12,14:12)
Murcin 34, Minárik 25, Ondrejka 8, Radovič 2, Németh 0 ( Máčai 6, Geleta a Majdlen po 2, Kotian 1)
Povedali po zápase:
„Odohrali sme jeden skvelý, kolektívny basketbal a chlapci predviedli výkon, na aký sme zvyknutý. Už túto stredu nás čaká nás ďalší náročný súper, pevne verím, že sa nám podarí uspieť a sen o ďalších majstrovstvách Slovenska sa stane skutočnosťou.“

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová.
Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Ňochová