Chýbala nám telocvičňa a basketbal
28 August 2020
v rubrikách: Správy, Novinky
V ďalšom diele vám predstavíme už dobre známeho trénera. Reč je o Marošovi Minárikovi, ktorý pôsobí pri mládeži už štvrtý rok. Ako hodnotí uplynulú sezónu tento dvadsaťtriročný tréner a čo chystá v tej ďalšej, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.Minulú sezónu si mal na starosti družstvo žiakov. Ako hodnotíš minulú sezónu?
Ako všetci vieme, sezóna sa skončila predčasne. Nepodarilo sa nám splniť cieľ a nepostúpili sme zo základnej skupiny o boj na majstrovstvá Slovenska.

Po uvoľnení opatrení ste využili možnosť trénovať na vonkajších ihriskách. Myslíš si, že to hráčom prospelo? Pomôže im to v letnej príprave?
Pre nás znamenalo prerušenie sezóny aj jej ukončenie, a preto sme tréningy v tejto kategórii brali ako predĺženú letnú prípravu, zamerali sa na rozvoj ich atletických schopnosti, keďže sme nemali prístup do vnútorných priestorov športovísk.Ako sme spomenuli, mal si na starosti družstvo žiakov a asistoval si pri družstvách trénera Beráneka. Ostávaš aj naďalej trénerom skupiny, ktorú si mal doposiaľ? Naďalej ostávam pri družstve, ktoré som viedol minulú sezónu, to znamená tohtoroční starší žiaci.

Minulý rok sme vás mali možnosť vidieť aj prvoligovom drese v Banskej Bystrice, kde aj študujete. Pokračujete aj naďalej v štúdiu a hraní v Meste pod Urpínom? Áno, naďalej pokračujem v štúdiu a hraní basketbalu v banskobystrickom drese. Ešte neprišiel čas, aby som ukončil hráčsku kariéru. Stále ma to baví, a to aj vďaka perfektnej partii spoluhráčov.

10. 08. 2020 sa začala letná príprava. Chýbalo ti trénovanie?
Trénovanie nám nechýbalo. Chýbala nám telocvičňa a hlavne basketbal. Na vonkajších ihriskách to nebolo to práve. Určite sme sa všetci potešili, keď sme dostali možnosť vrátiť sa späť do športových hál. Dúfam, že táto situácia sa už nezopakuje.Krátky profil trénera:
Meno: Maroš
Priezvisko: Minárik
Vek: 23
Stupeň licencie: druhý
Trénerské motto: „Nič nie je nemožné, len to trvá trochu dlhšie.“
Životné motto: „Go hardgo home.“

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie
z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová. Má to zmysel!

Autor: Ivan M.
Korekcia: Michaela Ňochová
Foto: Milan Geleta
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2021 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk