Budúcnosť patrí mladým
31 August 2020
v rubrikách: Správy, O klube, Novinky
V ďalšom rozhovore si predstavíme „trénerskú legendu“, Jaroslava Daubnera. V dnešnom rozhovore sa vrátime do minulej sezóny a pokúsime sa odokryť pokrievku do tej nasledujúcej.Pán tréner, ďakujeme za váš čas, ktorý ste si našli. Začneme takou klasikou. Ako hodnotíte uplynulú sezónu? Splnili hráčky a celkový prejav ich hry vaše očakávanie?

V súťaži sme mali kolísavé výkony. Celé družstvo malo za cieľ postúpiť v súťaži Slovenskej asociácie športu na školách do finále majstrovstiev Slovenska, pretože podstatnú časť kádra tvorili hlavne dievčatá 9. ročníka ZŠ. Po víťazstve v regionálnom, okresnom a oblastnom kole sme verili, že postúpime do celoslovenského finále. Bohužiaľ, pandémia nám všetko pokazila. Rovnako aj chlapcom. Bola šanca dosiahnuť historický úspech, keď by vo finále najlepších základných škôl na Slovensku hrali chlapci aj dievčatá zo športových tried v ZŠ, Mierové námestie v Handlovej.

Partia starších žiačok sa nám doslova rozpadla, jedna hráčka bude pôsobiť v Trnave, jedna vo Zvolene, dve v Banskej Bystrici. Nie je škoda, že neostanú v meste a nepokračujú v materskom klube?

Niektoré dievčatá boli prijaté na športové stredné školy v Banskej Bystrici a v Trnave. Musia očakávať omnoho vyššie nároky, ktoré budú na nich kladené po kondičnej, technickej i taktickej stránke. Držím im palce, ale bude to určite náročné. V Handlovej sú veľkou konkurenciou dievčenskému basketbalu tanečné skupiny. Momentálne situácia nedovoľuje nejaké veľké predpoklady pre radikálnu zmenu. Príchodom mladých trénerov sa situácia, pevne dúfam, vylepší.Nakoľko sa venujete posledné roky dievčenskému basketbalu, s ktorým ste zožali veľa úspechov, budete v ňom pokračovať aj naďalej? Ak áno, s akým družstvom či družstvami?

Moju aktívnu trénerskú činnosť som začal a neoficiálne aj skončil dievčenskými družstvami. Výkonnosť a moje nároky medzi týmito obdobiami na hráčky a družstvá sa nedajú porovnať. Latka bola kedysi nastavená omnoho vyššie. Dnes by máloktoré dievča zvládlo bez problémov tréningy organizované v minulosti. Jadro mojej trénerskej činnosti tvorila ale práca s chlapčenskými kolektívmi. Nebudem tu menovať tú kopu chlapcov, ktorí prišli so mnou do kontaktu v basketbale. Tento rok bude 36. ročník turnaja "O kôš mesta Handlová" , ktorý som zakladal. Keď sa ma vlani redaktor RTV Prievidza spýtal, koho z hráčov na tomto turnaji som trénoval, odpoveď znela:„Každého.“ V posledných rokoch som sa teda venoval aj viacerým chlapčenským družstvám. Niektorých hráčov z týchto tímov môžeme vidieť aj na súpiskách mužských družstiev v extralige.

Minulý rok vás na poste predsedu klubu vymenil Ján Beránek. Aké funkcie, okrem trénovania, plníte v klube?

Budúcnosť patrí mladým. Nový šéf Školského basketbalového klubu Handlová, Janči Beránek, bude určite pre pokračovanie rozvoja mládežníckeho basketbalu v Handlovej prínosom. Má na to všetky predpoklady. Vedenie mesta Handlová verejne deklarovalo pomoc, hádam budeme spokojní všetci. Ja, ako poslanec mestského zastupiteľstva, budem určite podporovať športovanie detí. V ŠBK Handlová okrem výpomoci pri trénovaní niektorých mladších kategórií, pomáham ešte s organizovaním súťažných zápasov alebo turnajov.Okrem pôsobenia v ŠBK Handlová ste aj organizátorom a zakladateľom turnaja „O kôš mesta Handlová“, ktorý píše už svoju 36. časť a je zároveň aj 26. ročníkom Memoriála Ondreja Haviara. Uskutoční sa tento klasický turnaj aj tento rok a bude baviť handlovských priaznivcov basketbalu na našom námestí, prípadne inom mieste?

Turnaj "O kôš mesta Handlová" mal tento rok svoje 36. výročie. Organizovanie tohto turnaja má určité dohodnuté pravidlá. Tento rok pandémia ohrozila organizovanie viacerých športových podujatí v meste, nielen čo sa týka financií. Turnaj organizuje družstvo A ZASE, hlavným koordinátorom je Ondrej Haviar ml. Turnaj sa opäť odohral na Námestí baníkov v Handlovej v termíne 28. - 29. augusta 2020.

Krátky profil trénera:
Meno: Jaroslav
Priezvisko: Daubner
Vek: 62
Stupeň licencie: FIBA Licencia

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová. Má to zmysel!
Autor: Ivan M.
Korekcia: Michaela Ňochová
Foto: Milan Geleta

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová. Má to zmysel!

Autor: Ivan M.
Korekcia: Michaela Ňochová
Foto: Milan Geleta
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2021 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk