Basketbalová škola ŠBK Handlová slávila ďalší úspech
8 Marec 2019
Pre mnohé deti v Handlovej začali očakávané jarné prázdniny, ale v ŠBK Handlová slovo oddych nepoznajú. Dva dni plné basketbalu v dvojfázových tréningoch zamerané na rozvoj individuálnych zručností vyplnili účastníkom basketbalovej školy všetok voľný čas. Záujem o školu bol enormný, počet prihlášok sa pohyboval okolo čísla 96, no len 35 najšťastnejších malo možnosť zažiť atmosféru basketbalovej školy. Tréningový proces bol vedený pod taktovkou domáceho trénera ŠBK Handlová, Jana Beráneka a jeho asistenta Maroša Minárika, ku ktorým sa pridali Martin Blaho, jeden z najlepších individuálnych trénerov na Slovensku, ďalej Ondrej Haviar, hráč prvoligovej Banskej Bystrice. Na druhý deň bola súčasťou programu prednáška so špeciálnym hosťom, Milanom Žiakom z Levických Patriotov, čerstvým víťazom Slovenského pohára. O turnaji sme sa porozprávali aj s trénermi, ktorých hodnotenie si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.Ján Beránek, tréner a hlavný orgranizátor Basketbalovej školy  ŠBK Handlová:
„Som veľmi rád, že sa nám podarilo vytvoriť druhý diel tohto projektu. Ešte viac ma teší, že bol oň veľký záujem a prihlásilo sa nám niečo viac ako 96 detí, bohužiaľ sme mohli vziať len 35. Počas dvoch dní mohli deti absolvovať vysokokvalitné tréningy pod mojím vedením, ale aj pod vedením trénera Blaha, Haviara, Minárika. Špeciálnym hosťom bol Milan Žiak, ktorému chcem poďakovať za to, že prišiel medzi nás a spravil fantastickú prednášku. Ukázal deťom, čo sa dá zlepšiť v herných činnostiach jednotlivca, ale aj celého tímu. Prebehla s ním autogramiáda aj fotenie. Myslím si, že bol tým správnym impulzom a tou správnou motiváciou pre začínajúcich basketbalistov. Touto cestou sa chcem zároveň poďakovať všetkým partnerom, bez ktorých by basketbalová škola nebola zrealizovaná. Nemožno zabudnúť na podporu rodičov a ich dôveru. Pevne verím že sa uvidíme aj v nabudúce.

Špeciálny hosť Basketbalovej školy   MILAN ŽIAK 
Rozhovor s Martinom Blahom

Pán tréner, aké dojmy vo vás zanechala Basketbalová škola 2?
Tento projekt sa mi veľmi páčil. Bol zorganizovaný na vysokej úrovni, najmä čo sa týka podmienok a prostredia pre chlapcov. Som šťastný, že všetci zúčastnení odchádzajú z kempu zdraví a verím, že všetky veci, ktoré sme sa im snažili podať, využijú vo svojich kluboch a budú na ich pracovať aj naďalej.

Ako hodnotíte spoluprácu s trénerom Beránekom, Haviarom, Minárikom a špeciálnym hosťom, Milanom Žiakom?
Myslím, že sme si veľmi rozumeli. Mali sme tie isté myšlienky, tú istú filozofiu, nebol tam takmer žiadny názorový rozdiel, sme na rovnakej vlnovej dĺžke ako tréneri a dokážeme spolu pracovať tak, aby to bolo pre tie „decká“ čo najlepšie.

Čo vás na tomto projekte zaujalo najviac?
Zaujímavé bolo zanietenie všetkých detí, ktoré boli disciplinované, počúvali a snažili sa na slovo dodržať to, čo sme im vraveli. To je práve to pozitívne, že tie deti to baví a majú zanietenie pre basketbal.

Prišli by ste na basketbalovú školu aj v budúcnosti?
Prečo nie! Keď budem mať čas, kedykoľvek.

Trénerom za ich vyjadrenia ďakujeme a máme tu pre vás aj prehľad ocenených v tomto projekte.

MVP turnaja: Emma Cabániková
Teória basketbalu: Miroslav Marko a Marek Máčai
Súťaž v zručnostiach: Samuel Hliva a Christián Minárik
Jeden proti jednému: Samuel Murcin a Ronet Hirka

Deň 1Deň 2 
Za FOTOGALÉRIU ďakujeme nášmu klubovému fotografovi MILANOVI GELETOVI ! 
Galéria článku
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.sbkha.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk